epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

M-am interesat si eu de-un cabinet care face epilare cu lumina intens pulsata..si am cateva intrebari.
Rog fetele care au facut aceasta epilare, sa ma ajute cu niste lamuriri:
1. La ce interval se fac sedintele, de epilare cu lumina intens pulsata?
2. Este necesara o epilare de alt tip inainte de sedinte? ( gen epilare cu ceara???)
3.Ce implica si cam cat dureaza o sedinta?
4. Efecte secundare imediate?
5. Rezultate? Pe termen scurt si mediu? ( 2-3 ani???)

Merci!

Va rog pentru raspunsuri, ca am inceput sa devin maimuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

...si pentru ca tot oscilez intre cele 2 variante ( cabinete) din oras , laser sau lumina intens pulsata...
Aparatul asta, l-a folosit cineva?
Sau stie cineva de el...rezultate , ce face ..ce nu face?
http://www.riolaserhair.com/
( am pus site-ul asta, sa nu-l pun pe ala romanesc sa-l cenzureze..sper ca asta-i bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

As vrea sa-mi iau si eu unul dintre ele,dar nu stiu care e mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by angelinajoli

As vrea sa-mi iau si eu unul dintre ele,dar nu stiu care e mai bun.

hey!



Le-ai studiat acum, sau mai demult, in Germania?
Am vazut ( spre surpinderea mea) ca au cam acelasi pret in Germania, ca in Romania.
Cum pe site-ul romanesc, n-am inteles care-s diferentele intre ele, am dat mail la comerciant...sa vad daca-mi raspunde.
In germana, nu-s mai multe info?
L-am gasit, parca la OTTO in Germania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sa ne tineti si pe noi la curent. Ar fi bine sa fie asa de simplu... Eu am sunat in decembrie la Miko, Dermastyle si Coquette. Cand au auzit ca sunt blonda, m-au trimis toate la plimbare . Coquette mi-a mai dat putina speranta, mi-au zis ca pot veni pentru o proba, ca pe mine ma intereseaza zona inghinala unde firul de par nu e chiar blond deschis si poate merge... Dar m-au cam dezumflat, nu prea imi vine sa ma mai duc ca mi-e ca ma duc la 10 sedinte si scap doar de cateva fire. Eram foarte decisa sa incerc. As fi dat oricat sa scap definitiv de epilatul inghinal dar se pare ca nu am sanse deocamdata. Poate daca se mai inventeaza alta metoda, care sa mearga si pe par blond sau macar saten deschis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by tusferi

Sa ne tineti si pe noi la curent. Ar fi bine sa fie asa de simplu... Eu am sunat in decembrie la Miko, Dermastyle si Coquette. Cand au auzit ca sunt blonda, m-au trimis toate la plimbare . Coquette mi-a mai dat putina speranta, mi-au zis ca pot veni pentru o proba, ca pe mine ma intereseaza zona inghinala unde firul de par nu e chiar blond deschis si poate merge... Dar m-au cam dezumflat, nu prea imi vine sa ma mai duc ca mi-e ca ma duc la 10 sedinte si scap doar de cateva fire. Eram foarte decisa sa incerc. As fi dat oricat sa scap definitiv de epilatul inghinal dar se pare ca nu am sanse deocamdata. Poate daca se mai inventeaza alta metoda, care sa mearga si pe par blond sau macar saten deschis.




! Stai, ca eu-s bruneta...si am tenul prea inchis...iar nu prea se poate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

pai pt ei tre sa fii ca Alba ca zapada... pielea alba ca de blonda si parul negru ca pana corbului....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by tusferi

pai pt ei tre sa fii ca Alba ca zapada... pielea alba ca de blonda si parul negru ca pana corbului....



Daca eram : "Alba ca Zapada"...ce-mi mai pasa de epilare......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelka spune:

Adina,
ce ai mai facut cu epilarea?


quote:
Originally posted by adina1

Buna,

Am facut deja 2 sedinte(aprox. 20 min) pentru epilare permanenta inghinala(aproape tot ;-)) si pot sa va asigur ca la mine mai mult de 70% din par a cazut...
Sunt foarte multumita!
E vorba de o metoda noua, cea cu lumina.
O sedinta costa 175€ si iti dau pana si garantie ca dupa 6 sedinte esti rezolvata:-).

Va pup,

Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Eu am facut o prima sedinta cu IPL pentru axila.Daca merge in ritmul asta,in maxim 5 sedinte sunt "bebelus"!Adevarat este ca si corespund profilului ideal pentru IPL-ceea ce fetele numesc aici"Alba ca zapada".Mai scriu dupa cateva sedinte,fac una la 6 saptamani.

Mergi la inceput