tata la 50 de ani (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

lorelai

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
depinde cat de tineri fetele !
"gaina batrana ...si morcovu' tanar "!ciorba asta merge la voi?!



acu' nu e bine ca nu-i gaina batrina, ca asupra legumelor am cazut de acord....


Io nu sint mare gospodina, da' presupun ca e important ca ingredientele sa nu fie expirate...adica trebe sa te uiti bine pe pachet si in rest... daca le lashi mult sa fiarba...shi adaugi condimentele potrivite... ar trebui sa fie ok.



sper sa nu servesc acu' vreo supa de roshii, am vrut doar sa fiu impaciuitoare.

Elise




nu tre' sa le fierbi nici prea mult ca se fac chisalitza si se duc si vitaminele:-D



semnat,
sotie de om mai in varsta:-D(decat mine)

...if you know what I mean.(proverb american :-D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
nu tre' sa le fierbi nici prea mult ca se fac chisalitza si se duc si vitaminele:-D





Le lashi la foc mic si nu se devitaminizeaza....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
nu tre' sa le fierbi nici prea mult ca se fac chisalitza si se duc si vitaminele:-D





Le lashi la foc mic si nu se devitaminizeaza....

Elise




pai dup-aia se-nmoaie :-D

...if you know what I mean.(proverb american :-D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

quote:
pai dup-aia se-nmoaie :-D



ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Da ma dar ciorba buna tot gaina batrana o face..prea fiarta sau chosalita tot buna e

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

...Cunosc PERSONAL un babalic doctor, care la 64(!!!!) de ani a facut un copil! Mi se pare gretzos de tot, asta in conditiile in care baiatul lui mai mic, de 36 de ani, e necasatorit si n-are copii!
Groaaaznic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

paralutanu am inteles prea bine ce ti se pare grotesc?faptul ca are un copil la 64 de ani?mie un copil mi se pare cel mai minunat lucru din viata !daca avea 16-17 ani era ok?
poate ca fiul lui mai mic nu se simte pregatit sa aibe un copil sau nu vrea sa-si asume responsabilitatea unui copil...
sa-i transmiti"BABALACULui"toata admiratia mea pt faptul ca a avut curajul sa-si asume responsabilitatea cresterii unui copil!pt ca la 64 de ani e destul de greu sa o iei de la capat..dupa ce ti-ai vazut ceilalti copii ajunsi la maturitate!
aaa...pun pariu ca atunci 'cand vb cu babalacul nu-ti exprimi greata ce o ai fata de el ci admiratia!

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

tata avea 45 de ani cand m-am nascut eu:)bine,"gaina" era muuult mai tanara,dar nu asta conteaza neaparat in ceea ce vreau eu sa spun aici,ci conteaza ca a fost si este un tata excelent in continuare.stiu ca nu mi-a lipsit nimic niciodata,am avut parte de educatie,grija,afectiune,am fost si suntem prieteni buni.este deschis ,intelege felul in care am evoluat eu,in care au evoluat lucrurile in ziua de azi,nu ma pot plange de nimic.si chiar si ca sot,e poate mult mai deschis la minte decat unul mai tanar,nu e gelos,ba dimpotriva el o incurajeaza pe mama sa se aranjeze sau sa mai iasa din casa cu prietenele ei(nu o controleaza,nu o subjuga asa cum ar fi de asteptat fiindca e mai in varsta si deci ar tb sa fie mai gelos).
singurul lucru ce ma intristeaza la el este cand imi spune ca se teme ca nu va apuca sa ma vada mireasa sau sa isi vada nepotii(asa ca treuie fie sa ma apuc eu serios de treaba fie sa pompez domne vitamine la el

)

http://community.webshots.com/user/gabriela_s28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

Pardon, dar babacul de care scriu e o persoana foarte egoista. Acum are 71 de ani, si inca ii sta gandul la anunturi matrimoniale, in care da anunturi!
Baiatul de 36 de ani este grav bolnav si lasat in plata Domnului de "tatic", si este unul dintre cei mai buni prieteni ai nostri. N-am nimic impotriva cu oamenii mai in varsta, doar si Anthony Queen a facut copil la batranete, dar despre cine am scris eu este un caz aparte. Am vrut numai sa arat ca mai exista si alte aspecte ale problemei, ca sunt intr-adevar oameni care merita admiratia, dar si oameni, ca mosneagul din povestea mea, care fac copii numai ca sa se simta ei bine, sa -si demonstreze lor insusi ca ce mari si tari sunt. A, si inca ceva. Nu s-a casatorit cu mama copilului, si nici nu "si-a refacut viata". A facut-o doar pentru placerea lui proprie. Acuma te rog sa-mi spui ce parere ai!

quote:
Originally posted by sunt_mamica

paralutanu am inteles prea bine ce ti se pare grotesc?faptul ca are un copil la 64 de ani?mie un copil mi se pare cel mai minunat lucru din viata !daca avea 16-17 ani era ok?
poate ca fiul lui mai mic nu se simte pregatit sa aibe un copil sau nu vrea sa-si asume responsabilitatea unui copil...
sa-i transmiti"BABALACULui"toata admiratia mea pt faptul ca a avut curajul sa-si asume responsabilitatea cresterii unui copil!pt ca la 64 de ani e destul de greu sa o iei de la capat..dupa ce ti-ai vazut ceilalti copii ajunsi la maturitate!
aaa...pun pariu ca atunci 'cand vb cu babalacul nu-ti exprimi greata ce o ai fata de el ci admiratia!

ilinca

Mergi la inceput