Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

silvia, te sun si nu raspunzi.

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

joy, pai daca n-ai zis...
ilenutza, dar mie nu-mi trebuie sa plec cu filmu' sa il trag undeva, ca io il iau, ma uit la el si ti-l aduc inapoi:))))

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cristina bine ai facut ca ai replantat panselutele. ai dreptate.

inca o data: are cineva grupa 0 si rh negativ si poate da sange pt. un bebe? io am 0 dar cu rh pozitiv...

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

suna ma acum anda!
ca eu nu am sonerie decat vibreaza al meu!heeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ura! ma duc la silvia sa-mi iau filmu'

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cristina, eu i-as fi zis mosului cate unele, pe un ton calm, fara nervi... Pe mine ma streseaza si aia care vin cu copil+ caine la locul de joaca si cainele isi face nevoile in nisipul copiilor.

Gandacel, multumim pt schema.

Pana la urma cu pediatri astia e ca si cu ginecologii si sarcina: tre' sa-ti alegi unul si sa te tii dupa el. Sau, daca nu, sa combini dupa gustul propriu si pe raspunderea proprie.

Felicia, nasol ca i-a iesit microb dar bine ca ati identificat cauza, ca altfel o lalaiati cu smecta si alte de gen. Exista Furazolidon sirop? Ce bine, Silviei i-am dat de mai multe ori, pastilta maruntita si dizolvata in apa, bleah si cat ne-am chinuit, si noi si ea. Plus ca se da la 6 ore parca.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Anda am reusit!!! L-am descarcat si dureaza 10 min pana il scriu si 5 pana cobor deci...daca vrei in 15-20 min ai cd-ul!!!

Da cineva mai mult????

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by corap

sa spun, sa nu spun...........
hai sa spun ca ma mananca destele:
mai... alaptatul la 2 ani e deja incest. ce Dumnezeu, eu am amintiri de la 2 ani! ramane copilul cu muuulti anticorpi da' si cu secheleeeeeeeee.
gata, am spus.
acum e cazul sa tac.
tac
c
silvia, sa nu ma uiti cu nanny mcphee





Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by lavi02
Felicia, nasol ca i-a iesit microb dar bine ca ati identificat cauza, ca altfel o lalaiati cu smecta si alte de gen. Exista Furazolidon sirop? Ce bine, Silviei i-am dat de mai multe ori, pastilta maruntita si dizolvata in apa, bleah si cat ne-am chinuit, si noi si ea. Plus ca se da la 6 ore parca.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)



Si eu intr-un fel am zis Slava Domnului ca a iesit ceva, ca daca nu era mai nasol, din moment ce simptomele persista! Nu, nu e Furazolidon sirop ne vom chinui si noi cu Ilincutza, vai de ea! Mda la 6 ore se da. Cum o s-o scol eu sa-i bag doctorie pe gat, fetelor?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ola!
Ne-am intors si noi de la aeriseala, ca nu mai iesiseram de marti pe-afara. Cam racoare, dar convenabil - am iesit cu port-bebeul si daca era prea cald ne incingeam amandoua de numa-numa.

Anda, ti-a zis dr. de ce v-a schimbat cumva vaccinul? Ca eu am auzit ca nu se prea mai gaseste Infanrix, adica nu se scoate pe piata ca nu au prospectul tradus. A mai scris cineva asa ceva pe dc sau am auzit in alta parte?

Mara, ti-am admirat papusa frumoasa. Ce mai asorteala la hainute si papuci!!!
Nu prea am noutati, asa ca va



Ioana si Maria (29.11.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tunsulica/my_photos

Mergi la inceput