La France (52)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Stiu cat e de dureros, Otilia, si sunt din tot sufletul alaturi de tine.
Iti mai amintesti ca mi-am pierdut si eu mama acum 2 ani. Incurajarile voastre au contat enorm pentru mine atunci, v-am simtit aproape si m-ati ajutat cu adevarat.
Otilia, permite-mi sa-ti dau un sfat, poate parea nepotrivit, dar vine din suflet si sper sa te ajute cum m-a ajutat si pe mine.
Timpul inapoi nu-l putem da, iar durerea nu se va estompa decat dupa mult timp.
Spune-ti ca mama ta e intr-un loc mai bun acum, si oricat de mare ar fi remuscarile, incearca sa fii cum ar vrea ea sa fii… Eu mi-am repetat asta pana la obsesie, ca mama e in sfarsit alaturi de mine, ca ma vede, ca ma mangaie, si ca NU vrea sa fiu trista. Si ma surprindeam zambind, chiar daca aveam lacrimi in ochi. Imi spuneam ca daca sunt trista si plina de remuscari, n-o las pe mama sa se odihneasca in pace…
Dupa ce socul pe care-l suporti va fi trecut, incearca si tu sa-ti spui ca mama ta e in sfarsit aproape de tine, ca te imbratiseaza si ca vegheaza asupra ta si a fiicei tale.
Si ca e mai bine acolo unde este decat daca ar fi ramas aici, bolnava.
Ca sufera mai putin.
Timpul te va ajuta sa invingi durerea…
Curaj !



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Doamne, Otilia... imi pare foarte rau... stiu ca cuvintele sunt de prisos... sincere condoleante si din partea noastra... Dumnezu s-o ierte!

Mami si Miron Radu (06 oct. 2004)

Pozele noastre

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiss spune:

Condoleante, Otilia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Otilia, plecati in România ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliprejbeanu spune:

Otilia Domnul sa va în mângâie durerea cea mare ... si nu uita ca intre Pasti si Rusalii portile Raiul sunt larg deschise! Luminita are multa dreptate in ceea ce spune si cred ca o astfel de atitudine este cea mai potrivita.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Condoleante, Otilia! Stiu ca te doare faptul ca n-ai putut sa fii linga dinsa in ultimele clipe.
Ma alatur si eu celor scrise de Luminita, mai vreau doar sa spun ca mama ta va trai vesnic in inima ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgianab spune:

Otilia, condoleante, si Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Iar tie iti doresc sa te intareasca Dumnezeu caci stiu cat e de greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Condoleanta Otilia si suntem alaturi de tine .

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Otilia si eu ma alatur la cuvintele lui Luminita ,cu atit mai mult cu cit eu sint tare stingace in cuvinte in astfel de situatii.
Ceia ce spune Luminita cred ca ar fi singurul lucru care ar putea sa-mi aline un pic durerea in ziua cind voi primi si eu "TELEFONUL" acela de care i-mi este atit de frica ..........si care stiu ca v-a veni intr-o zi!
Dumnezeu sa o ierte si sa o primiseasca in imparatia lui alaturi de cei drepti .
Sa Vegheze asupra voastra si sa simti Mingiierile ei in fiecare Suflare de Vint ce-ti va usca Lacrimile de aici inainte !
Dumnezeu sa fie alaturi de tine Otilia si sa te intareasca in suferinta ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Otilia, nu stiu cat mai poti tu citi in asa momente, dar sa stii ca ma gandesc la tine si ma rog pt tine si familia ta.

Sincere condoleante.

didita

Mergi la inceput