Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

SALUTARE


AM PUS POZE DE LA BOTEZ LA SEMNATURA PT CINE VREA SA NE VADA

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ela v-am vazut, sunteti tare frumusele!
la piticutza crestinata

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Urgent, va rog!
Vreau sa schimb laptele din Milumil 2 in Lactovit (asta-l am in casa) si nu stiu cum sa procedez. Amestec o masura de L. cu restul masurilor de M2, sau ii dau L separat de M2?
Mamici care ati trecut bb pe Milu 2: vi s-a intamplat ca, la inceput, bb sa pape bine ca apoi, sa refuze bibe dupa o cantitate infima papata? Mie da!

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NEGARACRISTINA-noi suntem pe milu 2,la inceput a papat bine adica vreo 3-4 zile ,apoi vreo 2 saptamani a mancat mai putin decat cantitatea de milu 1,cauza:milu 2 este mai satios,apoi incet incet cu cat a mai crescut ea a inceput sa mareasca si cantitae mancata ajungand la cant de milu 1 si acum am si depasit-o,adica de la 130 papam la unele mese 170 ml si asta de vreo 3 zile.A avut zile cand manca la o masa 70-80 mlo de milu 2 ,apoi a revenit la normal

Ca sa treci la lactovit dr noua ne-a zis asa,iti dau un ex:daca papa 130 ml milu-4 masuri ii dai 3 masuri milu + 1 lactovit(2 mese) apoi 2 milu +2 lactovit (2 mese)1 milu +3 lactovit (2 mese) apoi lactovit,eu asa ma trecut si de la milu 1 la milu 2 poti merge si pe 3 mese la o combinatie

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Si noi am trecut pe Milu 2 de 5 zile, deocamdata suntem de trei zile la 2 masuri de Milu 2 cu 5 masuri de Milu 1 si o mai taraganam nitel asa pana la inlocuirea completa, ca abia am luat o cutie de Milumil 1 si e pacat sa o arunc. De mancat deocamdata mananca bine, dar noi suntem niste mancacioase asa ca...
Vad ca ti-a explicat ELA cum sa inlocuiesti lapticul, bafta si sa aveti pofta !

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ela, Madau .
Dilema mea era daca sa amestec in acelasi biberon Lactovit cu Milumil sau sa le dau separat. Stiam ca trecerea se face treptat pentru ca deja am trecut de la Milu 1 la Milu 2. La inceput a papat bine. Cate 4 mese (la Milu 1 avea 5 mese) a cate 200 ml. Acum am ajuns la performanta 4 mese: azi, de ex. 30, 170, 100 ml . Sa vad acu' la 7.30 cat o papa. Deja o simt ca a slabit. Si diseara o cantaresc. De curiozitate, cate mese papa copiii vostri?

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Negara din partea familiei mele ptr reteta de tort cu branza! A fost delicioasa! Din pacate mai cumparasem si o pasca de la cofetarie, nu am avut ce face si ne-am luptat si cu ea.

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare!!!

Am venit si noi dar acum ma duc sa desfac bagajele!!! Lucrul acesta nu imi place deloc. Offfffff!

Ela sa-ti traiasca ca e taaare frumusica!!!

Mai intru maine sau mai tza dar...cred totusi ca maine!!Pupici!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

DORDIA

NEGARACRISTINA noi papam multe mese 5 mese de bibe,una de suc si pulpa de mar si una de supa+lapte,totusi eu zic sa nu te sperii,si daria mea a avut momente cand a mancat 450 ml pe zi,chiar mai multe zile la rand,eu zic ca este normal sa aiba si zile in care sa pape mai putin,eu eram stresata la inceput,acum nu mai sunt,
Iar cu cantaritul ,sa va zic ceva eu nu ma cantarit-o pe daria decat din luna in luna la dr,nu i-am facut niciodata proba suptului,

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Pana la urma am facut separat o masura Lactovit si 4 masuri Milumil 2. Nu de frica sa nu se certe cele 2 marci de lapte ci mai mult din curiozitate sa vad daca ii place. Nu mi-am dat seama daca prefera Lactovitul Milumilului pentru ca a papat tot din ambele biberoane. Eu is multumita ca a papat!
Stau si ma intreb: oare ii apar dintii?
Ehe, Felicia, asa-i ca am facut bine ca am trimis reteta? Soacra mea a facut 4 torturi care s-au terminat in cateva zile.
Ela, nu m-as stresa cu cantaritul daca nu as sti ca este slabuta. Si mai ales ca pe 3 Mai implineste 5 luni... is si eu curioasa. N-am mai cantarit-o de 3 saptamani. Pe langa laptic Elise mai papa suc de portocale (azi am ajuns la 3 lingurite), suc de mar si morcov (40 ml fiecare) si cereale (cate 1-2 masuri in biberonul cu lapte). Dupa ce termin de introdus portocala bagam supica de legume. Cel putin asa sper eu... Ca la ce pofta de mancare are... prevad multe

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput