Fetele din America (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Ciao Alyssa,

Elena, welcome back to the club si sarcina usoara!

Ciuf, ce face floricica??

Sinzi, inhalatii sub baie de aburi la fatza, cu ceai de musetel, sub prosop, daca poti sa ii prezinti acest tratament naturist ca o mica si fascinanta aventura lui David, e o sansa in plus; altfel un nas infundat desfundat fortat cu picaturi de la farmacie e un prost inceput)

in rest, ce sa zic, eu fac "naveta" in RO - am fost o luna, in decembrie, chiar cum plec (pe 15 mai), sper sa revin in toamna, asa ca luata in doze mici si dese revenirea in si din RO nu mai e chiar asa traumatizanta.

Asta nu inseamna ca nu-s de acord ca lucrurile nu au o directie ascendenta pe-acolo iar coruptia e un flagel care strica tot ...

faza cu certificatul de nastere care nu mai e bun e cred antologica - probabil n-ai "cotizat" cum si cit trebuie pe la cine stie cine...

Iuliana

sa luptam sa dam dreptul copiilor saraci la educatie:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72331
Ajutindu-i pe ei ajutam viitorul tarii sa fie mai bun

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Iuliana...l-am bagat in piscina azi..ca era cald afara si cred ca tot la efectul de inhalatii ajung...
Cum se spune la musetel? Gasesc prin supermarketuri ceai de musetel?
Oricum dupa baia din piscina e mai bine acum si are din nou gura mare si comenteaza la orice il rog...

Io mi-am facut un castron imens de spaghetti (imi plac tare mult) si din nefericre l-am mancat pe tot si acum sunt cat oceanul Atlantic... Nu pot nici sa ma misc calumea...

Am fugit si io sa gonesc copilul de la tv sa ma instalez eu sa diger in liniste!!!
Somn usor!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

somn usor la tine, ca la noi e soare inca!!


chamomille se cheama, si il gasesti peste tot

dar si piscina desfunda si clorul din ea cred ca numai bun de dezinfectant

Iuliana

sa luptam sa dam dreptul copiilor saraci la educatie:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72331
Ajutindu-i pe ei ajutam viitorul tarii sa fie mai bun

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

adevarat a inviat! hopa ne-am intors si noi, am facut si ceva pzoe, daca aveti timp si chef:
zion&bryce

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Foarte frumos, Andreea! Pe socrela n-ati pozat-o? Cum i-a placut sotului cadoul?


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Suuuuuuuuper pozele!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Whoa! filipo super

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

superbe poze! fetele am intrat sa va intreb repejor ce poate cineva sa intrbe cind suna la employer. Am citit cu ceva ani in urma undeva ca nu mare lucru dar vreau mai exact sa stiu ce pot afla. AM completat o aplicatie de angajare (vreau sa-mi schimb jobul si merg miine la interviu) in care scria "can we contact your employer" in care am spus da sa nu bata la ochi si stiind ca nu pot afla mare lucru. Intrebarea e pot afla salariul? vechimea? or what? Va pup si mersi de raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

multam gagici
ba da, am pozat si socrela, da' n-am pus-o
adrienne, nu's ce pot afla, in nici un caz salariul ca asta-i confidential...poate amanunte despre tine, zic si io

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am fost si noi la pediatru azi (ne-a uscat de 130$ cu reducere de 25%) da trebuia sa ii fac fisa cu vaccinuri...
Din fericire le are pe toate mai putin chicken pox (adica pojar??) pe care va trebui sa o fac, dar nu m-am hotarat sa o fac pe loc...daca nu am de ales o voi face...daca da...nu vreau sa il fac!!!

In rest e f bine, greutatea 50%, inaltimea 95% si fierul 12.5 iar mucii de nebagat in seama (cica tratament lichide cat mai multe)...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput