epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns me2me spune:

buna
cam cat dureaza o sedinta ptr zona inghinala cu IPL? cu aproximatie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns skf spune:

Buna fetelor,
Eu am fost la Clinica de ginecologie (?!?) a doctorului Kopp de pe Calea Victoriei, pentru a trata cu laser o candida rebela. Si dintruna am dat in alta. M-a certat pentru ca ma epilez cu ceara(in strainatate, citez, nu se mai face asa ceva de ani) si mi-a propus sa ma si epilez definitiv. Am acceptat (aveam deja 2-3 sapt de la ultima epilare) si ca atare a purces la raderea piciorelor si axilei subsemnatei. A durat cca o ora (cu tot cu ras :D). Ideea este ca acum, la 4-5 zile de la epilat nu prea vad sa se fi intamplat ceva. Exceptand faptul ca am parul "periuta", lucru care dupa epilatul cu ceara evident nu se intampla. Motivul pentru care am acceptat cu atata usurinta propunerea este si faptul ca eu sufar de o boala autoimuna si trebuie sa-mi monitorizez cu atentie ganglionii limfatici, care sunt evident inflamati. Mi s-a spus ca unul din motivele inflamarii il poate constitui si epilatul cu ceara si am considerat ca astfel il elimin. Aflu acum de la voi si epilatul definitiv are acelasi efect? Stie cineva mai multe despre asta? Eu i-am spus doctorului inainte de sedinta ca sufar de aceasta boala dar a spus ca nu are nicio importanta.
Ca si durere, n-a fost cine stie ce, mici intepaturi.
A mai fost cineva la dr. Kopp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

mi-am facut si eu azi prima sedinta inghinal.
a durat 5 minute....
la voi cat a durat o sedinta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzy spune:

Buna,
se pare ca dupa laser -1983 si ipl-1992 a aparut o noua metoda elos -2001 (electrical optical synergy) de epilare definitiva. Despre cele trei metode am gasit un filulet pe acest site: http://international.syneron.com/elos.

Pe mine m-a convins metoda elos si vreau sa ma duc sa incerc, in Bucuresti am gasit o clinica cu preturi moderate (30 euro sedinta pentru axila cu elos fata de 50 euro sedinta cu ipl la alte clinici)care are aceasta tehnologie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

mitzy, din pacate nu merge linku-ul pus de tine

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinaaiulia spune:

eu m-am facut pe picioare la nomasvello cu 30 euro/sedinta , iar pretul este valabil pentru orice zona a corpului. Nu am mai gasit pretul asta la alte saloane si serviciile sunt chiar de buna calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Citat:
citat din mesajul lui SuperMami_1

mitzy, din pacate nu merge linku-ul pus de tine

Albumele noastre


Sterge punctul de la sfarsitul linkului si merge.

Interesanta metoda, sunt curioasa de cate sedinte e nevoie pentru a scapa de parul de la axila de exemplu. Si de cate sedinte e nevoie.
Mitzy sper sa revii cu detalii!

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timeea27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana

Citat:
Originally posted by mirelka

ce parere aveti de epilarea de la Bubbles Care? Si-a mai facut cineva? Rezultate? Se fac analize hormonale inainte?


da-ne detalii!
Ce este Bubbles Care? Cabinetul?

ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timeea27 spune:

Pt fetele care au pus intrebarea daca a mai facut cineva epilare definitiva IPL la BUBBLES CARE
Acum s-au mutat la Dristor.
Eu am fost la ei pt barbie si mustata pentru ca au preturile cele mai mici:88 RON
Pt inceput, vreau sa va spun ca am probleme foarte mari cu pilozitatea in zona barbiei,unde am chiar #539;epi.In cazul meu deja ceara nu mai poate face fa#539;a. Eu m-am dus la ei cu parul crescut ca sa ma vada, sa stie despre ce e vorba.Am facut doar prima #537;edin#539;a deocamdata.
Mi s-a realizat prima sedinta asa cu firul mare,fara sa mi se rada.
Mi s-a spus de la inceput sa nu ma astept la rezultate spectaculoase in zona barbiei si a mustatii, pt ca ,din pacate, aici epilarea definitiva nu prea e eficienta(aici e cel mai mare nivel de testosteron), asa cum este pentru restul corpului,dar ca firul de par se rareste si se subtiaza intr-adevar.Tot procedeul a durat 5 min.E destul de neplacut sa ti se puna acel aparat care produce o flama si care te arde putin.Dupa ce a terminat m-a sters cu niste tampoane cu apa rece si mi-a dat cu Bepanthen.Pt acasa mi-a zis sa imi pun gheata si mi-a spus ca de cate ori voi iesi afara,acum vara,cu 20 de minute inainte, trebuie sa imi dau cu crema PHOTODERM 50 SPOT(Bioderma) care e speciala pentru epilarea definitiva.
In final,semnezi un contract cu Bubbles Beauty in care esti informata cu privire la efectele IPL,cu ce medicamente nu ai voie sa urmezi tratament in timpul sedintelor(antibiotice, antidepresive,anxiolitice,retinol si altele pe care nu le mai retin)Aceste medicamente mentionate dau fotosensibilitate.
Sper sa se vada rezultatele totusi pentru ca eu am mari probleme in aceste zone.
Mult succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyhenna8 spune:

Buna fetelor. eu sunt la a 2 a sedinta de epilat definitiv inghinal si sunt mega incantata. nu am folosit nici laser, nici ip, ci spl. din cate am citit pe net SPL este ultima tehnologie de inlaturare a parului. eu sunt din constanta si am fost la un salon LOTUSKIN, e pe la delfinariu, la clinica visa med. am prins o oferta si am platit pt inghinal 185 ron. am ramas cu multe goluri inca de la prima sedinta !!! si sincer eram scepticaaaa ! a mai incercat cineva SPL? cat ati platit ?

Mergi la inceput