Ginecologie 1 Cluj Napoca

Ginecologie 1 Cluj Napoca | Autor: Hildy

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,

Daca este cineva cine are experienta la nastere in Ginecologie 1, si mai ales cu Dr Muresan Daniel il rog sa ne impartaseasca si noua detaliile referitoare la acst spital (cum sunt saloanele, de cate paturi, daca bebe-ul este langa mamica) si cum sunt conditiile de acolo !
Ce stiti despre Dr Muresan Daniel? Vine la nastere cand il chemi?
Cu cat trebuie cotizat ca sa fie multumit si sa primesti atentie maxima din partea lui?
Sunt 37+ si voi naste in curand (26.05.2006) la Ginecologie 1 cu Dr. Muresan Daniel si tare sunt curioasa cam cum e si cum va fii atunci!
Cine stie mai multe detalii sau a avut deja experinta cu Dr. Muresan Daniel il rog sa nu ezite sa ni-le impartaseasca cu noi !
Pupici tuturor si sarcina usoara si nastere cat mai usoara posibila:
Hildy

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Draga Hildy,
si pe mine ma intereseaza asta ca cu el voi naste si eu si tot la Gine 1.din cate am inteles vine cand il chemi toate fetele pe care le stiu eu si au nascut cu el au fost multumite. acum sa vedem cum va fi la noi. eu nasc in toamna asa ca tu imi vei putea da detaliidaca nu ne raspunde nimeni pana atunci.
te pup si nastere usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetelor!

Eu am nascut acum 1 an jumate cu Dr. Muresan Daniel si pot spune ca e un super medic si un Om extraordinar!
Si acum tot la el merg si tot el imi supravegheaza sarcina si tot cu el voi naste, chiar daca ne-am mutat in Arad si asta presupune un drum Arad-Cluj cam din 5 in 5 sapt....

Saloanele sunt cam nashpa(cele mari) ca sunt cu multe paturi(7-8 nu mai stiu), insa ti-l da pe bb cu tine in salon. Dar mai sunt si vreo 3 rezerve cu cate 2 paturi care sunt mai bune....

De "cotizat" habar n-am ce sa va zic ca de la noi n-a luat nimic....!Si merita!

Roana cand nasti in toamna?Poate ne intalnim prin Gine!

Pupici si nasteri usoare!


Ioana(20+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Pufymic,
in noiembrie nasc. pe la inceput sau poate sfarsit de octombrie zicea D-l Doctor.sa vedem daca e grabit bebicu sau nu.dupa calendar in noimebrie dupa masuratotri mai repede.
Iti multumesc mult de raspuns ca auzisem numai lucruri bune de el dar o parere in plus nu strica. Si mie mi se pare un super om si abea astept sa treaca timpul de la o ecografie la alta.
si ca sa prinzi una din rezerve ce trebuie facut? stii?
Si inca o interbare ma tot macina daca nas noaptea sau de vreo sarbatoare vine daca il chemi la clinica?
Multumesc mult si sarcina usoara in continuare.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Roana habar n-am ce trebuie facut sa "prinzi" rezerva....eu am stat cu Alesio in salon din ala mare si nashpa dar nu mi-a pasat!Si oricum am stat numai 5 zile in spital(cu totul, chiar dc a fost cezariana-vezi povestea bazucului dc vrei amanunte)!
Si la mine a venit si noaptea, mai exact seara si a tot stat in preajma pana a decis sa intram in sala(asta era pe la 11:30-11:45 noaptea), deci vine oricand il chemi.Eu personal sunt ffff multumita de el si ca om si ca medic.Mi-e tare drag!

Pupici!


Ioana(20+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu am nascut cu Dr. Daniel Muresan. El mi-a urmarit si sarcina si eu am fost foarte multumita de el. Cred ca acele rezerve sunt ale prof. Stamatian si cred ca doar pacientele lui pot sta acolo (asa am auzit eu). Eu am stat in salon cu 8 paturi. Saloanele erau cam naspa, dar pe mine m-a ajutat ca am stat cu inca 7 fete, ca am invatat din experienta lor una alta (eu nu am avut nici o experienta in deal-de bebelusilor).
Eu am nascut la 3.35 iar in cateva ore Petra era langa mine.
Asistentele de la nounascuti sunt tare prapadite. Era una aoclo la care noi ii ziceam Maresalul . dar s-a dovedit a fi super ok pana la urma, fata de altele care mi-au raspuns la intrebarea mea: haideti ca a facut kk (eu n-am mai vazut pana atunci cum se schimba un nou nascut), "No SI?" . M-a enervat foarte tare si am plans din cauza lor. Sa te ti tare pe pozitie.
Acolo mai e o doctorita neonatolog Mitea Rodica, care este o super doctorita.
In privinta banilor cred ca fiecare dupa posibilitati. Eu de cate ori am fost la clinica nu i-am dat nimik, dar la cabinet, am platit.
Daca mai ai intrebari, mi le poti pune!

Eu am fost internata cu iminenta de avort in 7 saptamani (acolo jos saloanele sunt mai execrabile decat sus) dar am stat sub supraveghere medicala si cu dornita de a avea un bebe nu am luat in seama aceste lucruri.
Sanatate

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildy spune:

Salut burticilor ,

Va multumesc de raspunsuri si sper sa fie totul ok la nastere, acuma m-am linistit un picut, dar dupa ce voi trece personal de experienta nasterii la Gine 1 cu Dr. Muresan Daniel (care pina acuma mi se pare om de treaba) o sa vi-l impartasesc si voua mai detaliat!
Sarcina usoara si sanatate tuturor si nu in ultimul rand o nastere cat mai usoara cand va veni timpul!
Va si va doresc numai bine!
Hildy 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildy spune:


Pufymic,

Iti multumesc de raspuns, si am citit si "povestea bazucului" e minunat si aveti un copil de minune, aveti grija de el si va doresc numai binele din lume! Sper ca in curand voi trai si eu experienta de-a fii mama (ma gandesc la experienta buna la prima clipa cand voi tine BEBE-ul in brate, si nu la durerea prin care va trebui sa trec)!
Te pup si-ti doresc sarcina usoara mai departe si o nastere mai usoara decat a fost prima! Sa ne-o impartasesti si noua al doilea ta nastere !
Numai bine:
Hildy38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Hildy sunt convinsa ca vei avea numai cuvinte bune despre Muresan si dupa ce vei naste!
Cat despre durere eu am uitat-o demult!Si tu o vei uita....dar poate vei fi printre norocoasele care nu sufera prea rau...!Oricum ar fi macar trebuie sa fii linistita ca esti pe maini bune si tu si bb mic!
Nastere usoara iti doresc si un bb sanatos si scumpic!

Cat despre mine stiu ca de data asta voi naste cu cezariana din start, asa ca nu cred ca vor fi prea multe de povestit....oricum o sa revin cu povestea nasterii cand va fi cazul!

Pupici!


Ioana(20+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Cu d-na dr. Puscas Mariana de la GineI a nascut cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sodiana spune:

Nu mai zice nimieni nimic? Hildy cum ai nascut ? Ai fost multumita de dr Muresan Daniel? Te-a supravegheat el in timpul sarcinii de la inceput pana la sfarsit ?

Mergi la inceput