Fetele din America (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Duty free-urile sunt deschise non-stop din cate stiu eu, sper sa nu gresec. Adrienne, de ce nu le iei din US? Noi am facut comparatie cu preturile de aici si cele din Germania anul trecut, si aici erau mult mai bune decat acolo. Tigarile au acelasi pret.

Tocmai ne-am intors din Mexic, de fapt vineri, dar de atunci pana ieri am bolit, azi suntem patru din cei cinci membri ai familiei. Nu stiu ce-o fii fost, de buna seama ceva virus mexican, dar am cazut toti cu voma si diaree, dupa ce am ajuns acasa- bine ca nu a fost acolo! In rest vacanta a fost superba, resortul all-inclusive la fel, la 30 de minute de Puerto Vallarta. Ne-a placut asa de mult ca ne vom duce inapoi, dar fara copii, doar noi doi, ca sa putem sa mai vedem cate ceva. Pentru cei cu copii un all-inclusive e resortul ideal, au de toate, jocuri, show-uri, ca sa nu mai vorbim de piscine si plaja. Si apropos, de duty free, au niste preturi in aeroport pe care nu le intrece nimeni din cati am vazut pana acuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Corina, David nu are rabdare cu filmele...insa e pasionat de jocuri electronice...Cand merg la cumparaturi (la sfatul Gabbrielei) ii iau un joc electronic cu mine...si pot sa probez tot magazinul ca sta cuminte in carutz si nici nu il simt...
DAca nu am nimic cu mine, darama de obicei jumate din magazin si pune mana pe toate sa le incerce!!!

Laura si noua ne place sa calatorim cu tati...in hoteluri ca David are o gramada de facut...partea proasta e insa mancarea...
Hihihi..mancare ca acasa nu gasesti decat la bunica!!!!
Sanatate la toti!!!



Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am intrat doar sa va zic neata. mey, da ce liniste pe-aici. haideti la o

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Laura bine ai venit. Mi-ai facut pofta cu Puerto valarta. cum se numea resortul? Noi am fost in Decembrie la Palladium si il recomand cu caldura. Acum 2 ani m-a pus vamesul sa desfac valiza pt. ca aveam o sticla de rom porto rican, ceva dulceag ce ii placuse maica-mii. Voia omul sa vada ca nu e coctail molotov. De-asta mi-am zis ca poate e mai bine sa iau de la duty free sa nu mai imi cotrobaiasca aia peste tot 9caci va dati seama ca sticla era pus in mijlocul valizei invelita in multe haine sa nu se sparga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

cat ar costa o excursie de asta in mexic cu all inclusive?

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Laura, welcome back si ma bucur ca v-ati distrat. Nasol cu viroza.

Si eu am intrat sa zic salut. Sunt in San Francisco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Lia, pana cand stai? O sa fiu si eu in zona de sambata pana marti.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sanziana si eu am echipat o intre timp pe Uca cu un gameboy. Bucurie mare de ambele parti!
Fetele daca n drumurile voastre intalniti mag. ucrainiene de papa nu le ratati.
Eu ieri am gasit unul si am fost in extaz acolo! Am gasit o prajitura buna, buna iti taia din ea cat vroiai, apoi ca si un melc din ala din tara un soi de rulada cu mac,toba, carnati, ptr Raluca oua Kinder.
Bun de tot! Turta dulce, napolitane !

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by philip

cat ar costa o excursie de asta in mexic cu all inclusive?

philip&andreea
copilasi dragalasi



de ce nu la londra 6 zile cu travelzoo 550 de persoana!!
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Adrienne, noi am stat la Riu Jalisco, deschis de vreo trei ani, deci relativ nou. Serviciu impecabil, curat si mancarea foarte buna, cea mexicana, cea americana- ca faceau si din aia, nu prea. Beuturile mai slabe decat in State, dar asta poate ai constatat si tu.

Andreea, a costat $119/persoana/zi, deci depinde de cate zile vrei sa stai, plus biletul de avion care variaza in functie de statul in care locuiesti, evident. Asta e pretul de high season, dupa 7 aprilie incepe, dar in low season e mult mai ieftin (mi-a spus cineva de la serviciu care a fost in octombrie).

Mergi la inceput