Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Doina si Dragos, sper ca e ok si cu voi, am trecut o parte din povestea lui Andrei la mine pe blog si sotul a trecut si el un link la el pe blog- pe el il mai citesc detul de multi oameni cu influenta, poate vor face si ei ce le va spune sufletul cand vor citi povestea puiului



Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Multumim frumos, Noe. Aveti blogs foarte dragute.

Andreiut a fost ieri si alaltaieri zambaret si comunicativ.
Bubutza infectioasa este inca acolo.

Andrei, Doina si Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Sa dea Dumnezeu ca micul luptator sa fie zambitor in fiecare zi pentru a va umple sufletele si a va da putere.

Sanatate multa.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Iar nu am timp sa citesc tot.In concluzie mai e nevoie de donatii sau s-a rezolvat intre timp?Daca da,astept un reply sau PM.Good day!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loominita spune:

Pe data de 2 august v-am trimis si noi un gind calator cu mesaje de sanatate si noroc, dar nu am apucat sa-l si scriem.
Ce greutate mai are Andreiut? Mai maninca si de la mama lui? Probabil asa a reusit sa faca obrajorii bufleiasi. Am vazut ca-i plac jucariile si are o colectie. Si noua la fel.
Va uram sa scapati cit mai repede de infectia cea nesuferita.[duel
Luminita si Andreias Bulinas(24 februarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Buna Yank. Raspunsul scurt este : DA, mai este nevoie de donatii.

Raspunsul lung este ca ieri am aflat cifra oficiala a cheltuielilor din Germania de pana acum: 120 000 EUR. Din astia noi avem cam 60 000 (40 000 deja platiti acolo sub forma de avans). Am sperat ca statul roman se va implica. Insa s-a implicat spunandu-ne ca nu poate plati retroactiv. Inca ne luptam cu ei, insa am senzatia ca ne luptam cu morile de vant.

Medicii Germani sunt consternati de modul in care statul la care noi platim 14% din salariu (7% noi 7% angajatorul) taxa de asigurare medicala trateaza lucrurile si pregatesc o scrisoare in care sa le explice cam cum ar trebui sa functioneze lucrurile daca dorim UE. Insa asta este alt subiect... Multumim lui Dumnezeu ca medicii Germani nu conditioneaza tratamentul lui Andrei de plata integrala loco si in plus incearca sa ne sprijine si ei cum pot.

Cam asta ar fi cu banii.

Sunt convins ca gandurile voastre bune, chiar daca sunt nescrise, se strang sub forma unei aure pozitive in jurul lui Andrei, care in ultimile zile este un zambaret comunicativ si jucaus, in ciuda buboiului infectat de la piept.

Numai bine,

Andrei, Doina si Dragos

P.S. Daca este nevoie de dovezi legate de costuri, plati etc va stam la dispozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Maine o aveti si din partea mea 150 RON,imi notez acum contul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si de la noi, in cursul saptamanii care incepe peste o ora..(oare pot sa transfer din cont de card de ING???)...-oricum, ne descurcam noi

pupam Andreiul

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

va rog daca se poate in primul mesaj sa treceti la conturi si titularul conturilor, altfel banii nu ajung la voi. va multumesc pentru intelegere.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Ca'caa'uu

Mergi la inceput