Mamici casnice (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:


VA DORESC SARBATORI PASCALE LINISTITE SI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI VOUA!!!


de luni incolo povestim mai mult,la mine este soare,cald,ouale vopsite le-am cumparat si am facut 2 cozonaci.maine execut si un tort ca sotul e gheorghe.

LA MULTI ANI PENTRU SF.GHEORGHE!!!!!poate aveti in familie vreunul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Svetlana la multzi ani sotzului
si in general ...
LA MULTZI ANI TUTUROR CARE AU UN GHEORGHE, GEORGE, GEORGETA IN FAMILIE, ADICA SARBATOR5ESC SF.GHEORGHE
PASTE FERICIT

Revin mai tirziu, ca nu mai gaseam paginutza.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


hai mai flavia ca nu am disparut de tot ...nu ai vazut ce matinala am fost azi

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

tot eu, salvat pagina din nou
pentru asta sa mincatzi pascutza si pentru mine, ca eu n-am decit tortuletz...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Buna fetele!
mai,fiica-mea e bolnavioare.Are febra si e super infundata.Azi noapte n-am dormit si nu cred ca dorm nici in noaptea asta.
Va pup pe toate!
Sa aveti un Paste fericit!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna seara si de la mine!
Dana, pup micuta bolnavioara sa se faca repejor bine si sa va inveseliti cu totii!

Flavia, acuma sa nu crezi ca esti chiar singura care s-a ocupat numai de curatenie. Mama s-a ocupat de o buna parte a bucatelor, iar eu numai am dat o mana de ajutor. Maine intru in forta sa fac salata boeuf, piftelele si friptura. Pastile, pandispanul si painea le-a facut mama si tot ea urmeaza la rand cu sarmalele si ciorba.

Eu va pup pe toate si va urez o noapte frumoasa!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Buna buna!!

Dana,multa sanatate la micuta bolnavioara.

quote:
LA MULTI ANI PENTRU SF.GHEORGHE!!!!!poate aveti in familie vreunul.


Eu am un Gheorghe acasa,chiar daca in buletin scrie Marius!

Mai fetelor,a dat Dumnezeu si am terminat curatenia,am facut si sarmalute,piftelute si salata boeuf.Maine ma apuc de dulciuri.Muuuulteee....
Si cand tocmai terminasem treaba si m-am asezat si eu nitel sa ma odihnesc,fii-miu s-a infipt cu capul in cantul usii de la baie si a facut ditamai hematomul.L-am insfacat repede si m-am dus cu el la urgenta.De fapt,nu stiu daca a fost chiar o urgenta,ca am bantuit pe la 3 spitale pana ne-a bagat cineva in seama.Dar...totul e bine cand se termina cu bine!A fost mai mult sperietura! A mea!

Va urez si eu un Paste fericit si lumina Invierii sa va ramana in suflet si priviri!

Dar sa stiti ca sunt prin zona,ca nu pot fara voi!

Va pup pe toate!



Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Paste fericit dragi mamicute!

HRISTOS A INVIAT!






Va si ne auzim luni ca maine sigur nu am timp,mancare,apoi duminica musafiri....Sarbatori fericite la toata lumea!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Fetelor , de vre-o doua saptamani n-am timp nici sa mor , am fost si plecata la tranta cu piedici dar tot am intrat acu macar sa va urez :PASTE FERICIT ! Fie ca aceasta sarbatoare sa aduca pacea in inimile voastre ai nu uitati sa fiti buni !

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm
We are:
http://ingerifaraaripi.8k.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mai voi ma complexati pe mine:) Numa gospodine pe aici, ati facut ori mancare, ori curatenie, ori amandoua. Si eu ... am umboat de colo colo si m-am ocupat de musafiri. Atat

Danutza multa sanatate Alexandrei, sa ii treaca pana vine iepurasul. Hai ca uite ai asteptat Pastele atat de mult, in curand ti se indeplineste dorinta si veti fi singuri pana la Craciun

Cami te asteptam cu drag, sa ne povestesti cum ati petrecut si cum a fost consursul Maiei
Aaaaa, si distractie placuta cu colegu'

Mirela nu ne-ai povestit cum a a fost cand ai ajuns in SUA :)

Geani spor la treaba, ce bine ca ai o mamica aproape sa te ajute

Unde-i Alina, plecata pe undeva de nu scrie? Alinuta, sper ca sunteti ok, stiu ca foarte ocupati cu slujbele de Paste, dar da un semn

Miha si eu am avut hematom cand am fost mica, adica pe la vre-o 7 ani, am cazut cu capul de ciment in curte, dar mi s-a retras, n-a fost nevoie nici macar de internare in spital. Doar mi-a facut o gramada de controale sa vada daca mai sunt intreaga pt Robert, sa-i treaca.

Danelutza cum e sa petreci Pastele de 2 ori? Numai intr-o distractie o tineti:) Ce zice Isa de ouale colorate?

LauraNicole, Dana_ch multumim de urari, dupa Pasti va asteptam sa reveniti in forta, acum aveti scutire ca sunteti fete gospodine

Svetlana, Miha la multi ani sotilor Gheorghe

Corina si eu la anul voi fi mai gospodina, eventual si cu un copil in plus:)

Mihaela voi ce faceti, mai sunteti prin zona? Ce face Amalia, i-ai facut oua rosii?:)

Hai ca am scris, v-am zis eu ca recuperez:) Fetelor, am uitat, cate o pt harnicute, sa va tina in "priza":)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput