Fetele din America (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

michelle, poti sa-ti faci curaj, ca nu-s asa fioroasa!
sa mai treaca vanzoleala asta cu sarbatorile si vedem cum facem. veniti la slujba de inviere? ca poate ne zarim prin zona.

laura si andrada, despre oriundelepunctcom: la vremea cand am instalat noi, datele stateau cam asa: activarea 15 lei (cu S&H inclus), divaisul a fost gratis (cu abonament platit in avans pe 6 luni), pretul lunar 8 lei (un singur numar), plus 1 leu numar aditional (sau numar verde, adica din ala de platesti tu chit ca suni, chit ca primesti), 7 sau 8 centi cu Romania.
noi ne-am luat numar de bucuresti, ca acolo era familionul si acolo inroseam firele cel mai tare, dar poti sa-ti iei de oriunde , vorba aia.
ce iti vine de la ei arata ca un modem ordinar, iar tie nu-ti mai trebuie decat un telefon la fel de ordinar, convorbirile desfasurandu-se ca orice convorbire telefonica normala, doar semnalul trece prin calculator, restul e ca si cum ai vorbi la telefon obisnuit. de ce ma puneti voi in lumina proasta si ma faceti sa rascolesc in dictionare ingineresti ca sa explic? :)
pana acum n-am avut probleme cu ei, doar cand n-am internet n-am nici telefon, bineinteles.
ce au mai scos nou sunt niste numere locale, la care suni si de acolo directionezi convorbirea spre romania, asta cand vrei sa vorbesti de pe telefonul mobil sau din vizita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

AHA, MERIC, GAGICI. nu-i rau, deocamdata plecam sambata loco, adica in zion national park pentru paste...abia astept, va zic zau

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

O, Andreea, ce frumos, distractie placuta! Vreau si eu! Noi am trimis o cerere pentru un permis sa innoptam cu cortul in Grand Canyon si ne-au respins cererea, nu mai erau locuri :-( cica trebuie sa trimiti cu patru luni inainte ca sa ai sanse sa prinzi loc cu cortul si cu mai bine de un an inainte pentru cabanuta de jos din canion.. Asa ca ne-am suparat si-am plecat acum in weekend in desert la Joshua Tree. Ne-a cam ars soarele, dar in rest ne-am distrat cu ciudatenii de chietroaie, soparle, cactusi si oaze de palmieri in mijlocul desertului. Si noaptea cu stelutele (ca aici in oras nu prea vezi mare lucru din cauza poluarii).
Colegu' tot zice sa mergem in Utah la vara. Mie mi s-a pus pata pe Arches, am vazut poze s-am ramas profund impresionata.
Sunt neshte manifestari ale naturii prin tara asta de-ti sta mintea-n loc de frumoase ce-s.

Cartele de telefon pentru Romania eu mai iau de pe www.callingcards.com




Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

La Zion vreau sa merg si eu camping - Utah Sudica. Am auzit ca e nemaipomenit. Tocami s-a intors o tipa din grupul meu de tenis si a avut 10 zile de vis.
Ma intreb cum o fi vremea in vara cand avem noi vacanta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Sanca, uite aici un link cu vremea in Zion

http://www.nps.gov/zion/pphtml/weather.html



Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

noi la arches am fost vara trecuta cu cortul si copilu', acu mergem la hotel si luam si soacra. speram sa vedem zion, bryce si grand canion. da' sa vedem cat de harnici vom fi.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Multumesc de link, imi bagasem si eu nasul in documentare.
La felul cum urca benzina, cu pasi vertiginosi, la 4 dolari galonul, nu stiu cat de departe vom merge camping . . .
Poate o sa o parcam vara asta undeva la mare . . .
A trecut pretul de 3 dollari si mai e mai bine de o luna pana la Memorial Week end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

eu am pus azi cu 2.23 shhhh, sa nu mai zici la nimeni, ok?

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Lai,

incearca ccc Canion Du Chelly!

noi am fost acolo cu cortul, am facut niste trasee (cu ghid indian ca e rezervatie indiana si nu te lasa singur pe anumite tresee)

este spectaculos!! La fel de spectaculos ca Grand Canion, dar accesibil pt. hikes (in GC iti trebui o zi numai sa cobori sau sa urci cei 2 km pina la camping place down the river) - am niste amintiri unice de pe acolo!

A, benzina!!!

mai bine dau banii pe

la noi a crescut de la 2.30 la 2.70 in trei saptamini si cred ca inca stau bine cind va aud pe voi!!!

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by lai

Lia, pana cand stai? O sa fiu si eu in zona de sambata pana marti.

Lai



:(( Iar nu ne nimerim cu programele. Am venit ieri, marti, si plec vineri. Da' mai vin primavara viitoare:))

Mergi la inceput