Sezatoarea canadiana (48)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Fetelor, haideti sa mai amanam un pic intalneala daca sinteti de acord...noi plecam in vacanta la soare vineri si stam o saptamana....dar apoi avem tot timpul sa ne vedem....la Ontario Place n-am ajuns deocamdata, doar la Wonderland si Toronto Islands unde s-a zburatacit fiimea in toate tiribombele alea ....asta asa, ca sa nu va mai vaitati de flacaii vostri ...o ocazie in plus sa mergem

Fug acum la . V-am pupacit

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Salut,

Imi pare rau ca nu m-am intalnit cu niciuna dintre voi la picnic (in afara de Corina, pe care o stiam dinainte). Eu am venit foarte punctuala, la 11, dar a trebuit sa plec la 1:00 ca murea fica-mea de somn si apoi am avut alt eveniment sa participam dupa 4:00.
Sunt de acord sa ne intalnim alta data in grup mai restrans, poate pe insula, e frumos si pentru copilasii mai mici ca a mea. Nu pot sambata asta si va rog sa imi spuneti cu ceva timp inainte ca de obicei imi programez iesiri multe vara.

O sa fiu si eu nasa in curand, de-abia astept!

In alta ordine de idei, i-am gasit daycare in sfarsit Laurei, o sa o duc de luni! deja nu mai dorm noaptea de grija.
Cum noi nu suntem in pozele alea (foarte frumoase de altfel), uite aici ceva poze recente cu noi: http://dumitrache.photosite.com/Mai2006/


Catalina si Laura (12 ian 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588" target="_blank">Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

quote:
Originally posted by ange

Simonna,Robert a facut varicela cu vaccin cu tot
a ramas si cu 2 semne pe nasuc si fundulet
dar cred ca se insoara si daca e gaurit pe nas si fund nu?
sanatate maxima.

Montrealeze,uite am o propunere.hai sa organizam in august(la sfarsit) un super party cu catel,purcel,b.b.q.,alea,alea.ce ziceti?
Sa le aratam noi torontoazelor (moama oi fi zis bine) ce romancute adevarate suntem noi.Si punem si mici deia romanesti pe gratar am zis

ce ziceti de caldura asta?
dana,ma primesti si pe mine la piscina ca eu daca intru in a copiilor da apa pe dinafara

la toronto cum e?



pai sa ramina atunci pe sf lui August, cu bbq, mici si bere.

Drum bun si distractie placuta in Ro. Si nu-ti mai fie teama de avioane ca ce ti-e scris....Eu dupa asta ma ghidez intotdeauna,nu poti fugi din fata destinului,nu?

Te primesc oricind la piscina, dar ce faci ca trebuie sa treci podul ca sa ajungi la mine?

Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Dana,multumesc frumos. si voua o vara "fierbinte" si plina de distractii


ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

,

ca nu am ajuns la intalnirea din Toronto !
Incerc data viitoare sa vin cu familia, poate imi iau si eu carnet, si sa vedeti cum aparem toti in par si carne si oase !

Am vazut foto, toti copii sunt asa frumosi...fetele, voi unde erati, la "Ratele si vanatorii " ?

Calatorie placuta si sedere frumoasa fetelor care pleca in Romania sau oriunde in vacanta .

Noi crestem, eu deja am burtik vizibila, Ioana cu joaca si scoala .

A fost careva din voi la Gradina Botanik din Burlington ? Am auzit ca e tare frumos acolo, am vrea sa facem o vizita .




Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura 13 sapt si Ioana Nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Am pus cele 3 poze mari si late cu noi la picnic de ziua copilului(Parpalak,Cricor si DanaMario).

Daiopri uite poze ca tot m-ai batut atit la cap :)

Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

DanaMario, multam de poze - eu inca n-am reusit sa m-apuc de alea de la Wonderland . Noi ne punem pe lista pentru Ontario Place, pentru una din zilele weekendului, sa vedem pe cine mai reusim sa convingem sa vina . Avem si bazin de balaceala acolo? Ma gindeam sa incerc sa venim cu trenul, sa vad cum i-o placea lui Paul.

laurajr, burtika si copila sanatoase si succese la carnet! N-am vazut Gradina Botanica din Burlington, dar oraselul miniatura din Whitby e tare frumos (Culen Gardens).

CataD, bravos ca inca va tineti de somnicul de dupa amiaza. La noi e complet in afara discutiei, in afara de cazul in care ma nimeresc la volan cu el in masina, dupa ce l-am alergat bine dimineata.. Eu planuiesc iesiri in toate weekendurile in care ma tin pe picioare, asa ca om gasi unul in care sa ne si sincronizam.

Cricor, multam de poze, uite-asa imi mai face si mie cineva poze! Sanatate maxima lui husbandu! Si daca-i lasi telecomanda cred ca poti sa stai linistita ca se face bine imediat!

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

cricor,moamaaa ce tare esti! mi-a placut multtt patriotismul tau
ai tricou cu Ro.?!?! superrrr.
si steguletul de unde l-ai luat?
sunteti dragute foc toate 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Parpalak da este bazin de balaceala FOARTE FOARTE FRUMOS (abia l-am tinut pe Josh data trecuta ) numai sa fie suficient de cald.
Cred ca poti veni cu trenul si parca exista un Suttle bus de la union station sau poti luat un tramvai.
Dezavantajul (asta daca nu esti foarte comoda ca mine ) daca iei tramvaiul este ca e distanta destul de mare de la statia de
tramvai trebuie sa treci prin CNE

Acum 3 saptamani cind am fost acolo am vazut si un Suttle vapor vezi pe siteul lor

Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

fetele dragutele, nu ati vrea va rog sa raspundeti si la subiectul meu cu emigrarea? sa mai povestiti din experientele voastre? cricor deja m-a ajutat f mult si ii multumesc si llaura a explicat foarte clar. ma uit si pe site-uri dar e altceva cand vezi experientele unor persoane cu care deja ai intrat in contact.

multumesc si numai cand aveti timp

*****************************************************
I plan on living forever. So far, so good

Mergi la inceput