epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui pepenash

Eu am inceput incercarile de a scapa de parul de pe fata la Crystal Cosmetics. Am facut mai multe sedinte de electroliza (parca asa se numeste) - introducerea unui ac foarte subtire la radacina firului de par si electrocutarea lui. Dupa cateva luni de sedinte de doua ori pe saptamana nu am vazut nici un fel de imbunatatire a situatiei, drept pentru care m-am decis sa incerc si metoda IPL. Am ales Clinica Coquette, cea la care merge/mergea si Corina - de fapt, ea mi-a facut recomandarea - am facut 5 sedinte pana acum si sunt multumita de rezultate. Parul creste mult mai greu, firul este subtiat, iar pielea nu mi se mai irita cum pateam in urma depilarii cu ceara. La inceputul tratamentului spuneau ca ar fi nevoie de maxim 10 sedinte pentru a cadea tot parul. Sa vedem pana la sfarsit... si, mai ales, cat se mentine pielea curata dupa incetarea lui. Deocamdata am incercat doar pe fata (mustata, barbie, perciuni), insa vreau sa incep si in alte zone ale corpului.

Pepenash over and out!



Servus,

Poti sa-mi spui si mie rezultatul si eventualele urmari?
Sunt mai mult decat interesata...

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Sincer si eu sunt foarte multumita de metoda folosita, de la prima sedinta s-au vazut rezultatele puternic si cred ca dupa a treia, maxim a patra imi voi atinge telul, desi ziceau cei de la salon ca voi avea nevoie de 6 sedinte.

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmita_baby

Sincer si eu sunt foarte multumita de metoda folosita, de la prima sedinta s-au vazut rezultatele puternic si cred ca dupa a treia, maxim a patra imi voi atinge telul, desi ziceau cei de la salon ca voi avea nevoie de 6 sedinte.

Mello motanelul iubit






Servus,

Merci mult de detalii si explicatiile raspunsului anterior.

Referitor la ce-ai scris mai sus, ce zona ai epilat? La ce interval sedintele?
Cam cum "stai", asa %, dupa pererea ta?Care-s modificarile?


Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Cine ma ajuta: La cat timp dupa prima sedinta, incep "sa se desprinda"fire de par?


Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu dupa prima sedinta nu am observat aproape nimic....

Carmita, la ce salon ai fost tu?

Angelinne, chiar nu doare la salonul de care zici?
Ca si aici am simtit ca o piscatura, dar unele piscaturi erau dureroase rau...
As schimba salonul, doar daca aparatul ar fi mai eficient, si daca ar durea mai putin.

Crinuta si Rayan









Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crinuta

Eu dupa prima sedinta nu am observat aproape nimic....

Crinuta si Rayan









Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm





Adica nu se desprind/cad unele fire de par?????




Nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu are ce sa cada, deoarece la sedinta se merge ras total.
Acum uitandu-ma mai bine, am observat ca sunt portiuni ( cam 20%) in care nu a mai crescut par deloc.
Deci parul nu cade, ci nu mai creste, asta se observa.

Crinuta si Rayan









Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

din cate imi aduc aminte dupa primele sedinte parul crestea dar cand se facea de cativa mm cadea pur si simplu pe urma apareau zone in care nu crestea deloc.

ca idee, am facut 6 sedinte acum un an si ceva iar acum sunt aproape ca la inceput asa ca va sfatuiesc daca incepeti sa mergeti pana la capat altfel ati dat banii degeaba.

sa nu-i uitam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui unboticutz

din cate imi aduc aminte dupa primele sedinte parul crestea dar cand se facea de cativa mm cadea pur si simplu pe urma apareau zone in care nu crestea deloc.

ca idee, am facut 6 sedinte acum un an si ceva iar acum sunt aproape ca la inceput asa ca va sfatuiesc daca incepeti sa mergeti pana la capat altfel ati dat banii degeaba.

sa nu-i uitam!




Ce inseamna pana la capat? Ca mie 6 sedinte mi s-au propus....


( Ce zona ai facut???)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

ileana, am facut inghinal, la coquette. cred ca aveam nevoie de 10-12 sedinte (desi nu mi s-a spus asa la inceput) dar mi-a fost teama sa mai merg pt ca mi se inflamau urat ganglionii si in plus, daca vrei sa ramai insarcinata e contraindicat.

sa nu-i uitam!

Mergi la inceput