FIV 1

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ileanaaaaaaa!!!!!

E mai mult de o saptamana de cand e internata (daca mai e...) si n-a dat nici un semn. Eu ma duc miercuri dimineata din nou la eco sa-mi masoare endometrul si sa stabilim tratamentul in continuare. Maine fac analizele de sange si sumarul de urina.

Astept cumintica sa treaca timpul si-mi lipsiti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ne-am imputinat la subiect.Eu sunt aici,Karula!Astept cu nerabdare sa treaca timpul si sa plec la mare.Dupa mare o sa ma gandesc la ce ma asteapta in septembrie.
Tu mai ai 2 saptamani si incepe sa vina .Se simte de pe acum un iz de .
Cel mai nasol este cu caldurile.Eu deja fac pe nebuna cu caldurile astea!Cred ca am ramas cu sechele dupa sarcina.Cum ma prinde ora 10.00 in oras cum simt ca ma ia cu stare de lesin si incepe sa-mi fie greata de la caldura.Nu stiu de ce fac asa de urat la caldura.Parca inainte suportam mai bine caldura.
Acum intelegi de ce eu nu fac FIv vara!Atunci in Iunie a fost la fel.Era cald si nu suportam...

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dragelor, n-am disparut, nu va las eu singurele pe aici, dar am fost plecata din Bucuresti si ieri netul la serv.n-a functionat. Sincer mi-ati lipsit.
Karula draga mea, ce faci? se apropie incet incet marele eveniment pe care il asteptam toate si sigur sigur o sa fie bine. Eu voi fi alaturi de tine si-o sa ma rog pt.tine.
Gabito si la voi tot asa cald este, am innebunit cu caldurile astea, sa speram ca se va raci, cica iunie va fi mai racoroasa.

Cu Ileana ce o fi fetelor de n-a dat niciun semn de viata, sper ca operatia sa fi fost o reusita (nu ca cealalta de la Brasov) si sa nu fie nevoita sa ajunga la FIV.

PS: Nu scapati voi asa repede de mine (mai ales ca m-am hotarat sa incerc iar sa am un
Va pupic si sunt aici cu voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

He he he, s-a intors Pia hotarata!!! Stiam eu ca daca va ating la coarda sensibila se strang randurile...
Sunt bine, bine. Am putin burta umflata de la cyclo-progynova, dar nu exagerat. De maine cred ca maresc doza. Eu ma descurc bine cu caldura, sunt ca o soparla care ar sta cu burta la soare toata vara, mai rau e in casa, dar afara pot sta si la 40 de grade fara sa ma plang.
Maine imi iau inima in dinti si intreb de Ileana la spital. Sincer, sper sa nu mai fie acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Da Karula hotarata si decisa sa-mi incerc ultima sansa, o sa vad ce-o sa zica Niculescu cand ma duc la eco.
Ma bucur ca tu esti bine si chiar te rog sa intrebi de Ileana, ce-o fi oare cu ea?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,te admir atat de mult!Esti asa de hotarata!Eu am asteptat 8 luni pana cand m-am hotarat sa fac un nou FIV.Sunt asa de prapastioasa si tot timpul stau stresata de parca m-ar omori cineva daca nu reusesc.Cand vrei sa faci urmatorul FIV?Eu sper ca in septembrie-octombrie sa -l fac.


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Si la noi este f.cald si eu nu suport deloc caldura.Afara au fost zilele acestea 35 de grade pe termometru.In acest week-end sper sa mergem cu pisi la Sinaia .Cred ca macar acolo sa fie mai racoare.Inainte de sarcina mai suportam dar acum nu stiu ce se intampla cu mine.De la caldura fac indigestie,dureri de cap si mi-e greata.Nu sunt simptome de sarcina,stati linistite.Si Simona este la fel ca mine.De la caldura face ingrozitor.In schimb Dan cat este de mare transpira si suporta caldura mai bine ca noi.

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Karula,ti-a dat analize de facut la transfer?Ce?
Astazi Dan a fost calm si ti-a pus banii.
Eu trebuie sa ma apuc de analize .Maine dimineata vreau sa ma duc la un centru din Bacau sa vad ce nalize fac...daca nu trebuie sa merg la Iasi.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gabi, cum ti-am mai zis, mi-a dat sa fac hemoleucograma (asta ca l-am batut la cap cu prenatalele si-a zis ca-mi da doar daca iese vreo carenta in analiza), examen bacteriologic (am facut si inainte de recoltarea ovocitelor si a fost ok) si sumar de urina (si pe asta, ca si pe multe altele - urocultura, ionograma etc - l-am facut cat am stat in spital si toate au iesit ca la carte).

Sunt tare mandra de tine Pia! Tu ai avut de fiacare data stimulari destul de usoare, asa ca ovarele isi revin repede, cu siguranta. Si-au revenit la mine in doua luni, si nu prea m-am purtat cu manusi cu ele... Voi sa fiti hotarati si increzatori, ca de restul se ocupa Niculescu.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Da dragelor, am hotarat cu sotul meu sambata sa incercam iar, o sa aflu mai multe cand merg sa discut cu Niculescu. Cand am vb.cu el si Cocei la telefon si le-am zis ce parere au despre o noua incercare, mi-au spus ca trebuie sa stam de vorba despre asta si nu la telefon. Oricum noi suntem decisi sa incercam la anul in primavara, daca ei cumva decid luna viitoare ca pot incerca si in toamna am s-o fac iar, ce o fi o fi.

Da Gabito sunt o tauroaica foarte incapatanata si hotarata sa-mi ating scopul, cand imi pun ceva in cap nu ma las pana nu resusesc si trebuie sa reusesc sa am un bebe.

Sincer eu nu-am fost decat la primul stresata, acum la al doilea am fost f.relaxata, dupa rezultat a fost f.f.gre, dar incerc sa-mi revin ca altfel innebunesc, desi va spun ca nu sport sa vad copii mici si femei gravide ca incep sa plang, dar asta este, n-am incotro.

Sper sa se mai racoreasca putin ca-i foarte cald aici.
Va pupic

Mergi la inceput