Iasule, mandra cetate! (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belnicol spune:

Gabriela, sint sigura ca ai sa stai sa cujeti bine si ai sa iei decizia cea mai buna pentru tine.
Oana, imi pare tare rau ca inca nu ai gasit neurolog (cred ca nu te ajuta cu nimic parerea mea de rau). Din pacate nici eu nu cunosc pe nimeni.

Numai bine.

nicoleta si matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, magda, sa cresti mare si sanatoasa, sa aduci multe bcurii parintilor! felicitari, danna!
la multi ani, raluca, sa fii iubita si fericita alaturi de sotul tau!
gabi, io te stiu cerebrala si realista, nu-mi fac probleme cu nu vei alege ceea ce trebuie sa alegi...
dragelor, este posibil ca simbata sa plec la marasesti s-o duc pe ilinca la mamica, deci e posibil sa nu poci ajunge la cuconiada, da` mai exact voi sti atunci, ca, deh, serviciu` nu permite sa ne facem planuri cu bataie lunga
oana, nu cred ca stiu un astfel de medic, da` intreb printre cunostine si revin...
ralucaaaa, cum e cu dieta, ma gindesc la tortu` ala al tau, mneam, mneam...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

MAGDA sa cresti mare, sanatoasa, sa ai noroc in viata si sa-i bucuri pe parintii tai!

Raluca, cat mai multi ani fericiti si voua!

Noi suntem bine, Stefi un pic racita (sau pe cale sa raceasca) si doarme cam prost noaptea, dar deja m-am obisnuit. Cred ca voi da bairam cand voi dormi o noapte cap-coada. Daca nu ma trezeste Stefi, ma trezesc singura sa vad ce face

Chiar daca vin parintii mei in week-end, sambata dupa-amiaza tot dau o raita pe la intalnire, numai ca in acest caz am mai multe sanse sa vin fara Stefi. Asa ca orice hatariti eu sunt de acord.

Dr. neurolog nu stiu, dar ai putea de ex. sa te duci la dr. Siminiceanu, ea este dr. pediatru si are cabinet chiar langa Billa - Terra Baby. Dupa parerea mea este un dr. bun, mi-e imi prezinta incredere.

Stiti cumva unde se fac analize la copii si le ia singe din degetel? Stiti cumva daca in cazul acesta trebuie sa fie nemancati?

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabandol spune:

multumesc andreea de sfat.dupa-amiaza ma duc la medicul de familie si sa vad ce-mi spune si ea.eu oricum vreau sa fiu informata ca maine dimineata sa stiu incotro s-o apuc.
analize la pitici se fac la "pro familia"(in tesatura, pe undeva prin spatele blocurilor).nu trebuie sa fie nemancati.eu acolo i-am facut lui rares si m-am dus cu el pe la 12 jum(ca atunci iesisem de la doctorita).i-a luat sange din degetel si s-a miscat fff repede de nu a avut timp rares sa zica nici pas.
sanatate la puiut!
pupici,
oana

i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Magduta,la multi ani,sa fii fericita toata viata,ca frumoasa si desteapta esti! Felicitari parintilor!

Raluca,la multi ani fericiti impreuna!Sa dea Dumnezeu sa aveti o viata fericita impreuna,o casuta numai pentru voi si copiii vostri(care vor veni..:))si multa intelepciune sa treceti usor peste greutatile vietii..de cuplu..PS:a fost bun tortuletul de cioco?

Noi anul acesta vom sarbatori (in noiembrie)20 de ani de la prima intalnire...ehehee,da mosnegi mai santem..

Danna,nu stiu daca reusesc sa ajung sambata la intalneala,este ziua unei bune prietene..si nu pot lipsi.Inca nu stiu cand si cum se serbeaza,sa vad daca imi lasa vre-o portita ..sa trag si eu o fuga pe la voi.

Oana,imi pare rau,nu cunosc neurolog,nici bun nici ne..

Gabriela,asculta-ti instinctul si alege...daca n-ai facut-o pana acum,cumva.

Carmen,ce mai face ochisorul lui Alex?

Si acum o perluta de-a Catalinei...Eram ieri la dr ginecolog(vin bolile pe capul meu anul acesta de nu-i adevarat)si-i zice Catalina doctoritei,la un moment dat,"doamna doctor,sa dai pentru mamica mea tot ce este mai bun,sa se faca bine si sa n-o mai doara burtica!..."ne-a lasat fara cuvinte pe amandoua...puiul mamii...

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

fetele!

La multi ani Magda! sa fii sanatoasa si sa iti asculti parintii si sa ai parte numai de bucurii . Dana sa-ti traiasca puiuta, de fapt puiutele si sa ne vedem cu bine (sa speram ca nu intervine nimic rau, stii tu despre ce vb)
Multi ani fericiti Raluca in continuare si o nunta ca in povesti ...ai grija la tortulet

Am intrat mai rar, ca am fost plecati cu niste probleme de familie, totusi daca nu o fi ceva rau-rau, vin negresit sambata.

Andreea, la profamilia i-am facut si eu lui vladut analize din degetel, si poate sa fie si mancat, dar eu ma duceam pe la 8.30 numai cu lapticu baut. Si noi avem pediatru tot pe d-na dr Siminiceanu si pot sa spun ca este extraordinara, inainte de a deschide cabinetul venea acasa, a cum e ocupata mai tare, dar mereu are un sfat sau o incurajare pe langa profesionalismul ei.

Oana, nu stiu daca neurologul ptr copii nu poate fi si de adulti. Uite eu il recomand cu mare mare incredere pe dr. Baltag de la Recuperare, are cabinet si in Pol. Balneara Nicolina, parca la et. 1, vine si la dominciliu, daca vrei un nr. de telefon mobil, ti-l dau, il cer de la ai mei, este neurologul mamei mele.

Gabriela sa poti sa alegi ce e mai bine
Nora, ce faci mey...si eu care ziceam ca ne vedem ....asta e, nu stii niciodata ce va sa fie in ziua urmatoare...
In rest, numai bine si por in toate.

aime si Vladimir in mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Multummim mult de tot pentru urari, la fel va dorim si voua!
Magda era destul de emotionata azi dimineata...abia astept sa ii arat urarile voastre cand se intoarce de la scoala, sa vada ce persoana importanta e...
Nu voi uita niciodata ziua in care a implinit 4 anisori...era dimineata...o duceam la gradi...era mult mai cald ca acum, era imbracata intr-o rochita frumoasa cu maneci scurte si in sandalute...mergea inaintea mea pe alee si purta in brate o cutie enorma de bomboane, abia o putea duce...iar fatza efectiv ii radia de fericire...o femeie care a trecut pe langa noi a zambit si ea si s-a intors de mai multe ori sa o priveasca...imaginea asta mi-a ramas intiparita in minte...
Si nnici aniversarea de anul trecut n-o s-o uit...cand a implinit 6 ani, eu eram internata in spital cu Ruxi si am avut ce boci!
Anul acesta in schimb, aniversareea ei va fi si prima petrecere pentru copii pe care o vom tine la centru...dupa cuconiada noastra, desigur!...Si ma suparati foarte tare ca pe zi ce trece sunteti mai putine la apel, in loc sa fiti mai multe...nu imi puteti face asa ceva, hai, mobilizarea!!!

Nora, ma duc sa-mi caut pusca!

Uite cum facem: scrieti repejor, fiecare cand puteti fi prezente si eu centralizez: deci cine prefera:
- sambata, 13 mai,orele 17?
Si cine prefera:
- vineri, 12 mai orele : de la 17 in sus, fiecare cum termina lucrul si cum poate?

Hai sa facem cumva sa ne intalnim, dati repede din taste si spuneti cum facem, iar daca puteti veni atat sambata cat si duminica specificati si asta!
Pleaseeeeee! nu mai avem decat 3 zile sa ne hotaram...

Raluca, LA MULTI ANI! si voua si sa ai parte de o nunta ca in povesti si apoi de o viata la fel, alaturi de iubi al tau...




Primavara 2006

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Catia si Sabina au nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

La multi ani Magda!!!!!!!!! Sa cresti mare si sa fii fericita alaturi de familia ta minunata.
Dana sa-ti traiasca fata si sa va bucurati de ea.
Cat despre cuconiada...eu inca spun ca vin, cu copii sau fara sa vad cum reusesc sa ma descurc.
Raluca si tie multi multi ani impeuna si sa fii fericita.
Fetelor, multumesc de incurajari sunteti dragute. E vorba de afaceri, de bani, renunt, nu, merg mai departe...sunt cam rupta in doua.O sa ma descurc pana la urma sunt optimista...si trebuie sa fiu,dar uneori regret zilele cand eram profa la scoala si ma ocupam de planuri de lectii si nu-mi bateam atat capul.
Adi, trebuie sa ajung si pe la Euroed cu oferta de costume pt serbarea de final. Sper saptamana viitoare.
Pupici,
Gabriela si baietii

P.S. Oana, stiu ca la un moment dat Gabi(acvi) fusese la neurolog cu Alex...dar a fost cred in policlinica, nu la un medic anume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Danna,uite acum am intrebat ce si cum,deci...sambata nu pot.
Vineri da,dar cu copil dupa mine,si nu conteaza ora.

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

In principiu eu sunt de acord cu vineri, sambata sau duminica. Deocamdata votez pt toate.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput