viitoare mamici din Cluj

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitagabita spune:

Pufymic ai o minune de ingeras iar povestea lui este fantastica.
Sa va traiasca.
Nu nu mai am rabdare, am o gramada de emotii ... la mine se poate intampa oricand de acum.
Pe 10 iunie se face termenul, dar oare mai stam cuminti pana atunci?
E foarte neastamaparata, ma intinde in toate partile.
39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Bitagabita multumim! Nastere usoara iti doresc si sa fie totul bine cu tine si cu bb...ca nu mai ai mult...!

Pupici!


Ioana(25+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Monica, cum sa nu tin minte?:)
Si eu am avut rahi-anestezie si i-am zis ca am discopatie lombara, dar spunea ca nu e nici o problema, singura chestie de care trebuie avut grija a fost sa stau nemiscata cand mi-a facut anestezia, ceea ce a fost tare greu din cauza contractiilor.
Dr trebuie sa stie cel mai bine care sunt avantajele si dezavantajele, ai incredere si va fi bine

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Si eu am discopatie si am nascut pe baieti cu epidurala, a fost super! Gabi, nastere usoara si bb sanatos! Cred ca abia astepti sa scapi, nu?
Apropo, am nascut cu dr. Muresan si la Gine 1.Doctorul e un on intre oameni, iar Gine 1 e acceptabila. Acum, hai sa fim serioase, nu stam o viata... 3 zile trec repede!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Pufymic, eu am pus intrebarea ta si la topicul "Cluj rulz". O singura mamica mi-a raspuns care a nascut si ea acum 3 ani si zicea ca a fost mizerabil, insa date mai recente nu are...Probabil celelalte fete nu stiu care-i "situatiunea" p-acolo...Sorry...

Oana 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Pufymic...tot io-s...cu vesti noi ...azi am intalnit intamplator o prietenuta care a nascut la Gine 1 acum 8 luni, tot cadru medical si ea. Mi-a zis asa...In plus fata de ceea ce stii tu, s-au mai renovat saloanele de terapie intensiva. Tu vei naste cu cezariana,asa ca acolo vei avea parte o zi sau doua de conditii mai bune! In rest, saloanele de lauze au ramas la fel. Dar vorba Romanei 74...3-4 zile trec repede!



Oana 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Cum sunt saloanele de lauze de la Gine 1? Cu cate paturi? stiu ca exista acele rezerve de cate 2 paturi dar in rest?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Draga Chiara,sunt 2 rezerve faine restul sunt saloane cu cate 6 paturi cred...nu stiu acum daca s-a mai modificat ceva.E naspa rau de tot cu toate mamicile gramada si bebeii ...da daca esti ok si bebe la fel nici nu te intereseaza chestia asta.Daca au mai renovat e bine ,altfel doamne feri ce e pe la wc si baie..
oricum toate mergem si speram sa nu fim nevoite sa stam mult..io am stat in gine 1 in 2002 cam 4 saptamani si cam stiu ce-i pe acolo...,Monica 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Cum te simti Monica? te pup, sarcina usoara in continuare! Vezi ca te-am gasit?

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput