tata la 50 de ani (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by Adrianai

Pai daca la unii merge gaina tanara si morcovul batran de ce nu ar merge si o gaina mai batrana si un morcov mai tinerel.
Intre mine si sotul meu e o diferenta de 1 si 2 luni. El mai tanar ca mine.

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!



pai cred ca depinde de "soi" - intre mine si barbatu-meu sint 6 ani (eu 30, el 36) si toata lumea il intreaba cine e pustoaica....

Uneori ma bucura, de' de cele mai multe ori ma enerveaza kestia asta: sint sigura ca daca era el cu 6 ani mai tanar eram la egalitate!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
Originally posted by Adrianai

Pai daca la unii merge gaina tanara si morcovul batran de ce nu ar merge si o gaina mai batrana si un morcov mai tinerel.
Intre mine si sotul meu e o diferenta de 1 si 2 luni. El mai tanar ca mine.




pai cred ca depinde de "soi" - intre mine si barbatu-meu sint 6 ani (eu 30, el 36) si toata lumea il intreaba cine e pustoaica....

Uneori ma bucura, de' de cele mai multe ori ma enerveaza kestia asta: sint sigura ca daca era el cu 6 ani mai tanar eram la egalitate!

Elise

pt tine



WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Sigur depinde de "soi"!!!!

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

si eu is deacord ca soiul conteaza!
io de fapt vroiam sa vad daca se simte careva batrana!
inaioanaesti o f buna gospodina!

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Asa mai vii de-acasa...

Eu cred ca fiecare maninca ce vrea, cind vrea, unde vrea si cu cine vrea.
Totul tine de imaginatie si dispozitie.
Cred ca stiti mai bine decit mine ca exista mai multe feluri de gaini, morcovi si alte alea.
Din fericire... exista si condimente.
Din fericire... oamenii trebuie sa manince mai ales ce le place.
Din fericire...exista si carti de bucate pentru cunoscatori sau dimpotriva (incepatori)...
Din fericire, limba este dotata cu "receptori de gust", papile, poftim...
Si tot asa... (She, scuza-ma ca ti-am furat semnatura)


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

din morcovu ala batran(cum cred unii)si o puicuta tanara iesi o minune de copil,care ne face in fiecare clipa sa ne simtim fericiti si impliniti!

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Stiti ce nu inteleg eu? De ce trebuie sa va justificati, sa aduceti argumente pro-soti mai in virsta... Un cuplu e reusit sau nu prin ceea ce se intimpla in interior, nu prin ceea ce pare din exterior! Cit despre suparari de genul "i se spune bunic si el e tata", astea mi se par copilarii. Asta stiati inca din momentul in care v-ati casatorit, ca va fi un tata mai batrin decit media, ce va pasa de gura lumii?
Eu nu voi fi bunica la virsta la care a fost bunica mea (47 de ani) si nici la virsta mamei mele (55). O sa par o strabunica vesela, dar unde sint motivele de suparare?:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

sunt _mamica sa-ti traiasca ingerasul. E o scumpa, si imi place freza ei noua.

Al meu e cu 8 ani (aproape) mai mare decat mine, dar uneori cred ca am 3 copii de educat, nu 2. Asa ca......voi sa fiti fericiti ca restul nu cred ca mai conteaza asa mult.




http://pg.photos.yahoo.com/ph/dana_japan2002/album?.dir=/8cd4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Corect.
Ce va pasa ce zice restul lumii?

Pe el l-ati ales, ala e, va mai trebuie confirmarea cuiva?!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Dupa ce am citit subiectl de la prima la ultima pagina... stau si ma întreb... de ce nimeni nu vorbeste de DRAGOSTE? Nu pe asta se bazeaza o relatie de cuplu?... indiferent de vârsta... Nu ca m-as da "cu caramida-n piept" da' atunci când iesim cu bb gaby la plimbare (am iesit cu ea aproape zinic de când avea 5 zile) toata lumea ne spune ca se vede pe fata ei - cae radiaza de fericire (chiar si când face câte o mica isterie de rasfat) - ca este un copil facut cu DRAGOSTE! Nimeni nu spune nimic despre ceea ce simtim pentru ceea ce gândeste si ceea ce ESTE cu adevarat un sot... indiferent de vârsta...
Piele - hihi-hi - pai la femei se degradeaza muuuuult mai repede decât la barbati... datorita lipsei unor anumiti hormoni (din cât am citit eu)... pe care nu mai stiu acum sa-i denumesc... Si oricât de fina este - tot praful-si-pulberea se alege de ea daca nu o îngrijesti cu regim alimentar sanatos, creme adecvate si... FERICIRE!
Acum întrebarea mea este - daca bineînteles acceptati challenge-ul - de ce va iubiti sotii? Ce admirati si respectati cel mai mult la ei? De ce ati ales sa fiti cu ei?...
VARSTA NU CONTEAZA - ci întelepciunea care vine odata cu ea... datorata în primul rând experientelor vietii... stiti cum se spune "pastreaza lectia"...
Eu îmi iubesc sotul pentru ca este un OM BUN, TANDRU, BLAND, CALD, o ADORA pe bb Gaby - se joaca cu ea ca si când i-ar fii frate mai mare :-) (asa se juca si tata cu noi... la 55 de ani facea roata tziganului pe pajiste în parc si noi râdeam de ne topeam, se dadea pe sanie pe derdelush cu noi spre marele deliciu al celorlati pariniti care stateau pe margine si faceau galerie :-))... Printre altele l-am convins ca cremele Yves Rocher nu sunt facute numai pt femei :-) asa ca se întretine omul meu :-) Facem un picut de Yoga împreuna, el face si jogging - eu NUUUUUUUUUUUUUU! Si în rest NE IUBIM si ne facem, în 90% dintre cazuri, aceeasi parere despre oameni pe care-i întâlnim... In lnii mari - simtim si gândim la fel!
Opnia mea personala - este minunat daca în viata poti sa-ti gasesti "sufletul geaman"... fara sa te uiti la vârsta lui!
Multa sanatate si mai ales... multa DRAGOSTE si FERICIRE tuturor celor care au inima curata si lipsita de prejudecati! Nu cu ochii se "judeca"... ci cu "inima"!
P.S. Doar ca sa va fac sa zâmbiti :-) Mi-am luat sot frumos pt ca mi-am dorit o fetita... si cum fetitele seamana cu taticii... Si nu este de neglijat ca are si corp frumos (nu tu burta, nu tu sunculite... de invidiat... un fundut tare si rotund... ce n-ash vrea si eu sa fie al meu asa :-)) si sunt perfect satisfacuta de viatza de familie împreuna cu el :-)

Mergi la inceput