Mamici casnice (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

alex are camera ei jos , noi dormim sus si avem un baby-fone sa o putem auzi.nu au fost probleme pana acum ,dar de cateva zile cineva de aici din zona se pare ca intra pe canalul nostru,sau se joaca cineva la vreo statie de prin cartier de pe aici ca face niste zgomote ciudatate tare ........niste caraituri groaznice de-mi trezeste copilul din somn, e speriata,de frica e transpirata toata ,cum am intrat in camera ei sare in gatul meu si tremura ca varga, incerc sa o linistesc ,o iau in brate...incet ,incet adoarme dar iepureste ca cum am miscat un deget cum are ochii in cap cat pumnu.la noi in camera nu vrea ,ea stie ca patul nostru e un loc de joaca ptr ea (trambulina)deci daca e la noi in pat cauta numai joaca .ii baga degetele in nas lui taicasu ...mie in urechi si se amuza asa pana dimineata si nu mai doarme. cam asta e la noi de 2 zile.
astazi am demontat aparatul sa speram ca doarme linistit....probl ca am sa dorm cu grija ...mi-e teama daca nu o sa o aud..
sa vedem.
nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Wauuuuuuuu...eu raman uimita cat de repede se termina capitolul,e dar eu nu apuca sa citesc tot,ca pana citesc se scoala Robert si nu mai apuc asa scriu

FLAVIA,esti o scumpa,stiu ca mai intrebat de 10 ori cum a fost revederea cu sotul,dar uite ca si acum ,iar s-a trezit Robert,nu apuc sa va povestesc...trebuie sa fug sa ii dau sa pape...dar pe scurt a fost super faina.

CORINA ,ne-am obisnuit foarte bine aici piticutelor tale.



Fetelor va pe toate ,pe mai tarziu!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

quote:
Originally posted by adinell

Ma gegea nu ma certa eu acum vazui pozele cu daria, da ramasai muta :) O fetita "de milioane!" Ma, ce ochi expresivi are, ce mai... e superba, ia sa trec eu pe la fiecare sa vad pozele toate... Caci numai cateva am vazut!!!


Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana





Nu numai ca te cert, dar te si iau la alergat pe-aci...
Eu pozele cu Andrei le-am vazut demult si mi-am zis parerea la momentul potrivit... O scumpete mica si dulceeee!

Nico, imi pare rau pentru frica micutei. sa uite si sa doarma mai bine! Ce bine ca stie ca patul vostru e loc de joaca... La noi, e loc de alint si de dormit muuuult mai bine.

LauraNicole ne-a parasit, la fel si alincic care a dat chiar bir cu fugitii dupa prima aparitie.

gata fug noapte buna!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria la 1 an


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

fetelor is misionara astazi
ma rugat Tina_Welsh sa trec sa va salut.........sa va
.
si asta e din partea lui David ,grasunu de 5 kg.
nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


mmiha esti cea mai meseriasa,sa va fie de bine cumparaturile.

Cami zona Sibiului e superba sunt multe locuri frumoase v ,dar eu nu am mai iesit decat la un gratar si seara ne-am intors trebuie sa ma interesez care loc ar fi convenabil mai ales ca mergem cu copchii.

Fla tu ai venit cu initiativa si probabil ca fetele(si eu)inca nu au avut timp sa gaseasca o locatie buna.,uite Andora poate sa cnfirme ca ea a fost de curand,vazui cum sa nu si pe frumoasa Sara

Addinel superba fetita ta,am admirat-o in poze si ce plori frumoase a cules ea pentru mami.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

va pup fetelor
pe scurt tati este operat, este bine, rasfatat si abia asteapta sa vina acasa la fii'sa.
ati scris enorm pt a putea citi acum, dar miine cu prima ocazie de liber recuperez.
nu va suparati ca scriu asa putin, dar sunt in urma cu noutati si pe deasupra f f f obosita.
va multumesc din suflet celor care s-au interesat de noi

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

gegea : e bine ca doarme la ea in patut si in camera ei ...dar cateodata cand suntem singurele i-mi doresc tare mult sa faca nanita cu mine in pat la noi dar nu e chip ,pot sa fac ce as face... cand e bolnavioara ,dupa-masa mai atipeste dar noaptea nici gand....ne iubim ne pupacim dar de dormit nu vrea si pace.
nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

Alina:sanatate multa la sost si sa se intoarca repede de tot acasa la fete.
nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Flavia,si ce daca e socrul acasa? Oare ce fata ar face daca te-ar vedea cu sortul?
Referitor la intalneala,prefer sa nu spun nimic decat sa zic ca vin si sa nu pot.Uite,noi fetele din Iasi am hotarat sa facem o cuconiada saptamana viitoare si nu stiu sigur daca ajung,cu toate ca imi doresc destul de mult.Asa ca prefer sa las totul la latitudinea voastra si pe ultimul moment.

Dana d,la noi banii sunt "la vedere".De vreo 2 luni chiar am facut un caiet de cheltuieli ca prea se duceau multi bani si nu stiam pe ce.Acum stim.Eu nu m-am ferit niciodata sa-i spun sotului ca imi cumpar ceva,ca altfel... si el stie asta!

Mmiha,felicitari pentru reusita. Imi place ca esti "barbata".

Nicoleta,patania voastra cu baby-phone-ul nu e amuzanta deloc,chiar imi pare rau de micuta ta.Dar pe de alta parte m-am amuzat aducandu-mi aminte ce-am patit noi prima oara cu el.Nestiind cum functioneaza,avand si 2 frecvente...l-am intors,l-am sucit,l-am invartit si pana la urma am "prins" o statie de taxiuri. Puteam sa fac comanda fara sa mai dau telefon.


Dupa cate vad tre sa mai fac niste sapaturi pe aici pe la voi.Sa caut si io albumele alea,ca nu stiusi de ele pan' acu.

Va multumesc tuturor pentru incurajarile legate de intarcat.

Va pup pe toate.



Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Alina sanatate multa si o recuperare buna si rapida.

Nico frumoasei ca sa-i treaca teama si sa nu uit salutari Tinei si sa mai treaca si pe la noi cand are timp

gegea si eu tot cu glicerina boraxata l-am dat dar ia facut mai mult rau decat bine,ia crapat si buzele de ia dat sange,acum incercam cu glicerina cu stamicin,ceai de musetel si bicarbonat dizolvat in apa,prin rotatie si nu se badijoneaza locul numai se tamponeaza si dupa fiecare tamponare se schimba compresa sterila....oricum eu daca am vazut ca are rana nu l-am mai dat decat cu ceai,asa dupa capul meu pana sa ajung la dr. hai ca m-am lungit cu vorba de nu mai intelegi nimic lui Daria sa-i treaca buba

Dana d si mie imi place stapana destinului dar mai pierd cate un episod doua.

Crismir revederea



Poze cu Lucas

Mergi la inceput