FIV 1

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ooof, Pia, ai fost atat de viteaza pana acum, trebuie sa mai fii tare cateva ore. Gandeste-te ca indiferent de rezultat vei avea nevoie de foarte mare stapanire de sine. Indiferent de rezultat greul abia incepe. Indiferent de rezultat noi suntem aici. Indiferent de rezultat suntem toate trup si suflet intr-o lupta de care am stiut de la inceput ca nu va fi usoara si nici nu se va termina imediat. Exista intotdeauna in noi farama aia de putere de a o lua de la inceput. Sunt nenumarate caile prin care putem aborda acest nou inceput.
Mai e asa de putin pana cand tu vei fi pusa in fata acestei "intersectii" de cai. Drumul tau nu se infunda, Pia, poate doar coteste, ocoleste, dar nu se infunda acum, aici.
Te rog sa fii tare, iar de maine vedem exact ce urmeaza...
Te pup. Te sustin si nu in ultimul rand sunt mandra de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

REZULTAT ANALIZA BETA HCG = NEGATIV, DISPERARE SI LACRIMII, ATAT.

Va multumesc, nu pot scrie..va rog sa ma iertati

Vorbim Luni, maine plec din Bucuresti cu sotul, doar noi doi undeva la munte, sa uitam si sa ne incarcam bateriile pentru a o lua de la capat.
Va pup ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,trebuie sa fii tare!Vorbeste cu sotul tau!Spune-i tot ce simti!Sa nu tii in tine!Nu am cuvinte sa mai spun altceva!Imi pare nespus de rau si sunt alaturi de tine!Noi am plans unul in bratele celuilalt si tot am luat-o razna!eram disperata,am plans pana cand imi venea sa vomit!

Te pup,

Gabi.

Gabi si Simonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

,nu pot sa cred!






Gabi si Simonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemary_M spune:

Pia,i-mi pare f.rau de ceea ce s-a intamplat...
Am citit cu "sufletul la gura" ultimele mesaje si am plans alaturi de tine.Eu nu as putea suporta asa ceva,si de aceea nu vreau sa ma gandesc la FIV,mai ales ca costa enorm pentru salariile din Romania, si nici nu-ti garanteaza nimeni nimic...
Din cate am citit ,dupa FIV esti intr-un stres enorm(si e normal sa fie asa) si asta poate dauna mult....nu mai am cuvinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Pia,
regret enorm, cuvintele sunt de prisos...dar sper sa ne simti alaturi de tine.
Suntem aici, suntem impreuna si nu renuntam...sper sa ne simti incurajarile...si crede-ma simtim adanc in noi suferinta ta....
Sa ne dea Dumnezeu puterea de a incerca pana la reusita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Iti scriu Pia abia azi, nu pentru ca as fi mai in stare ca ieri sau alaltaieri... dar pentru ca stiu ca te intorci in Bucuresti si vreau sa stii ca si pe mine m-a rascolit vestea ta. Ultimul meu mesaj pentru tine ramane valabil... Maine incep tratamentul, dar parca acum as vrea sa-l aman, sa nu-mi fac vise, sa pot avea taria unei stanci si sa nu-mi pese, ca si optimismul poate fi obositor...
Ileana va trece si ea un hop mare. Maine se interneaza la Ancar s-o opereze.
Niciodata n-am obtinut usor ceea ce mi-am dorit cel mai tare, dar pana la urma am obtinut. Chiar n-am avut pana acum nici un esec major in viata mea. Acum as vrea sa fi avut si ceva esecuri, sa stiu cum e, sa fiu pregatita.

O luam, intr-un fel sau altul, de la capat. Suntem toate aici, Pia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Sunt inca in starea aia de soc dupa ce am citit rezultatul Piei...acum am citit si ultimul mesaj al Karulei si m-a luat plansul...Cam 12 zile nu o sa pot sa scriu nimic...aveti grija de voi ...poate o sa avem si noi bafta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Mult succes ,Ileana...poate ca nici nu o sa mai fie nevoie de FIV.Nu-ti fie teama ,prof. Ancar este f.bun si va reusi.Eu sunt cam demoralizata cu nereusita Piei...incep sa-mi fac o gramada de probleme.

Va pup,


Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

E groaznic sa ai un esec.Nici eu nu am avut niciun esec pana la prima nereusita a FIv-ului cand am luat-o razna.Sper ca voi doua sa nu treceti prin asta!E cumplit!Eram sigura ca voi reusi si bomba a cazut pe mine,valoare "0".Si asistenta imi spune f.senina...nu greseste aparatul la d-nele care au reusit le-a dat valori pozitive.Groaznic!Am inceput sa plangem amandoi!

Va pup,



Gabi.

Mergi la inceput