Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Pasii urmatori constau intr-o operatie care sa ii refaca esofagul pe baza de plastie, folosind unul din tesuturile de la nivelul abdomenului (stomac, colon etc.) Medicii studiaza statistici pe grupe de varsta pentru subiecti care au avut problema lui Andrei pentru a vedea ce metoda prezinta cele mai mici riscuri de cancer, ulceratii etc. precum si de locul din lume propice unde ar putea fi facuta interventia.

In orice caz, decizia a fost de a-l lasa pe Andrei atat cat este necesar pentru a-si reveni si se intrema, intrucat sase operatii in mai putin de cinci luni de viata sunt cam mult. Asa ca o luam cu incetul, asteptam sa ne treaca infectia, sa ne plece apa din plamanasi, sa devenim un bebelus vesel, si abia apoi privim catre operatie.

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Doina si Dragos, abia acum am vazut subiectul..ne rugam sa ii fie bine lui bebe Andrei, iar voi sa fiti puternici pentru el;
Doina, nici Mamicile de martie aprilie nu stiau nimic de voi..
Sper ca o sa fie din ce in ce mai bine

P.S. acum incerc sa ma prind cum pot trimite ceva in contul vostru, din partea mea, a lui dragos si a Biei

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, ANDREI si multa sanatate!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:


sunt o mamica de martie aprilie si imi pare tare rau ca abia acum aflu prin ce treceti. ma uitam ieri pe lista noastra sa vad care sunt sarbatoritii zilei de 2 sa le urez la multi ani si ma intrebam oare doina de ce nu ne-a mai scris. e ingrozitor ce se intampla cu bietul bebelus. Dumnezeu l-a ajutat sa implineasca 5 lunisoare si sunt convinsa ca o sa-l ajute sa se faca bine. sunteti niste parinti minunati si va respect mult ptr ca ati luptat atat de mult ptr viata lui Andrei.

ANDREI sa fii sanatos si sa te faci mare, sa ii faci fericiti pe parintii tai! La multi ani!


Te pupam si speram sa te faci bine curand si sa scapi de infectii, operatii si spital.

Mihaela&Cristian 25.03.2006

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

La multi ani, Andrei! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate!

Claudia

o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Andrei, la multi ani! Sa ai o viata plina de sanatate si bucurii.
Doamne ajuta!

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

LA MULTI ANI ANDREI!!! Multa sanatate si putere sa treci peste hopul urmator.
Doina si Dragos, m-am uitat la pozele recente acum, aveti un copil minunat, care sunt sigura ca se va face bine, mai ales cu niste parinti atat de devotati ca voi.
Am sa incerc sa mai trimit niste banuti, sper sa fie cat de curand... fiind vara mai slab cu incasarile, sau cel putin multe intarzieri, insa bine ca vor fi. Am mai tinut legatura cu Raluca, de aceea nu am mai scris aici.
In continuare ne rugam pentru voi si eu si tati, si va tinem pumnii sa se intremeze Andrei. Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Ne bucuram ca va place de bebelusul nostru. Este intr-adevar simpatic.

Multumim inca od ata pentru gandurile bune si incurajari.

Andrei, Doina si Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

E superb micutzul vostru, sa va traiasca si sa creasca mare

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LA MULTI ANI! ANDREI...sa dea bunul Dumnezeu sa te faci bine cat mai repede si sa-i bucuri toata viata pe minunatii tai parinti

multi de la noi!








Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Poze cu noi avem la casuta de sus

Mergi la inceput