Copii nascuti in 1999 ( 5)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

va deranjez cu un link catre un subiect constand intr-un modest concurs! poate va intereseaza!!

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79823

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Gata! Ieri Andrada a plecat la bunici. Cred ca am sunat-o de 10 ori ieri....si azi dimineata...abia a vrut sa vorbeasca cu mine, cica se joaca, n-are timp......
Abia am asteptat si eu "vacanta asta", insa ieri casa era atat de goala....umblam dintr-o camera in alta....si mi-e un dor de ea....pana vineri, ce merg la ea, mai sunt 4 zile....offffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nci Oana nu vrea sa vorbesca cu mine la telefon, imi spune mereu ca are treaba... pune pisoii la treaba.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna tuturor si "La multi ani!" celor pe care i-am pierdut de cand nu am mai scris. Noi am mers la mare in perioada 17 iunie-26 iunie si din 1 iulie suntem la Brasov la bunici. Ne-am propus sa stam pana pe 23 iulie (asta daca nu tipa tati ramas singurel in Bucuresti). La mare vrem sa mai mergem o data in august 8-9 zile si inca o data in perioada 1-15 septembrie. Ozi in afara unei gastroenterite dobandite in urma calatoriei cu trenul spre Bv a fost in forma. La mare (Eforie Nord) a fost grozav, Ozi a stat numai in apa, s-a bronzat bine, s-a odihnit, iar la Bv pandeste ursii care se plimba fara jena pe aleea din fata blocului, sta la aer in jur de 8 ore pe zi, mai citeste cate ceva dar...refuza sa lucreze la mate. Eu ma recreez alaturi de ea, mai un shopping mic...Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Cum isi gasesc de lucru, cred ca e super sa pandesti ursii, sa pui pisoii la treaba, sa alergi melcii ...

M-am intors si eu cu copilul din tabara care m-a ignorat zilele astea, a ascultat doar de doamna, a fost soare la mare, au avut parte si de valuri, dar cea mai mare bucurie a lor a fost discoteca de pe faleza, abia de reuseam sa-i adunam seara sa mergem la culcare.
Cand am ajuns mi-a spus ca n-a dormit o noapte si eu mirata o intreb de ce? pentru ca mi-a fost frica ca nu ma descurc cu imbracatul si hainutele mare grija pe capul ei!

April,sa vezi ce repede trec zilele, asa ne-am invatat noi, suntem dependente de copiii nostri.

Kitty ce telefon? eu sunam si telefonul era in camera la incarcat, dar a fost totul bine si n-a patit nimic.
La final nici ca voia sa se desparta, parca ma vad in toamna in vizita la gradinita.

Vacanta placuta tuturor!
mai povestiti din peripetiile copilasilor, eu citesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Am profitat ca este plecat Oana si am facut curat la jucarii, am pus unele deoparte pentru copii saraci, am pus unele pentru la tara, restul l-em impartit in pungute mici cate 5-10 pe care le voi scoate rand pe rand. Toata afacerea mi-a luat de la 20.00-2.00 Intre timp mi-am facut timp si am mai cusut cate ceva de mana. Dar vreau masina de cusut, sa costi un tiv la o fusta clos innebuneti nu alta.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Cristina, parca ne-am vorbit....si eu ieri m-am apucat de camera Andradei...am avut ce scoate de acolo......vorba ta....saci cu de toate, dar eu multe le-am aruncat direct la gunoi: hartii si hartiutze, culori rupte, carioci stricate, pungi si pungulitze, Dumnezeule ce-am scos din birou si dulapuri. Azi continui cu dulapurile de haine, scot tot ce e mic si mai vechi.
Am facut ieri 2 plase mari de jucarii semi-stricate ce le trimit la tara..si altele 4 de dat. Doamne fereste sa le arunc pe toate ca apoi trebe sa umblu dupa ele.........rea e de paguba, are cu cine semana...ieri m-am bagat si pe balcoane si m-am pus pe aruncat treburi de-a lu' ta-su...eu le luam dintr-un loc, el le punea in altul...am crezut ca mor

Eu musai sa fiu singura acasa cand fac smotru, altfel nu pot arunca nimic. Eu mor cand vad "lomuri" in casa (adica lucruri ce nu trebuiesc insa las' sa fie acolo...ca or fi ele bune....pe naiba...doar incurca...)

Cred ca-l trimit si pe ta-su la bunici sa pot face smotru ca lumea.
Pupici si spor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Buna seara la toata lumea !
Ce va tot laudati cu vacanta ca vad ca de fapt ati intrat care mai de care la smotruiala .Cate unii au fost la mare ,altii pe la munte ,sunt INVIDIOASA .Vreau si eu ,nu mai vreau in Bucuresti .Dar uite ca nu e dupa cum vreau eu ,deocamdata si cel putin pana pe 10 august suntem tot in Bucuresti .
In fiecare zi mergem la inot ,ne ducem pe jos ,ne intoarcem pe jos si plecam pe la 10 dimineata - ora este de la 11,30 - si ne intoracem pe la 2 dupa ce trecem si prin piata ,ne mai oprim un pic si prin parc .In rest Vlad nu vrea sa scrie ,mai deseneaza raaaaar ,citit =nimic ,noroc ca de 2 ori pe saptamana mergem la engleza dar si asta pana la 1 august .
Dupa-amiaza cam de 2,3 ori pe saptamana ne intalnim in parc cu cativa din colegii de la gradi si cam atat .

la toata lumea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna April, aseara am continuat cu curatenia, am aruncat de ale mele si de ale sotului. I-am aruncat inclusiv ibricul in care se isi facea cafeua, trebuie sa cumpar altul neaparat!!!

Stinu, ce program misto ai!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Fetelor nu aruncati toate jucariile!
sa nu patiti ca mine,anul trecut am zis ca nu se mai joaca cu plusuri si le-am trimis pachet la tara.
M-a fugarit sa-i aduc inapoi vacuta de plus pe care a crescut-o pe balcon, cand era mai mica.
Eu nu fac sa faca el ca-i in concediu saptamana asta chiar daca mai fac eu o data dupa.

Stinu de la mine poate iti trece invidia, luna august e foarte aproape.
Fiica-mea se trezeste la ora 10 si chiar 11, recupereaza la greu ,a venit tare obosita din tabara si apoi se joaca afara cu fetitele.
De carti nici nu vrea sa auda,nici eu .La dans am luat pauza o luna sau chiar doua, mai vedem.

O zi buna!

Mergi la inceput