Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

deci,ando,dupa ce ma evitasi-nah-ca tot la mine ajunsesi!
da,fatuk,poti veni si in seara asta!
Eu mai am asha:fata cu cercel de perla(cu colin!),nanny mc phee(tot cu colin),si jane eyre.Da'Jane Eyre nu ti-l dau ca face rau la psihicul nostru ne-dormit!

Aaaa,imi place ce-ai zis de colin,c-are tendinte de desfrau:heheeee,e bine,poate eu si cu feli,in cazul asta mai avem o sansa sa se desparta de nevasta-sa si sa vrea prospaturi!:o))))

Ti am bagat pe PM nr meu de-acasa si mobilu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

F...uck...n-ai pm...
ia nr meu atunci din contu comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

am citit tot, moama ce logoree pe capul vostru!

1. am salvat salamul de biscuiti dar nu stiu cand o sa-l fac ca sunt la cura!

2.filme am si eu ( sic!) numa bune, bune de 2006, pe dvd, dar nu avem dvd writer acasa, le aduce husbandul de la office - a dat engleza peste mine!; daca vrei anda si ai unde sa le copiezi, da un semn!

3. am luat si eu diversificarea de la gandacel, oricum eu dupa 6 luni incep

4.si am citit postarea ta lunga gandacel!

5. concluzia, ca si ieri: toate aveti dreptate [ :-)))]




Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

silvia, pai in seara asta vreau!:)
fata cu un cercel de perla si jane eyre le-am citit si m-am depresat:) destul, nu tb sa mai vad si filmele...
ma duc in cont sa-ti caut nr. tel

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

gandacutuleee,vreau si eu lista de diversificare a lu'Dr.Culcer.
si-acu'sa nu te superi ca-ti zic de ea:da'mi se pare super exagerata cu acest hranit la san,asha la infinit...ma refer la obsesia ei cu alaptatu asta pana la 30 de ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sa spun, sa nu spun...........
hai sa spun ca ma mananca destele:
mai... alaptatul la 2 ani e deja incest. ce Dumnezeu, eu am amintiri de la 2 ani! ramane copilul cu muuulti anticorpi da' si cu secheleeeeeeeee.
gata, am spus.
acum e cazul sa tac.
tac
c
silvia, sa nu ma uiti cu nanny mcphee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

mai ANDA si eu ma dedeam de ceasul mortii sa dau jos filmul, dar acum vazui ca-n berceni nu vrei sa ajungi...........

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am primit un mail din-ala de cere ajutor . sange pt. un copilas aflat in spitalul in care tocmai am fost de dimineata pt. vaccin. are cineva de-aici grupa 0 cu rh negativ si vrea sa salveze un copilas?

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

uite cine zicea de mania curateniei.. la mine n-am facut, da' am facut pe mailul mamicii de noiembrie... am impartit categorii si subcategorii, ce voiam sa zic e ca mailul de la gandacel cu diversificarea il gasiti la "diversificare".

de asemenea, la "diverse" am bagat toate mailurile acelea funny care umpleau inboxul, de nu mai vezi nimic din ce e nou pe-acolo...

si ca sa-mi vars nervii, alta intamplare de la groapa cu nisip din fata blocului.
azi, un bunic si o fetita... se plictisea fetita, asa ca o ia bunicu de mana, se duc si smulg cu tot cu radacina 2 panselute din stratul abia inflorit 5 m mai la stanga. de ce?? pai sa o "planteze" fetita in nisip. m-am abtinut, desi mi-a fost tare greu, sa nu-l intreb ce s-ar alege de cele 30 de panselute daca in fiecare zi, fiecare copil ar planta cate una in nisip... mi-am luat copil si carut si-am plecat sa dau o tura pe trotuar, sa ma calmez.
la intoarcere, nu mai era nimeni... doar panselutele... am luat lopetica lui andrei, panselutele, si le-am plantat la loc...
poate am devenit eu mai sensibila dupa nastere, da' nu mai suport! nu mai suport sa scuipi seminte in nisipul in care se joaca copiii, sa vad "liceeni" urcati cu picioarele pe bancile pe care stam noi, mamicile... oameni fara pic de respect pt firul de iarba care ne mai coloreaza un pic atmosfera asta betonata...
am luat-o pe aratura?? daca da, dati una dupa ceafa ( joy), ca de-aia avem prieteni.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

quote:
Originally posted by corap

sa spun, sa nu spun...........
hai sa spun ca ma mananca destele:
mai... alaptatul la 2 ani e deja incest. ce Dumnezeu, eu am amintiri de la 2 ani! ramane copilul cu muuulti anticorpi da' si cu secheleeeeeeeee.
gata, am spus.
acum e cazul sa tac.
tac
c
silvia, sa nu ma uiti cu nanny mcphee



Tareeee! Mai, eu v-am zis ca ma chinui sa alaptez copilul, nu de alta, dar are nevoie inca si am! Cat despre perioada... Cora, vezi ca e un subiect la Parintii intreaba..., despre alaptatul peste doi ani (sau pana la..., nu mai stiu), mi-am zis si eu parerea acolo mai demult! Citeste, asa ca fapt divers!
Eu am fost aseara prima data la mme Culcer si nu mi-a zis nimic altceva decat ca m-am grabit cu diversificarea si ca copilul este super fain, numai bun de vandut pe bani multi! Mie mi-a placut de ea si sunt sigura ca respecta si o alta opinie decat a ei...

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput