Clubul moldovencelor de peste Prut (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara fetelor!
Ce mai faceti?
Noi binisor! Alex ieri a cazut de pe bicicleta si s-a lovit cu fruntea de marginea canapelei, asa ca e posesor a unui cucui mare si albastru.

Tania, am fost in Kiev de 2 ori, ultima data acum 10 ani, asa ca nu am amintiri chiar proaspete. Dar mi-a placut mult, am fost cu mama, mai bine zis pe unde am fost eu, in fosta Uniune, ma ducea mama. Ai ce vedea, din punct de vedere al culturii, ca ceva modern pe vremuri nu prea era. Succes in continuare!
Lilia, noi suntem de parere, unde ne va merge bine financiar, acolo vom ramane. Acum ne merge bine cat de cat, dar nu e ceea ce ne dorim. Pojiveom, uvidim!
Lucia, ai o scumpete de fetita!
Doroti, asta nu inseamna nimic, ca nu nasti inainte de termen, inseamna ca ai baiat. Scriam acum cateva zile, ca a nascut camatra noastra o fetita, pai o nascuse cu 3 zile peste termen. Asa ca in ultimele zile, te-as sfatui sa dormi si sa nu te gandesti ca sa nasti mai repede, ca pe urma ai sa zici, ce bine era cand statea fata in burtica!
Gata, ma duc sa dorm, ca deja e foarte tarziu.
Noapte buna!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, ajunge o cutie de lapte la o portie de aluat, numai ca sa amesteci laptele cu unt sau frisca, dupa preferinte, cam in proportia de 2/3 lapte si 1/3 unt/frisca sau 50/50, vezi tu, pune dupa gust. Crema facuta cu unt isi tine mai bine forma, pe cind cea cu frisca e mai lichida.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

'neata fetelor
ieri eram cam ametita si n-am maiintrat pe forum, ca sa nu scriu vreo prostie...
Lucia, eu din contra as zice ca Laura e bucatarul sef si tu ajutorul . Cum ai pus-o in chiuveta?
Alincic, nu te intimida ca noi scriem asa mult: vrute si nevrute, scrie si tu despre copilasii tai, sint toate fetite? Si cum reusesti sa te descurci cu 3, eu am impresia ca cu unul nu ma voi putea descurca... Tu n-ai invatat in scoala 27, apoi 70?
Tu intrebai cum sa pui poze. Fa-ti un account pe www.webshots.com sau pe www.yahoo.com - photos si pune-le acolo, apoi pune link la semnatura ta. Daca ai neclaritati - spune si te vom ajuta. Intra la Mesaje private si activeaza-ti Mesajele Private (PM) - ca sa poti primi mesajele private via acest forum.
Diana, ce noutati mai ai? Sa stii ca si nasa a nascut dupa termen si tot fetita este
Nati, tu cum te mai simti? cum serv?
Nata, cum Vladut la cresa? ii place?

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

O sa citez aici mesajul Alinei (alincic) postat in subiectul precedent:

quote:
Originally posted by alincic

Buna fetelor,VIOLETIC,eu la ciocana stau pe Mircea cel batrin 10,dar tu? ai trait la ciocana tot timpul? scoala nr.70 o stii?

BALBINA,salutare la toata lumea,o scurta biografie, sper sa nu va plictisesca.
Am 26 ani si suntem casat de 6 ani.Primii 2 ani nu am putut avea copii,am facut analize si med au spus ca e probl la sotul meu,si tre tratament care era fff scump.Am hotarit sa mai asteptam o jum de an si daca nu iese nimica, sa facem tratam.Dar eu plingeam la tot coltul unde vedeam bebe,si ma rugam la Dumnezeu sa-mi dea un copilas.
Si nu au trecu bine 3 luni ca eu ramin insarcinata,Parca si acum simt acele momente de bucurie,...
Asa a venit pe lume baietelul nostru SAMUEL, la scrt timp 1an si2luni
s-a nascut si Evelina-Doris,surioara cea scumpa,asa ii spune Sami.
al treilea copil ne-a luat prin surprindere(foloseam FARMATEC!!!)dar nici nu mam gindit la ceva (rau),fiindca tot timpul miam dorit mai multi copii (3-4).Si cind Evi avea 2 ani s-a nascut si Loredana.
Sunt cei mai dragalasi fratiori,se iubesc si se joaca de minune impreuna.
Clar ca nu e usor,cu trei copii de 3ani11 luni; 2ani9luni,;si 7 luni,
dar am ajutorii cei mai buni,bunica,bunelul, si sotul care ma ajuta in toate.
Acuma ei toti fac nani,si eu un pic mai scriu pe aici,..
va pe toate si doresc nastere usoara la toate




Alina Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag




------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna fetelor!
SA va zic noutatea buna!Am fost dimineata la medic, SA DESCHIS COLUL DE 2-3DEGETE asa ca nea spus ca pina in seara cred ca nastem, daca o fi si miine nui problema, important e ca nu a mai ramas mult!!
Nea trimis acasa sa dormim sa avem puteri si sa chemam ambulanta de ceva.
Eu mai sunt prin preajma, cind merg la spital va zic.


doroti_5 39+ cu Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Diana, ai vazut, bebelusul stie singur cind e gata sa iasa. Multa putere si curaj, sa va ajute Dumnezeu sa fie bine! Nastere usoara!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

multumesc, Nata, probabil era mesajul inca moderat cind eu am citit ce era pe acolo si nu l-am vazut...
Diana, vezi ca totul vine la timpul lui. Iti tinem pumnii sa fie totul bine!

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Doroti, sa dea Domnul sa fie tot bine si sa nasti repede si usor!!!



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

FETELOR MI SA DUS DOPUL GELATINOS, E CAFENIU INCHIS, DECI DEJA E BINE, NU?

doroti_5 39+ cu Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Diana, e perfect, fa-ti bagajele incetisor.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput