Lista Gradinite Bucuresti - bila alba / bila negra

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamamirunei spune:

Nu toate gradinitele de stat sunt la fel.#13;#10;Eu am fata la o gradinita de stat (de cartier) si sunt foarte multumita.#13;#10;Este al doilea an acolo si nu am avut niciodata probleme.#13;#10;Manacarea este foarte buna, educatoarele nemaipomenite si nu in ultimul rand este foarte curat.#13;#10;Cand am inceput gradinita, copiloiul meu nu stia sa se imbrace, sa manance singura, dar intr-o saptamana a invatat cu ajutorul educatoarelor. Erau zile cand ma duceam sa o i-au acasa si ea nu vroia sa mai plece de acolo.#13;#10;Am uitat sa va spun ca este Gradinita cu program prelungit nr.46, in zona Sos. Chitila.#13;#10;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaionutza spune:

Aoleu! ce ametzita sunt in loc sa postez aici esajele mele, am dat raporteaza la moderator! nu mai vad bine am crezut ca dau reply la mesaje! Am shi eu o fetita de 2 ani shi 6 luni, este la gradinta"Ursuletul de Plus".shi eu am inceput sa fiu nemultzumita!fetita pare fericita acolo dar, asa cum a spus o mamica mai devreme, meniul este nevariat! de trei zile poate chiar mai mult au scos suplimentul de ora 10, nu tu fructe, nu tu legume! Fata pare fericita, dar raceste des , ma gandesc sa nu fie shi de la ei!Mi au cerut bani pentru rechizite in mijlocul anului,desi nu e voie din cate shiu eu! copii au ajuns atat de multi ca se calca pe picioare,au personal foarte numeros, multe ingrijitoare noi! dar tot nu fac fata.fetei ii place mult de tot , imi face pa pa dimineata,dar parac plec cu inima stransa de ceva vreme! vreau s a o mut ! dar nu shtiu unde am gasit o gardinita dar e foarte departe, iar mai mult de 7 milioane nu- mi permit! Ma gandesc daca sa o i au dintr u n loc unde pare fericita shi sa o duc in lata parte, shi dac ada unde! Noi u avem tatic shi nu shtim cu cine sa ne sfatuim! daca er cineva timp shide mine va rog nu va sfiiti!



Am shi eu nemultzumiri vis-avis de gradinita "ursuletul de plus" , am fost foarte multumita pana acum vreo doua luni, fetita mea era iubita, hranita...ii mergea excelent...apoi calitatea mancarii a scazut drastic, asha acum am vazut in alt cometariu orez, paste ,cartofi,shi foaret rar mazare, aveau fructe , shi inca diversificate shi de sezon, de cateva zile au dsparut cu desavrashire! supliemntul de ora 10 nu mai exista! mi s au cerut bani in plus pentru rechizite! din cate shtiu eu , neavand voie sa ceara asha bani in mijlocul anului! api gradinita s- a umplut de copii, se calca pe picioare, cei mici nu mai ies in curte, chiar shi cand timpul era frumos.Nu mai au loc in curte toti.Fetita mea raceste foarte des, shi ma gadesc sa nu fie de acolo.Oamenii de acolo imi iubesc fetita, shi au suplimentat foarte mult numarul de ingrijitoare, cred ca sunt 4 pe tura, shi 3 educatoare,dar tot nu fac fata, este un balamuc de ndescris! Sunt disperata, caut alta gradinita! desi fetita mea pare foarte fericita acolo,parca tot plec de acolo cu sufletul strans.Nu mi permit mai mult de 7 milioane, stau in scetorul 4, iar fetita mea are 2 ani shi 6 luni! ash dori recomadari pt o gradiita in jurul sumei mentionate.Multumesc


Da, dar sariul de 300 e, gradinita 200! cam f mult... eu fac ce fac cashtig 1000 $ dar platesc gradi shi chrie shi pt mine nu mi mai ramne nimic nimic.... si vreau sa merite! gardinita la care merge fata mea"Ursuletul de PLus", nu mai face cei 6 milioane 800 pe care ii dau eu in fiecare luna! muncesc mult pnetru banii ahstia, shi vreau sa faca eforturile!


HHa! adevart copil!hahaha!bien ca stie ce vera! abia ashtept sa-mi spuna shi mie fata mea ce vrea ar fi totul mai ushor!nu mias mai bate capul singura!





Ioana,ti-am mutat aici mesajele ratacite pe la reclamatii.Ca sa nu te obosesti sa le mai scrii odata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaPauna spune:

Si eu cred ca ati fost indulgente, prea indulgente.
Gradinita asta ar trebui desfiintata, parerea mea.
Nu am auzit un singur lucru bun despre ea, de cand mi-am retras copilul si nici inainte.
Ba din contra, am patit asa lucruri grave in trei luni si am auzit si dupa, asa lucruri crancene, o mamica a ajuns la spital cu copilul "aproape in coma", astea au fost cuvintele ei... si multe altele...nici nu vreau sa-mi amintesc.


quote:
Originally posted by amarantina

quote:
Originally posted by Gogolic

Revin cu gradi Ursuletul de plus . Este o gradinita particulara , nou infiintata cu probleme mari . In primul rand nu exista o directoare cu care sa se poata discuta problemele, iar daca se discuta cu personalul nu se rezolva nimic. Se schimba des personalul, lunar vin si pleaca copii si nu stiu daca se formeaza o grupa omogena. In contract se promite ca sunt 10 copii in grupa si de fapt sunt mai multi iar la sfirsitul lunii pleaca 3-4 copii si vin altii. O parte din zi copii stau impreuna( CEI DE 2 ANI CU CEI DE 6 ANI)cu o doamna "asistenta'" care este mereu iritata si nemultumita. Se practica si sistemul "spaga" care este incurajat (si imi pare rau ca o spun) de parinti si bunici.

Personal - 1 pct
Dotari - 3 pct
Curatenie - 2 pct
Masa - 2pct meniul nu este diversificat; la micul dejun se repeta 4 zile pe saptamina ceai, fruct zilnic portocala, iar la felul doi numai carne de pui cu cartofi sau orez.
Activitati gradinita -3pct
Activitati extra - nu prea exista

Imi pare rau ca in aceasta gradinita nu exista responsabilitate pt educatia copiilor si ca sunt tratati ca niste mici animalute pe care le duci la gradi la dresat. Cel putin eu asa am simtit si am renuntat la experienta cu gradinita particulara unde se zice ca cei mici sunt tratati "altfel".

simona




Cred ca ai fost indulgenta - nici macar atatea puncte nu merita aceasta gradinita de cosmar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Buna ziua, dragi mamici si tatici de pitici voinici!

Am lipsit cateva zile, justificat de altfel ca puiul meu tocmai a implinit 2 ani, insa acum am revenit cu forte noi, pusi pe treaba. Va promit ca pana maine actualizez listuta cu noile informatii. PT. asta, ai putea sa-mi spui, mamamirunei, de ce sector apartine gradinita din Sos.Chitilei? Cumva de sect.1? Multumesc si sa avem parte de un wee minunat (ca tot s-a oprit ploaia!)!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooksie spune:

IMI POATE SPUNE CINEVA (CRED CA MAMABUNA IMI POATE DA INFORMATII SUPLIMENTARE) care sunt tarifele, adresa si conditiile de inscriere la MARIENKAFER? trebuie ca parintii sa cunoasca limba germana? ce grupe de varsta au? multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamirunei spune:

Da. Este in sectorul 1 pe str. Marmurei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Multumesc, mamamirunei ! Acum asteptam punctajul si alte detalii referitoare la aceasta gradinita!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alma2006 spune:

Buna seara!
Am vazut ca pe lista nu este Gradinita nr 64 - Floare de Colt sector 3
Am doi baieti, unul care a terminat aceasta gradinita si este in clasa I iar altul care este la grupa mica. Mentionez ca educatoarele sunt diferite cu toate ca fiind o diferenta de 4 ani intre ei am fi dorit ca si pe cel mic sa-l preia aceeasi educatoare! Nu s-a putut pentru ca a luat grupa mijlocie!
Sunt super multumita de aproape tot! Oricum de ceea ce este absolut important (pentru mine) da!

Personal: 5 puncte = atentie, rabdare, tact, constiinciozitate
Dotari: 4 puncte = mobilier nou, material didactic adecvat.
Curatenie+ masa: 5 puncte = no comment
Activitati in gradinita : 4 puncte = limbile straine ar putea fi predate mai eficient
Activitati extracuriculare : 4 puncte= fac excursii in fiecare an si sunt implicati in tot felul de proiecte
Total = 22 puncte

Sper sa va fie de folos!
Sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by ionella3003

Buna ziua, dragi mamici si tatici de pitici voinici!

Am lipsit cateva zile, justificat de altfel ca puiul meu tocmai a implinit 2 ani, insa acum am revenit cu forte noi, pusi pe treaba. Va promit ca pana maine actualizez listuta cu noile informatii. PT. asta, ai putea sa-mi spui, mamamirunei, de ce sector apartine gradinita din Sos.Chitilei? Cumva de sect.1? Multumesc si sa avem parte de un wee minunat (ca tot s-a oprit ploaia!)!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA



Am vazut ca pe prima pagina asteptai de la mine punctajul pentru gradinita nr 38. Am editat mesajul meu original si am scris si punctajul

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Alma, si noi suntem la Floare de Colt!
La ce grupa mica e baietelul tau? Poate e coleg cu Emi a mea.

Da, e frumos, au corpul cel nou, facut acum, am vazut ce le dau de mancare, Emi a mea mananca foarte bine acolo.
In excursii n-am fost inca, abia am inceput gradi.
Unde au fost in excursii? La teatrul de papusi au fost?


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/

Mergi la inceput