FIV 1

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Ce veste buna Raluca, ma bucur din suflet pentru tine ca totul decurge bine, ai sa vezi ca timpul trece asa de repede si maine poimaine vine 4 Iunie, deabia astept si sper sa nu ma dezamagesti, am nevoi de o reusita ca sa-mi revin si poate, poate cine stie in toamna sau primavara o sa am iar puterea de a incerca iar.

Eu si sotul meu inca nu ne-am revenit dupa acest esec, seara ne strangem in brate si plangem ca doi copii cand vedem pe la televizor un bebe, inca nu ne vine sa credem ca nu-l putem avea pe al nostru....nu stiu este f.f.f.greu sa te obisnuiesti cu gandul ca nu vei fi niciodata parinte. De primul esec am trecut usor deoarece mai aveam o speranta dar acum .

N-o sa va parasesc niciodata atata timp cat aveti nevoie de mine. Numai noi ne putem intelege cel mai bine prin ce trecem.

Ma rog pentru Ileana ca problema ei sa se rezolve mai usor sa nu ajunga la FIV.

va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,poate ca dupa ce te linistesti vei gandi altfel si vei mai incerca!Este o fata care era pe forum si a facut de 2 ori la Giulesti si apoi s-a mutat in danemarca si a facut iarasi acolo si a ramas insarcinata la al treilea FIV.Din cate am inteles de la CristinaL(cred ca va amintiti de ea,este din Israel si a facut 2 FIV acolo)a nascut in februarie 2 gemenei.Poate ca reusiti sa mai strangeti odata bani si ...poti schimba si clinica ...(nu am nimic cu Giulesti dar poate ca la alt dr ai alt noroc)...
Eu decand ai ratat tu al doilea FIV sunt cam intoarsa si suparata.Sper sa-mi revin.Curand trebuie sa ma duc sa-mi iau sange pt ca vreau sa fac toate analizele.Pia,poti sa-mi spui ce analizeai facut tu(toxo,CMV,chlamydia,mycoplasma,ureaplasma...)

Tepup su sunt alturi de tine,


Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna Gabito, sincer as vrea sa mai incerc, dar o sa vad in toamna sau la primavara, am vb.si cu dr. si au zis ca stam de vorba atunci, trebuie sa strang bani pt.o noua incercare, de schimbat dr.oarca n-as vrea, eu cred ca ei nu ai nici o vina, am colaborat f.bine cu ei.....o sa vad atunci ce si cum, momentan n-am dispozitia necesara.
Gabi tu nu trebuie sa fi suparata si nici nu trebuie sa te gandesti la esecul meu, la tine totul o sa fie bine ai sa vezi.
Analizele pe care le=am facut (sper sa-mi aduca aminte totul):toxoplasmoza, rubeola, listerioza, chlamidia, glicemia, VSH, ureplasma, bruceloza, secretia vaginala cu cultura bacteriologica, cam astea sunt cred, au fost acum un an facute si nu-mi aduc aminte de toate...poate a mai fost ceva si-mi scapa. Plus toate dozarile hormonale. La mine toate analizele au fost f.bune....nu inteleg de ce nu s-a prins niciun embrion atunci. Tie ce ti-a spus Ancar dupa prima nereusita?
Te pupic si mai ales pe Simonica care este o dulcica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Karula ce stii iubita de Ileana?
Toata ziua de ieri m-am gandit si rugat pt.ea

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Dupa prima nereusita m-am dus la el si mi-a spus ca asa a fost sa fie ca ei nu au nici o vina.Eu i-am spus ca am avut dureri f.mari de burta dupa extractie si a spus ca nu asta a fost cauza esecului.Eu consider in continuare ca aceasta a fost cauza esecului.Mi-a dat aspirina si eu am alergie la aspirina...imi face f.rau(i-am spus atunci si mi-a spus ca asta tamponata nu are ce rau sa-mi faca)...acum numai dau aspirina!!!Erau si ei la inceput!A uitat sa-mi dea lizadon supozitoare si el a plecat din tara...el totusi spune ca asa a fost sa fie!Cum spune si sotul meu...doar nu o sa-si recunoasca greseala,nu?A doua oara stiind ca sunt f sensibila si nu rezist la dureri mi-a dat de toate.
Sper din tot sufletul sa fie bine in toamna.

Te pup si iti doresc numai bine,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,la al doilea FIV ai simtit cand s-au dus?Dar cu durerile cum a fost?Eu am avut dureri f.mari la extractie si care nu au incetat vreo 2 saptamani.Ma durea f.tare burta.Dupa 7 zile am simtit ca numai sunt pt ca numai imi era rau.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Asta este Gabi, nici ei nu au explicatie clara de ce nu se prind, spun asta a fost sa fie, asa o fi nu stiu ce sa zic. Eu am luat de toate si tot degeaba.
Lasa ca ai sa vezi ca o sa fie f.f.f.bine in toamna, numai sa nu stai stresata, desi este usor de spus dar greu de facut.

Te pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Tot timpul ma gandesc numai la FIV.Sper sa fie bine!La inceput ma gandeam daca o sa fac fata si cu pisi si cu burtica cu probleme dar acum numai imi pasa de nimic.Sunt hotarata sa am burtica din octombrie.Sper sa vina mama mea si sa ma ajute!Important este sa reusesc!

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Nu Gabi nu am avut nici o durere de data asta (data trecuta am stiut pt.ca dupa 7-8 zile mi-a fost f.rau intr-o noapte, dureri mari de burtica), acum am crezut ca am reusit (dupa 12 zile credeam ca s-au prins)ca in 29 mi-a venit niste pete maronii (n-am intrat in panica) dar in 30 aprilie am incept sa sangerez rau si pe 1 Mai tot am sperat dar nimic.....asta este.
Nici dupa extractie nu am avut dureri, totul a fost foarte bine, dr.era incantat de cum erau embrionii de dezvoltati dar....na fost sa fie si-mi vine sa moooooooor.

De atunci am ramas f.f.fsensibila, plang din orice...ce sa fac sa uit nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gagici (cum ar spune cineva cunoscut noua, nu spui cine, persoana importanta) de Ilenuta draguta nu stiu nimic... Nu m-a sunat inca, poate maine. Stiu insa ca e sotul ei cu ea in Bucuresti toata saptamana, deci ajutor are si sper sa fie totul OK. Ea e putin mai inchisa in ea, asa ca nu-mi vine sa ma duc pe nepusa masa sa o vad, desi tare ma mai gandesc si eu prin ce trece. Cand am fost ieri la Pantelimon ma uitam in stanga si-n dreapta sa vad o fata inalta si bruneta (mai tineti minte ca are probleme cu culorile...) si am si vazut pe cineva cam asa, dar avea si ochelari, iar de ochelari nu mi-a zis nimic... Tipa respectiva "dadea ture" pe coridor, asa ca daca era ea, era bine! Chiar daca nu era ea, tot bine e, sunt sigura.
Vreau sa ne mai inveselim putin, ca tare s-a mai acumulat tensiune in gasculita (grupulet, nu pasare) noastra.
As vrea sa te pot face sa zambesti macar, Pia, sa uiti de lacrimi si de vise urate, sa scriem din nou mesaje cu hihihi si hahaha...
Pentru asta e nevoie si de Ileana, musai, asa ca poate o sustinem cat de cat si pe ea daca facem noi insine eforturi sa depasim momentele critice.
Gabi imi tot spune ca eu sunt "altfel", sunt "tare", as vrea sa fie asa; stiu insa ca sunt hotarata sa iau aceasta prima incercare cu bune si rele, cu tot ce-mi poate ea oferi, ca pe un dar de la Dumnezeu, indiferent de rezultat. Cand va simt pe oricare dintre voi abatute, mi-as dori sa fiu eu mai putin "tare" si sa va pot da cumva voua din "taria" mea.

Si acum simt la fel...

Mergi la inceput