Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Am vazut pozele noi de acasa...
ANDREI esti un scump si un dulce.
Sanatate multa si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Multumim pentru urari!

Dupa cum ati vazut, Andrei a ajuns acasa chiar de ziua lui .
Acum doarme in mijlocul patului nostru si noi ne invartim ametiti in jurul lui.

In cele doua zile care au trecut ne-am tot organizat (Andrei a venit cu aparate dupa el si tot felul de chestii care ne ajuta sa avem grija de el) iar acum ne-am linistit si noi un pic pentru ca totul e la locul lui.

Oricum, trebuie sa spun ca a fost o surpriza placuta sa vad ca asigurarea medicala plateste pentru tot ce ne trebuie, de la sistemul de oxigen pana la pachetul de comprese, si nu sunt tocmai putine lucruri sau tocmai ieftine... Noi ne ocupam numai de lucrurile normale de bebelusi: pampersi, servetele umede, papica.

Pupam pe toti prietenii nostri.

http://andrei.point.ro
http://b1.lilypie.com/dOMSp2.png

"The only thing we know about the future is that it will be different." - Peter F. Drucker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Bun venit acasa, Andrei. Esti un scumpic si un frumos.

Nu am mai scris de mult aici, dar am urmarit regulat vestile despre Andrei.
Sa dea Dumnezeu sa fie din ce in ce mai bine.

Multa sanatate,


Anto 17 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce veste buna! Am vazut si biberon linga el, si o multime de jucarii, si un bb fericit! Bravo lui, ma bucur foarte mult pentru voi!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Oauu, ce vesti bune!
Andreiut dragut bun venit acasa ! ma bucur tare mult pt asemenea pas si sa dea Dumnezeu sa scapati de toate firele si tuburile acelea cat de curand!
Tare bine ii sta in patutul lui!

Ca si Antoanela, desi scriu mai rar, urmaresc de-aproape noutatile despre Andrei. Sa va dea Dumnezeu sanatate, la toti 3 !




Andicu 17+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Super! Ne bucuram foarte mult pentru voi si ii dorim puiului sa scape cat mai repede de tubulete! E tare scump cum munceste el la jucarelele din patut.
Doamne ajuta!

Larisa si Matei (26 septembrie 2006)

sa-l ajutam pe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Dragos si Doina,
Ma bucur tare mult ca micutul vostru a fost externat. In sfarsit, e acasa, cu voi, acolo unde ii shade bine unui pui mic. Sa dea Domnul sa fie sanatos si sa strabata cu bine drumul pana la stabilizarea starii de sanatate. Va este permis sa-l plimbati afara, macar in zilele calduroase? Acum sta in funduletz? Mai povestiti-ne despre evolutia lui Andreiutz cel curajos.
Curaj si sanatate maxima!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 23s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

nu ne-a zis nimeni cum ca nu am avea voie sa il plimbam pe afara, dar avand in vedere ca el e atat de instabil si ca nici vremea nu e cea mai buna acum, preferam sa nu il scoatem deocamdata. oricum, planuim macar o iesire pe balcon de 10 min intr-o zi fara vant sau ploaie .

inca nu sta in fundulet dar incercam sa lucram la asta. micutul incearca dar oboseste foarte repede si nu il tin muschiuletii inca. dar daca mai facem miscare la un moment dat o sa reusim. ne pregatim de zor si pentru intoarceri. le luam incet-incet. stiu ca e foarte tarziu pentru lucrurile astea, dar luam situatia asa cum este si incercam sa il ajutam sa treaca peste hopurile pe care le-a avut si sa recupereze timpul pierdut. adevarul e ca la 4 luni si jumatate in total de intubare nici nu ma asteptam sa fie mai in forma, inca eu cred ca se descurca foarte bine.

incepand de saptamana viitoare oricum o sa ne vina si o fizioterapeuta sa lucreze cu el. pana atunci ne vin acasa niste asistente care ne ajuta si care se joaca frumos cu noi.

acum mititelul doarme pentru ca a avut program intens de jucat si de tusit si e extenuat.

va mai tinem la curent.

Andrei si Doina

http://andrei.point.ro
http://b1.lilypie.com/dOMSp2.png

"The only thing we know about the future is that it will be different." - Peter F. Drucker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Buna Dragos,

desi nu scriu aici citesc mereu despre Andrei.
Felicitari pt progrese si bine ati venit acasa!! O sa recupereze el tot nu va faceti griji :)

Poate suna tamp dar daca imi permiteti as vrea sa va fac o vizita scurta impreuna cu sotul si Aidan al nostru.Daca sunteti de acord puteti sa imi trimiteti adresa voastra din Munich si vom stabili cand sa venim.As vrea tare mult sa il vad pe Andrei

Sanatate multa!!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Doina si Fagu ma bucur foarte mult ca ati reusit sa va mutati acasa cu tot cu Andreiusul vostru dragut. Sa dea D-zeu ca in viitorul apropiat sa scapati si de aparate si sa aveti viata normala de familie pe care v-o doriti si o asteptati de aproape 1 an. Ma bucur sa aflu ca acolo asigurarile chiar functioneaza si sper sa se rezolve toate aspectele legate de partea financiara a recuperarii. Eu cu siguranta o sa incerc sa va ajut cat pot de mult si in privinta asta.
Va mai spun inca o data ca va admir mult ptr faptul ca le-ati dat cu tifla in nas tuturor celor care spun "Sunteti tineri. Faceti alt copil!" si ati luptat ptr sanatatea ingerasului vostru. Sunt convinsa ca veti fi rasplatiti pentru asta de bunul Dumnezeu!

Va pup pe toti trei si va doresc multa sanatate!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput