epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hm, mie tot 6 sedinte mi s-au propus, si dupa cum dispare parul, in 6 sedinte ar trebui sa fiu gata.
Ma gandesc ca n-or fi aceleasi aparate, ca nu mi-ar conveni ca dupa 1 an sa fiu ca la inceput....; sunt de acord ca o data pe an sa mai fac `1,2 sedinte de intretinere, dar cam atat, ca eu la epilat cu ceara nu mai calc.

Crinuta si Rayan









Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui unboticutz

, am facut inghinal, la coquette. cred ca aveam nevoie de 10-12 sedinte (desi nu mi s-a spus asa la inceput) dar mi-a fost teama sa mai merg pt ca mi se inflamau urat ganglionii si in plus, daca vrei sa ramai insarcinata e contraindicat.

sa nu-i uitam!




Merci!
Mie de la dorintele de a ramane insarcinata mi se trage...si continua...
Dar catre sfarsit, sedinta 4..5...6, nu le-ai facut/n-au necesitat sa fie facute mai rar?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Buna,

Sa va spun cum e la mine.
Am facut 7 sedinte pina acum. Dupa 4 sedinte incepuse sa se vada rezultatele. Pårul crestea mai incet, era mai finut, iar unelee fire cadeau pur si simplu.
Toate bune si frumoase, eu f multumita si en extaz.
Insa dupa 4 sedinte, am renuntat la diane35 cu gindul de a mai face un copil.
Eu am ovare polichistice,sursa tuturor problemelor mele.
Dupa ce am renuntat la diane, a fost ca si cind nu am facut niciodata nici o sedinta cu ipl.Pårul a revenit, firul gros, negru. Oribil
Acum dupa 7 sedinte,pot spune ca incep sa simt, putin, dar e, o ameliorare.
Nu stiu daca voi scapa vreodata de pår, mai ales ca e pe baza hormonala.
Nu stiu daca metoda asta nu e apa de ploaie pt noi cele cu ovare polichistice.
Insa eu dau ianite,sa vad dupa 15 sedinte unde ajung. Asa mi-am propus sa fac 15 si abia apoi sa dau un verdict.
Cosmeticiana mi-a zis ca cere timp si rabdare.

Intr-adevar procedura doare, sint niste piscaturi pe care le simti in creier.Insa sint suportabile
Am citit ca cineva a zis ca pårul trebuie epilat cu ceara dupa. Iti dau un sfat:gaseste o alta cosemticiana.Respectiva nu are habar.
Dupa incepere sedintelor cu ipl, pårul trebuie sa fie numai ras cu lama,nu epilat cu ceara, nu smuls cu penseta.
Daca va iritati de la lama, dati-va cu crema cu zinc(aceea folosita pt beblusi cind se inrosesc la fundulet. Eu folosesc crema cu zinc dupa ce ma epilez pe picioare pt a nu ma irita dupa.E minunata).


Ile, mami de Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

ile, si eu am pcos. o fi si asta o explicatie..

sa nu-i uitam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ile77

Buna,

Sa va spun cum e la mine.
Am facut 7 sedinte pina acum. Dupa 4 sedinte incepuse sa se vada rezultatele. Pårul crestea mai incet, era mai finut, iar unelee fire cadeau pur si simplu.
Toate bune si frumoase, eu f multumita si en extaz.
Insa dupa 4 sedinte, am renuntat la diane35 cu gindul de a mai face un copil.
Eu am ovare polichistice,sursa tuturor problemelor mele.
Dupa ce am renuntat la diane, a fost ca si cind nu am facut niciodata nici o sedinta cu ipl.Pårul a revenit, firul gros, negru. Oribil
Acum dupa 7 sedinte,pot spune ca incep sa simt, putin, dar e, o ameliorare.
Nu stiu daca voi scapa vreodata de pår, mai ales ca e pe baza hormonala.

Ile, mami de Vivian (07.03.2006)

http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR



...La mine, tot hormonala este problema...
ce pot sa fac..sper si eu.
O sa vad in curand.

Are cineva idee, diferente intre IPL si laser?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

cineva mi-a spus ca foarte mult conteaza aparatul cu care ti se face epilarea.

aparatele de la coquette nu sunt performante si de aceea tot reapare parul

aparate bune sunt la goskin si la cabinetul d-nei Leventer.
(la goskin insa va spun eu din experienta proprie ca oamenii sunt de 2 lei, nu-ti acopera toata suprafata pielii cu spoturi luminoase si dupa 10 zile cind iti cade parul, iti raman insule care sunt fara par si in rest par normal)


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Si eu tot la Coquette fac epilarea.E adevarat ca nu au aparate performante in toate camerele,dar ceea ce vad pe site la Goskin au si la Coquette.La Dermastyle habar nu am dar nici nu m-as duce(am fost acolo pentru dermato si am ramas cu un gust amar).E adevarat ca acel aparat de la Goskin la Coquette il au doar intr-o camera.Au trei camere unde fac IPL,fiecare camera cu un aparat diferit.Si e tot adevarat ca am vazut/simtit diferenta intre aceste trei tipuri de aparate pe care le au.Sunt la a 7a sedinta si deocamdata sunt multumita.
Unboticutz,in cazul fetelor cu pcos tot va creste parul in momentul in care se intrerupe tratamentul.Este si cazul meu.Dar pot sa spun ca,pentru mine,epilarea IPL este o "binecuvantare",atat de mare e diferenta intre cum era situatia inainte si cum e acum dpdv al pilozitatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

in ce camera au aparatul bun ?


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Hehehe,Simona!Ultima oara era in camera din mijloc dar nu e mereu acolo,le mai schimba intre ele cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diavolitza spune:

eu nu inteleg de ce noi femeile tr sa trecem prin atatea... oh.... nastere perioada epilare etc...si ca sa ne facem frumoase tr sa suferim atat...iar cu epilarea asta definitiva eu cred ca este o pierdere de timp si de bani

Mergi la inceput