Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

A venit postasul cu banii de CIC si mi-a dat un milion in bancnote de 10.000. De-i aveam eu pe astia cand m-am internat sa nasc...



Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Lavi, eu i-am luat de la posta...2 caramizi de 50.000 lei - erau pe luna februarie si martie. Vor sa ne impresioneze ca ne dau bani muuulti...

Ioana si Maria (29.11.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tunsulica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello lume!
Cam tarziu dar azi am fost in program administrativ .
Inca n-am terminat dar am intrat sa urez si eu LA MULTI ANI micilor teroristi nascuti pe 14.. Sa fiti sanatosi si la punga grosi!
Despre noi - azi ne-am cantarit si masurat oficial - asadar ptr tabel, la 4 luni Mirunica are 7000 gr si 65 cm
De aia ne-au ramas iar o tura de hainutze mici. Noroc ca am luat altele, masura ptr 6-9 luni. Daca o tinem tot asa..o sa ajung sa-i iau hainutze de 1 an. Oricum astia nu respecta masurile deloc
Si ptr ca ieri ma plangeam ca fimea e in greva foamei, na ca azi i-am pus o lingura de cereale de la Milupa, fara lapte, in piureul de mar si a balotat nu mai putin de 100 gr, plus 50 ml suc, plus 70 ml lapte . Iar la pranz a mai bagat si 260 gr supa crema. Asta doar dupa ce i-am pus cateva granule de ceai in ea sa o mai indulceasca...altfel nu bea nici sa o pici cu ceara. Asa ca pe ziua de azi ma declar multumita.
Ma duc sa mai bag nitel la smotru ca vreau sa termin pana la emisiunea cu Banica de pe ProTV, aia cu dansul. Ca-s fan

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Fetelooooooooooor, m-ati omorat cat puteti sa scrieti!
Ce ma bucur ca s-au stins conflictele!

Noi amu ne-am intors de afara, am papat si am zis ca sa va scriu si io 2 cuvintzele!Din amintiri, ca nu am citit tot:

Anda77- io am Ice Age 2 pe DVD. daca-l vrei, dai telefon si vii si-l iei. E super!

Lavi-

Madau- nu dai niste pofat de mancare la schimb cu nu stiu ce? ca nu prea am ce sa-ti ofer la schimb?Ba da, stiu, cu Ice Age 2!

Intrebari - lista cat China:

1. cat pot tine sucul de mar in biberon cand plec la drum? Adica pot sa-l tin cam 3 ore? Stiu ca oxideaza,dar el de fapt oxideaza imediat aproape!

2. a mai intrebat cineva, nu stiu daca s-a raspuns, ca si io sunt interesata: care e treaba cu glucoza-dextroza etc? Adica e voie la plozi produse care le contin? e ok sa indulcesc ceaiul cu glucoza. Am retinut si aplic clar ca FARA ZAHAR. In ce MA priveste aplic si ca fara MIERE. Dar alealalte sunt ok? Ca sunt si in Baby Drink, motiv pentru care, io de ex, nu i-am dat pana amu. Mi-e frica de dulce, ca a mea bea ceaiul si de musetel chiar, neindulcit. Mi-e frica ca daca da de gustul de dulce, va refuza ulterior porcariile de gusturi, gen musetel.

3. Cine da de papa la plozi fructe-legume dupa-amiaza? Adica echivalentul mesei de 18. e cineva? Ca io-i dau la masa de 10, dar parca as vrea sa introduc si la 18, ca simt io ca ar papa.

Cam atata, dar sigur imi mai amintesc ceva si revin!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Revin cu raspunsuri:

Anda- cred ca la ora cand am scris io mesajul anterior, tu deja ai vizionat filmul! Atuncea, sper ca t-i placut!

Mara- si Sarah trasnpira mult la caputz - dovada de rahitism, ceea ce mi-a si confirmat dr. ca are inceput. La fel cand o tin in scoica sau in Polly, nu supota nici un fel de material altceva decat bumbac. Dar io ii pun un scutec de finet peste si rezolv problema. Partial.

Cristina- bai, m-a distrat fii-tu cu iaurtul lui!!!!!!!!!!!

Intr-o alta ordine de idei, sunt super happy, ca i-am luat lui Titilici un super covor, la ea in camera. mai avem mobila si gata camarutza!

Si in incheiere, fetelor, fiti atente ce scrieti, nu injurati, nu va , ca ia uite cine e cu okii pe voi


Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Noki, e superb covorul!! Sa-l murdareasca Sarah sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Ioana, multumim ca ai avut timp sa ne admiri!Am primit 7 perechi de incaltari, pe care am incercat sa le asortam cu ce avem.Ultima pereche e babana rau, ca aratam ca Licuriciul di filmul cu MARIA MIRABELA!

ca si Lavi, azi am alaptat pe o banca ascunsa de pe faleza!si a fost super, nu ne-a deranjat nimeni si nici mami n-a mai fost stresata cu masa lui bb.Asa am petrecut cel mai mult timp afara si cred ca repetam faza!

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Buna seara !

Azi am fost la Craiova, intr-un vaj prin gropile de pe autostrada ( mai nou cica nu sunt gropi alea adanci ci movile cele ridicate ) asa ca m-a delectat nitel cu voi pana mi-am dezmortit picioarele...

Am si eu cateva (zeci) filme bune, in diverse variante DVD, SVCD, etc...aviz amatoarelor. Le imprumut cu placere ( mai putin pe cele cu cresterea si dezvoltarea lui Sebi) mai ales ca si eu sunt pasionata de asa ceva. Poate iese de un schimb.
Chiar si tie Ando, ti-oi da cu placere, desi stiu ca nu ai lua de la mine...UPS, cred ca luai ceva de la Craiova, nu de alta dar incepe sa sune ciudat ce spun. Adica ce spusei.

Joy, oferta era chiar pe bune, insa sa stii ca folosesc materialul clientului dar numai la mine la domiciliu. Nu de alta dar aici am tot ce-mi trebuie !...

Am dat in Craiova la McDonald's peste o intalneala de mamicutze cu copii de vreun an si ma gandeam cum o sa aratati voi atunci; copii se raspandisera peste tot, alergau disperate dupa ei, apoi cand puneau mana pe cate unul, faceau schimb : asta cred ca e al tau, nu-i asa?

Va pup!

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

In primul rand LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei de 14 !!! Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!

Noki, covorul e superb! Ca si Sarah ... Am admirat-o in pozici ! Ai fata mare si frumoasa ... sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea!

Pupici,

Camy & Daria


Varsta Dariucai

Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mai fetelor si-a facut Dariuca mea un program in ultimele zile, de imi vine ... acum doarme de la ora 7 (adica 19:00) si nu da semne ca ar vrea sa se scoale ... Baitza nu i-am facut, nici nu stiu ce sa fac !? Sa o trezesc sa o spal sau sa aman baia pana pe la 10 - 10:30 M-a terminat - am crezut ca a fost o simpla intamplare ieri ca a facut asa, da' vad ca azi se repeta !
O las sa doarma si o spal cand se trezeste ... dar daca se trezeste pe la 11, ce ma fac ?dup-aia cred ca nu mai adoarme neam ...
Ce sa fac sa o spal maine inaintea mesei de 6 ?! Vom vedea cum stau treburile in seara asta .
Va pupicim!

Camy & Daria


Varsta Dariucai

Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~




Mergi la inceput