Copii nascuti in 1999 ( 5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Cristina, nu te sterg, te asteptam sa revii.

O saptamana placuta tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

scuze, nu am nimic cu nimeni sau mai mbine zis am cu mine... mi se pare ca toata lumea are ceva cu mine sunt nebuna de legat

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Salutare,fetelor!
Grati.ela multumesc pt. urari!Nu am facut anul acesta cheful la Mc. tocmai din cauza ca distractia tine putin,ne-am chefuit acasa,anul trecut am facut acolo si am continuat acasa...le-am zis mamicilor odata cu invitatia ca vom avea tort si acasa,am dus copiii in tramvai iar dupa 1h1/2 i-am luat acasa,noi locuim vis-a-vis de Mc. iar copiii s-au distrat mult mai bine,pana seara tarziu acasa...nici deranjul nu a fost prea mare,cateva aperitive,cafea(pt. parinti),suc,prajituri si tort!
Cristinika fata sa treaca supararea!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Salutare fetelor!!!

Ne inscriem si noi, pe baiatul meu il cheama Cristian(03.08.1999)iar pe fetita mea Bianca(03.06.2005)
Cristi e la gradi in grupa pregatitoare iar din toamna la scoala.Ii place foarte mult sa mearga pe bicicleta,sa se joace pe calculator, sa deseneze si nu in ultimul rand sa scrie literele, cifrele.
Acum cand se apropie sfarsitul gradinitei ma tot bate la cap sa duca si el la gradi un tort de ziua lui. Avand in vedere ca el este nascut in august nu i am putut serba ziua pana acum la gradi( se obisnuieste ca fiecare copil cand are ziua sa duca cate un tort si suc pentru ceilalti copii). Nu stiu cum sa procedez sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by zana

Ce simpatica Ozi .
Hai sa va arat si eu prietenul Mirunei ca l-a pictat .
Simpatic foc, nu-i asa? dar nu m-am prins inca cine e:cel de la gradi. sau de la dans.
Mai tatonez terenul poate aflu.


http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albumID=550126896&photoID=2674506250083220843&security=bSOXhJ

Chiar v-ati apucat de meditatii la engleza?



minunate desene. idee buna sa pui desenele mirunei. poate pun si eu cateva de ale andradei
mai ce politista ai.....

pascutzele mele
floare de cires
Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Mercedes bine ai venit si sa iti traiasca puisorii !
Cristina ,linisteste-te ,toti avem zile bune si zile rele.
Gratiela imi pare rau ca stai departe de profesoara de engleza ,chiar merita sa o laud e speciala!

Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Incep sa ma dezmortesc ! Am avut o perioada infernala , la care au contribuit si cei doi dragalasi , fiecare in felul lui , care mai de care mai "cuminte" .

annitha - Bun venit ! Apreciez interesul tau pentru acest subiect si iti doresc succes in meseria de mama

Mercedes - la gradinita lui Alex de la Braila , pe 1 iunie isi puteau serba ziua de nastere toti copii a caror data pica in vacante . Aici nu am auzit sa se practice insa ai putea intreba .

Alex va merge sigur la scoala in toamna , cu R sau fara R , dar eu inca nu sunt hotarata daca sa-l las la step-by-step sau sa-l trec la traditionala . Am fost la o sedinta la scoala , in cadrul careia ni s-a prezentat sistemul- suna foarte bine- Dar dupa cum stiti - de la teorie la practica e cale lunga.
Cert este ca ne-au cerut o gramada de bani - pentru amenajarea clasei . Cu asta am fost partial de acord . Insa s-au cerut suplimentar , pe luna 1 milion de copil - in care cica intra rechizitele si iesirile la teatru sau circ .
Suma mi se pare exagerata si la urmatoarea intalnire voi cere o justificare ca noi , oricat ne-am stors creierii n-am reusit sa o "cheltuim" pe hartie.

Luna viitoare o sa mearga pentru prima oara singur in excursie - la Sinaia . E foarte incantat si imi atrage atentia in fiecare zi sa nu uit sa platesc integral .
Deja vad ca are apucaturi barbatesti - abia acum a inceput sa loveasca mingea cu piciorul si minte de ingheata apele cu o seninatate infioratoare , dupa care se arunca de gatul meu sa ma pupe .
Role mi-am cumparat eu ,ca el a raspuns "Nu,multumesc, eu nu pun asa ceva in picioare " . Acum alearga dupa mine si se da mare ca ma intrece .E un lenes si jumatate .

Ma intreaba in fiecare zi cat a mai ramas pana la vacanta , fiindca odata cu vacanta vine si "liberarea " - pleaca la Braila , la bunicul si sta acolo pana la toamna .

Spunem si noi LA MULTI ANI ! tuturor sarbatoritilor - desi cu intarziere , dar sper ca nu va suparati si primiti urarile .

Eu,el(Alex-6ani)Alex si ea(Freya-11.05.2005)Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:


Bine ai venit!Mercedes ti-am adaugat printul in lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Buna fetelor, cochetelor
Andrada a pierdut al treilea dintisor
Zgomot mare pt nimic, a plans de parca ar fi pierdut toti dintii. Cum merge ea stirba la gradi??? Mai ales ca e cel de sus si se vede urat???
Dintisorii copiilor vostri au cazut singuri sau i-ati "ajutat" si voi? Ca Andradei doar primul de jos i-a cazut in timp ce manca, ceilalti doi i-am scos,unul la dr, iar ultimul tati cu ata
Al patrule sta sa cada, insa nu se mai lasa pacalita de tati.

Aseara si-a pus dintisorul in cutiuta si cutiutza sub perna. Asa ca dimineata a gasit banii de la Zana Maselutza



pascutzele mele
floare de cires
Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by april

Buna fetelor, cochetelor
Andrada a pierdut al treilea dintisor
Zgomot mare pt nimic, a plans de parca ar fi pierdut toti dintii. Cum merge ea stirba la gradi??? Mai ales ca e cel de sus si se vede urat???
Dintisorii copiilor vostri au cazut singuri sau i-ati "ajutat" si voi? Ca Andradei doar primul de jos i-a cazut in timp ce manca, ceilalti doi i-am scos,unul la dr, iar ultimul tati cu ata
Al patrule sta sa cada, insa nu se mai lasa pacalita de tati.

Aseara si-a pus dintisorul in cutiuta si cutiutza sub perna. Asa ca dimineata a gasit banii de la Zana Maselutza



pascutzele mele
floare de cires
Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

April ,Vladut a schimbat toti incisivii si de sus si de jos .Doi i-am scos la dentist ,unul tati ,unul mami ,unul a ramas in periuta de dinti si nu mai stiu .Si el a facut mare caz dar s-a impacat cu ideea ca vine Zana Maseluta si ii da bani .
Cam atat ,saptamana viitoare mergem la circ si pe 1 iunie mergem in excursie .Voi ce planuri de sfarsit de an scolar aveti ?
Nu-mi vine sa cred ca la toamna mergem la scoala ,Vladut deja se gandeste ca o sa ii fie dor de educatoare !O iubeste foarte mult ,ii face desene, ii scrie pe mail .
Cat despre fetita care ii face ochi dulci lui Vladut progresam ,il pupa ,se tine scai dupa el .Mi-a spus ca ii vine sa lesine cand il pupa dar merita Beti un lesin ca e frumoasa rau !Jale mare fetelor !!!!
Va pup pe toate si pe micutii vostri si mai vorbim !
Iustina

Mergi la inceput