Zalauance !!! la apel...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Fuguta si eu sa spun LA MULTI ANI!!!!sarbatoritilor de azi(pina nu se culca). Sa ne traiti cu sanatate


IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Mai fetelor, voi faceti nani si eu bintui pe forum...Da stiu, o sa regret miine dimineata
Dati-mi voie sa-mi impartasesc 2 bucurii prin care sigur si voi ati trecut:Mai inainte am observat ca mi-a aparut o steluta sub nume...
:Am fost instiintata ca Luca a fost selectat pentru Galeria Eroilor si in curind o sa-l vedem pe prima pagina
Ajunge, ca lauda multa strica, asa ca va doresc NOAPTE BUNA!!!

IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

salutare!salutare!

ioana felicitari pt steluta.tzuc puitu mic.

mihaela multumim pt tort.

adriana ce bai are calculatorul de acasa? cum sunt fetele? mai, da ce gatesti pt Paste?

elvira esti suparata pe noi de nu mai intri sa-ti bei cafeluta aici?

elutza ce ai lucrat azi? cum e mihaita?

sandana pe unde esti?????????????????

claudia banuiesc ca ti-e virusat calculatorul .da-i mama nurofen pt raceala si gripa ca-i trece sigur.

va tzuc si mai vin..........

Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Cafengiste la apel !!!!!

Ieri am fost in orash la cumparaturi si i-am gasit pantofiori lui Andreea , iar de ciuda ca am umblat atata dupa ei am cumparat 2 perechi ... Apoi am ajuns acasa cu gandul sa vopsesc ouale dar Paula e tare bolnavioara si nu mi-a mai ars de nici un vopsit , am amanat pentru astazi ... Paula are secretii si face un piculetz de febra , am vorbit cu dr. aseara si azi o sun din nou ca sa -i spun cum a trecut noaptea ...sper sa-si revina ...

Pentru masa de Paste gatesc urmatoarele delicatese : salata cu maioneza , ceapa verde si salata verde ( cine doreste reteta sa ridice manutza sus si o scriu ) , salata de ton ( excelenta - ridicati 2 degete sus), aperitive am cumparat de la selgros vidate ( Bianca de data asta nu am timp sa gatesc specialitati , dar poti sa vii sa gusti restul ...), o ciorbitza de burta si friptura de miel impanata la cuptor ... apropo .... daca aveti retete bune pentru friptura de miel la cuptor astept sa le scrieti rpd,rpd ...
La capitolul dulciuri azi fac salam de biscuiti , maine un chec tigru si tort din crema de zahar ars .

Acum va pupi pe toate , vreau sa-mi termin lucrul ca azi mergem la 12.30 acasa ... am sefa buna !!!!

Mai vin inainte de a pleca , sper sa va treziti pana atunci si sa scrieti reteta pentru mielutz ....

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Somnoroase pasarele ....

Hai ca ma un piculetz de timp si va scriu niste retete .

Salata cu ceapa verde , salata verde si maioneza

Aveti nevoie :
- 2 capatani salata verde
- 2 legaturi ceapa verde
- cascaval(aproximativ 100-200 gr.)
- sunca sau parizer
- ciuperci(optional)
- cartofi fierti
- oua fierte(optional)
- morcovi fierti(optional)

Se spala de seara salata verde si ceapa verde si se pun la uscat in prosop pana a 2 a zi . Se taie marunt toate ingredientele , se condimenteaza si se amesteca cu maioneza . Atat ... Pofta buna si spor la treaba !!!!



albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Salata de ton

- 2-3 conserve de ton bucati ( nu sfaramat ) in suc propriu sau in ulei
- castraveti murati
- maioneza
- 1 lamaie

Se taie marunt castravetii murati si se aseaza intr-un vas de yena , peste castraveti aranjati bucatile de ton , scurse de sucul propriu sau de ulei , peste care stoarceti zeama de la 1/2 lamaie . Se orneaza cu maioneza( eu folosesc maioneza vegetala din tub) si se taie feliute subtiri de lamaie care se pun deasupra maionezei .

Pofta buna !!!


albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Am uitat ... mai fac si cornete de parizer umplute , astfel :

Se iau 10 felii de parizer ( felii mari ),se fac cornete care se prind cu scobitoare , iar la capetele scobitorii se pune cate o maslina ( neagra sau verde ). Se umplu cornetele cu ce doriti voi , de ex. vinete cu maioneza , cartofi cu maioneza,icre , etc...

Pofta buna !!!


albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Se mai pot face si rosii umplute cu compozitia der la cornete ...

Se taie rosiile sub forma de cosulet , se scobesc de miez , se sareaza si se lasa la scurs cu gura in jos pe un servet de hartie sa absoarba bine zeama din ele . Se umplu cu compozitia dorita si se aranjeaza cate o toarta la fiecare din jumatati ... Spor la treaba !!!


albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

'neatza la www.complang.tuwien.ac.at/anton/photos/nz2004/small/0316arimg_0674.jpg" target="_blank">cafelutza!!!!!

Imi fac antrenamentul de dimineata la butoane si apoi ma duc sa misun prin casa, sa vad ce reusesc sa mai fac...

bianca, lipsa la apel! dormitezi inca? sper sa te trezeasca aburii cafelutzei!

adriana, mersi pentru retete, nu stiu daca apuc sa fac ceva din ele, dar mi-am amintit ca vreau sa fac o salata de beauf si o salata de vinete. Spor la treaba! Sanatate Paulei, sper ca e mai bine!

elutza, cum a fost mihaita ieri? cum l-ati sarbatorit?

ioana, bravo pentru reusita in galerie!!!! eu am trimis de 3 ori pozele fetelor si nimic . Si felicitari pentru steluta, eu am observat aseara ca ai ajuns la 100 de mesaje!

elvira cum esti? printesa mica?

claudia iar pauza de net?

sandana cum e david? mai bine sper, dupa atata tratament ar fi cazul!

paula cum stati cu pregatirile? sau cele de Paste sunt acum primordiale?

hai va pup, va astept la apel!

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutaf spune:

salutare, salutare ...

ieri am facut o boacana l-am scos pe mihaita afara pe ploaie, mai exact ne-a apucat ploaia afara ... si cum e prapadit nu a vrut sa stea sub coviltirul de la carucior asa ca pana am ajuns acasa a fost ud ... sa nu va zic ca-si dadea intr-una papucii jos ... am crezut ca nu mai ajungem ... sper sa nu raceasca

aseara n-am mai intrat ca m-am uitat la meci HAI STEAUA! ... asa sunt eu mai microbista

adrianamultumim pentru retete, chiar daca n-o sa le incerc acuma sigur o sa le fac ca suna tare delicioase, cred ca n-ar strica sa ne mai pui din cand in cand cate una

mihaela vad ca mi-ai luat-o inainte cu postat-ul, cand am inceput sa scriu inca nu era mesajul tau ... cum esti, au trecut petele dalmatiene ... ce face silvia? cum se simte fara diana? povesteste cum ati sarbatorit ieri?

ioana felicitari pentru steluta si pentru poza

fetelor haideti la apel

pe mai tarziu

Mihaiela si www.babiesonline.com/babies/m/mihaita" target="_blank">Mihaita

Mergi la inceput