Mamici casnice (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna dimineatza si multzumesc de cafea si alte beuturi.
Porumbel si eu am patzit-o anul trecut, au crezut ca o aduc pe mama de 70 de ani la produs, si mai era si un individ la Timisoara in aeroport care-i cerea viza, chiar daca i-am trimis eu invitatzie. tolomacul nu stia ca nu se mai intra cu viza in Elvetzia, si asha a plins saraca mama mea, pina i s-a facut uneia mila de ea si i-a adus pasaportul inapoi, aaa, uitai sa spun ca individul ii luase pasaportul si a uitat sa_l mai restituie .
Sunt_mamica au facut fetele cafea, dar a ramas la capitolul trecut, ia du-te si serveste-te de acolo , sa vezi ce vorbaretze au fost de dimineatza.
Svetlana, la multzi ani fratziorului. Adica avetzi taur in familie ?!
Gata, dispar la plimbare revin, dar chiar daca am scris putzin va pup pe toate si mai ales pe cuscra si ginerica

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

fetele.
May, imi place la voi ca sunteti vorbarete.

Flavia ce te faci ca aici tu deschizi capitol nou... si o sa te pandesc sa sar si io prima cum sari tu la mine

Osna avem fratiori nascuti in aceeasi zi. Al meu implineste azi 33 ani. LA MULTI ANI fratiorului tau si sa fie sanatos.

Vad ca planuiti sa va duceti la Moeciu...Imi aduceti aminte ca acolo am petrecut 2 revelioane...Ce vremuri...Era inainte de a o naste pe Stefania...Din pacate nu pot veni atunci dar chiar ne-am propus sa ajungem vara asta pentru ca am fost acolo doar iarna.

Va multumesc de primire si pentru ca am vazut ca am aparut pe listuta sa va dau detaliile:
Io - Georgiana - 6.11.1975
Bebelina Stefania - 8.02.2004

{pup] si revin

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Danelutza , tu ai avut probleme din cauza unui "tolomac" , dar aici toti sunt asa...si mama ta nu avea nevoie de viza , a fost de ajuns invitatia , dar aici cer arhiva...hai ca m-am enervat !

Tot ce sper e sa rezolvam cumva problema asta , si sa vina !

Na , belea acum ! S-a spart teava de la boiler! Pana diseara cand vine sotul acasa trebuie sa tin robinetul principal inchis , ca nu ma vad urcandu-ma pe casa sa inchid robinetul de la boiler !
Ma duc sa cumpar niste apa plata ! Si nici vasele nu am reusit sa le spal , cu navigatul pe forum !






"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

georgiana LA MULTI ANI cu sanatate si fratiorului tau.

daniela asa se imtimpla mai peste tot.daca mama ta ar fi stiut situatia si s-ar fi luat de el putin,sigur ar fi scapat mai repede.eu aveam viza in pasaport si un disperat imi cere sa arat 500 euro la vama! i-am spus ca nu e nevoie dar m-a intrebat cati bani am totusi la mine.i-am spus ca numai 20 euro,a bagat un ranjet si a plecat mai departe.vecina mea de scaun facuse deja pe ea saraca.era la prima iesire din tara si era cam speriata.

fetelor azi fac macaroane cu branza si smantana,mi-a venit ideea in timp ce stateam pe balcon la soare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

La multi ani pt fratiorii Svetlanei si Georgianei
(Sunt insurati?:)

Deci denizelule poate totusi vi de sambata:) Daca nu, hai ca si duminica e bine, doar sa stim acum sigur sa facem rezervarile. Eu ma bucur ca vii

sunt_mamica pai inseamna ca n-ai citit tot din urma, ca eu am intrebat de tine, sic:)
Deci veniti si voi duminica?

Super fain, important e sa ne cunoastem, o sa vedeti ca va va parea rau ca n-ati venit de la inceput :)

Ioana, Svetlana, Danelutza voi ma speriati cu plecatul in strainatate. Io vreau sa merg in concediu luna viitoare, sper sa nu ma intoarca aia inapoi ca li se casuna nush ce

Dana_ch ce facushi in oras?:)

Ioana sper sa rezolvati cumva cu soacra. Aveti mare grija acolo, chiar m-am gandit la voi cand am vazut ce se intampla cu atentatele astea, of, nici nu vreau sa ma gandesc :(

Astept sa-mi vina socru acasa sa io plasez pe Sara si zburd in oras:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Papagalul meu cel idiot nu sta in cusca asa ca n-am cum sa-l potolesc cu patura.
Dar diseara cu japca il bag in cusca. mama lui!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

fetelor eu trebuia mai de mult sa fac un bebe la ce sot minunat am.
tocmai mi-a sunat un nene la usa cu un pachet imens in brate si eu in pijamale am iesit.mi-a comandat sotul o masina de facut paine(ca ma tot vaitam ca trebuie sa framant cu mana de cand mi s-a stricat robotul) si acum m-am trezit cu ea la usa.si hotomanul nu a spus nimic.
am facut o fatza cand am vazut ce este in pachet,imi vine sa-l pup dar nu e acasa!
problema este camasina mea nu are decat o paleta de amestecat si eu la cea am vazut pina acuma pe net tot cate 2 aveau.o fi bine.fetele care aveti masina cum e?nu de alta dar sa nu ma apuc sa comentez si sa-i stric bucuria ca sunt carcotasa cateodata.

flavia nu te speria,daca ai rezervare sau mergi cu masina este altfel.la avion sau autocar se mai leaga si ei de cine pot.
si al meu frate nu e insurat si din cate vad nici nu se grabeste!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Al meu e insurat Flavia . da mai ai o sansa ca al Svetlanei nu e....Mersic de urare Svetlana

Svetlana sa-ti traiasca soatza.Chiar merita pupici.Al meu mi-a luat masina de spalat cand eram gravidutza. Si acum ma intreb cu am stat fara pana atunci.Si nu-mi inchipui cum m-as fi descurcat fara ea la cate haine murdareste maimuta mea...





Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mai,daca n-ar fi masinariile astea am fi sclave pe plantatie. vai de capul nostru!
Georgi,sa-ti traiasca sotul!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Svetlana, eu am masina de paine cu o paleta si sunt multumita. Poti sa nu carcotesti linistita:))
(Nici nu stiam ca sunt si cu doua palete).

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput