Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

PAULA, CRISTINA... eu am multe noutati, dar in asemenea momente nu imi vine sa zic despre realizarile lui Mihai sau problemele noastre

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dali73 spune:

Cristina nu trebuie sa ne multumesti.Toti am facut-o din suflet .Si tu o sa ramai in sufletul nostru intotdeauna si stim ca ne vei intelege ca si pana acum daca suntem suparati sau bucurosi pt ce se intampla cu copilasii nostri.Poater cand o sa ma simt in stare o sa povestesc un pic si despre David.
Inca o data iti doresc multa putere si curaj.(as vrea daca vrei sa imi spui in ce parte a SUA stai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

buna,
Nici nu stiu ce sa scriu, ma simt atat de goala de tot. Mi se pare ca am nevoie de o putere supranaturala sa gandesc ceva sau chiar si sa merg, sa vorbesc, sa mananc...
Am incercat sa intru pe sindromdown.ro dar nu am reusit de cateva zile. Am sa mai incerc.
Dali eu stau in Wichita, Kansas. E chiar in centrul la USA. Mai spune ce mai face printisorul tau.
Alexa arata superb cu ochelari,de fapt e furmoasa ea de felul ei seamana cu mamica ei. Paula nici nu imi vine sa cred cat de mare e Paul. E un dulce.
Ce face Andrei, cum se simte? Cum se simte Cristina? Abea astept sa mearga acasa si sa vedem poze noi cu Andrei.
Ce face micuta Maria? Gangureste?
Sotul meu va saluta si va multumeste tuturora.
Va pup dulce


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Cristina , scrie,scrie mult.Vorbeste cu tine,cu Paul,cu noi aici..descarca-ti sufletul si poate vei simti golul ala mai putin..
Daca as avea o putere,sa va pot alina durerea...As vrea atat de mult sa pot .
Paul are o mamica si un tatic curajosi !si el de acolo va va proteja!

Te imbratisez din tot sufletul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Maria gangureste. Vocalele si oftatul sunt deliciul tuturor.
Forumul SD a inceput sa functionze.
Am decis sa scriem rar. Suntem in stand by cu operatia pana la finele lunii.

Multa sanatate piticilor si parintilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dali73 spune:

Cristina te-am intrebat unde stai pt. ca sora mea sta in America si credeam ca sunteti macar pe aproape.Ea sta in statulWashington,orasul Vancouver.David este pe zi ce trece mai simpatic dar si incapatanat.Am inceput gimnastica si nu prea vrea sa faca nimic.Kinetoterapeuta mi-a spus ca este din cauza ca a facut pauza mai mult timp.Nu are stabilitate pe picioare,si nu vrea deloc sa mearga .De asta sunt necajita.
Te pup si Dumnezeu sa va intareasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

DALI, nu mai fi necajita... Multa rabdare ca vor veni si progresele...

CRISTAS... pupici Mariei, e o dulce... si bafta multa cu plecarea in primul rand

CRISTINA... am citit si colegilor de servici randurile tale si am plans impreuna... Te admir f mult pt puterea ta... de a veni pe aici sa ne mai scrii de Paul, dar in asemenea momente sa mai intrebi si de puii nostri... Sa va dea Dumnezeu fortza si putere sa treceti peste asemenea momente... Paul e acum un ingeras cu aripi diafane care e alaturi de voi si va sterge lacrimile...

Sper ca Dumnezeu sa o vegheze si pe Kris, pe puiul ei,...

Paula... mi-a placut intamplarea de la gradi... Ceva asemanator s-a intamplat azi la cresa cu Mihai... Dupa ce l-a lasat educatoarea din brate si l-a pus in premergator, a inceput sa planga, la care o fetitza a venit la el si i-a zis "nu mai p'ange, te log eu, nu mai p'ange" a mai chitzait de 2 ori si s-a calmat... Noutatile la noi cam astea ar fi: ca de o luna facem innot si am inceput si sa mergem la cresa... In amanunt insa e fffff mult de povestit... Adevarate telenovele

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Felis, doarme frumos cavalerul. si singur.... o mare realizare pentru intreaga famile, cred.
multumim pentru incurajari.
Maria e o luptatoare, astazi si-a tinut capul sus si drept. Am imortalizat momentul si am desfatat tot neamul cu fim si poze.
Pentru noi, trecerea peste 2800g si 50cm sunt mari realizari.
Continuam sa evoluam in cele 15 zile ramase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Cristas... multumim mult Mihai incepe sa se acomodeze cu cresa... Sper sa fie bine in continuare...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Felicitari Felis ca il duci la cresa. Felicitari pentru tot. Unde mergi la inot? Mai povesteste cum merge, care este starea lui, cum de te-i decis sa-l duci la cresa....?????
Cristina, de cate ori scrii ma faci sa plang, mereu ma gandes la Paul si mai ales saptaman trecuta am avut o sapt. foarte grea. Mereu plangeam si toate nu-mi mergeau....acum sper sa-mi treaca dupa mini vacanta avuta si abia o asteptam pe cea din august.
Alexa a fost o dulce, a mers si cate 2 km pe zi, a mancat tot, fragi culesi direct din padure de catre noi....a merc cu telescaunul...am sa revin si cu poze dar sa ne despachetam.







Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput