Copii nascuti in 1999 ( 5)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna tuturor! Noi am avut o saptamana mai tristulica: Ozi a facut amigdalita pultacee. Marti seara a venit cu febra de la bazin iar miercuri avea deja peste 39. Desi avea punctulete de puroi pe amigdale, dr. de familie ne spune ca e faringita virala si-i da doar antitermice. Noaptea evident febra urca spre 40 dar incercam sa o tinem in frau pt exudatul de dimineata (desi l-am solicitat dr mi-a spus ca nu-i cazul fiind virus). Mergem la un laborator particular si ne spune ca nu ne poate da o citire rapida ci deabia luni dimineata luam rezultatele (analiza fiind facuta joi). Trecem pe zinnat 250 la 12 ore (cu scarlatina care bantuie o alta dr. banuind ca ar putea avea asa ceva, ne daduse zinnat 500 la 8 ore) si starea se amelioreaza rapid. Inca mai are un punctulet dar deja amigdalele nu mai sunt inflamate si rosii, iar febra nu mai urca peste 37,4 chiar si inainte de a lua Nurofen)...continuam tratamentul 10 zile. Pe 10 are iar concurs la inot si speram sa prinda antrenamente macar de miercuri.
La scoala e agitatie cu Serbarea Abecedarului. Sper sa iasa frumos. Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Ozi , multa sanatate!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Off...Gratiela si noi ce-am mai tras cu amigdalele si atunci cand m-am hotarat sa le scoatem ,al doilea ORL-ist m-a facut sa renunt, doar daca face de 3-4 ori pe an complicatii se opereaza si de atunci i-am dat propolis si inca un tratament naturist si nu am mai avut probleme.

Multa sanatate, sa se faca bine Ozi si tinem pumnii la concurs!
Se fac serbari si la scoala? cum e cu Serbarea Abecedarului?

O saptamana cat mai buna!

A...si am pus piticul aici ... cica a fost bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

salutare fetelor.
cum stati cu poezia pt serbare?
dar cu costumatia?
noi inca nu stim sigur cand o sa aiba loc serbarea, dar oricum saptamana viitoare.
Andrada abia asteapta vacanta.


www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank"> puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

quote:
Originally posted by april

salutare fetelor.
cum stati cu poezia pt serbare?
dar cu costumatia?
noi inca nu stim sigur cand o sa aiba loc serbarea, dar oricum saptamana viitoare.
Andrada abia asteapta vacanta.
www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank"> puiut de om




Ce poezie?... nici ce personaj sunt inca nu stiu.
Ce rochita ii faci Andradei?

Vine vacanta cu trenul din Franta!

PS: am gasit Vacanta marewww.andantino.ro/MP3/" target="_blank"> aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Oana ales sa fie iepuras; am gasit costumas dar nu stiu cum impac copilul cu educatoarea: i-am confectionat costum de iepuras, dar doamna vrea sa vina cu rochita ... Cum sa fac???

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Se pare ca la noi nu trebuie nici o costumatie, doar rochite, cat mai frumoase.
Poaezia deja a invatat-o, am verificat-o ieri


www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank"> puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Noi vom avea serbarea pe 14 iunie iar Georgi va fi povestitor in "D-nul Goe" de I.L.Caragiale...asa ca am scapat de costumatie speciala!

8 iunie 1999 - Lia -La Multi Ani!

Vreti sa faceti ceva?5 euro pentru o viata!!

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Multumim mult! Acum plec acasa la sarbatorita, i-am dus dimineata un tort la gradi si suc, sampanie si piscoturi(au fost"delicioase cu exceptia nucilor de pe exteriorul tortului",ce sa-i faci pretentiile cresc...chiar daca nu postez decat foarte rar citesc cam tot ce se "discuta".(si va multumesc tuturor pt idei si exemple! si urez tuturor mamicilor si copiilor ce intra pe site SANATATE si INTELEPCIUNE.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by ocu

Multumim mult! Acum plec acasa la sarbatorita, i-am dus dimineata un tort la gradi si suc, sampanie si piscoturi(au fost"delicioase cu exceptia nucilor de pe exteriorul tortului",ce sa-i faci pretentiile cresc...chiar daca nu postez decat foarte rar citesc cam tot ce se "discuta".(si va multumesc tuturor pt idei si exemple! si urez tuturor mamicilor si copiilor ce intra pe site SANATATE si INTELEPCIUNE.)

LA MULTI ANI LIA !
Si eu intru mai rar dar citesc din urma si suntla curent cu ce mai e nou .Va pup ,Iustina

Mergi la inceput