tata la 50 de ani (2)

tata la 50 de ani (2) | Autor: sunt_mamica

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72735&whichpage=1" target="_blank">1


nime nu a facut zis ca raly vrut sa faca rau intentiona .intradevar fiecare are libertatea sa-si spuna pareare,dar tre sa ai grija si pana unde te intinzi cu afirmatiile .
nu v-am cerut parerea desre calitatea de barbat ci de TATA!

ilinca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:


quote:
da, numeioana, nu m-am referit la denizel pe care o cunosc cand am vorbit de satisfactii.


Vai, iti multumesc pt. gratia de a nu fi facut referire la mine atunci cand ai aruncat jigniri la gramada. Avand in vedere faptul ca nu eram prea multe participante la discutie, poate ne spui la cine anume faceai referire si, mai ales pe ce baze.

quote:
denizel, daca tatal tau sa spunem ar fi singur si si-ar lua o sotie de varsta ta sau chiar mai tanara, sincer, cum te-ai simti? si ar mai face un copil? cat de bine poate sa cada cuiva chestia asta, oricat de lipsit de "prejudecati" -ca cele pe care le am eu- ar fi


Pai daca tata ar face asta, as lua eu frumos o bata si m-as duce sa le bag mintile in cap la amandoi. Asa ceva...
Si, dupa ce m-as racori bine, ti-as cere eventual sfatul. Iar tu, care stii inclusiv ce satisfactii interioare au cei din jurul tau, mi-ai da un raspuns de genul:
"Eu nu stiu de ce va faceti atatea probleme. cine vrea sa poarte..., foarte bine, cine vrea..., iarasi foarte bine. Fiecare alege ce e mai bine pentru ea. Va scoateti ochii pt. atata lucru"
Chiar daca discutia la care ai dat acest raspuns este despre cu totul altceva, se potriveste de minune si in acest caz.


quote:
nu e vorba de varsta ta si a nimanui de aici. e vorba de femei tinere care aleg sa se casatoreasca cu barbati in varsta si apoi se intreaba cum sa depaseasca situatia.


Generalizezi! Nu ti se pare? Cate din fetele maritate cu barbati mai in varsta, care au scris de la inceputul acestui topic au parut depasite de situatie?
Ca voi faceti comentarii care sa le puna in situatii jenante, de acord. Dar asta este deja altceva.

Traiti si lasati si pe altii sa traiasca!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Sunt_mamica si la noi diferenta de ani este mare vreo 24.Dar sincer nu vad nimic rau.Numai ca eu traind aici lumea se uita comenteaza dar nu prea inteleg ce spune.Frumos a fost la cumparaturi ca mai este intrebat daca cumpara pentru nepotica dar imediat le taie macaroana si zice ca e pentru fetita lui.Asa ca eu zic sa ii spui sotului tau ca mai sunt si alti in situatia lui si trebuie sa le dea raspunsuri clare si la subiect.

Raly daca tu consideri ca nu esti atragator la o varsta,e tare rau.Tu crezi ca frumusetea exterioara este aceesi cu bunatatea sufleteasca.



Miss Piggy mama lui Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

denizel, tin prea mult la tine ca sa-ti raspund cu aceeasi moneda. jignirile au inceput in momentul in care te-ai adresat lui raly. n-ai decat sa fii acida in continuare daca asa te simti bine. nu mai dau nici o explicatie fiindca nu are sens. intorci totul pe dos iar eu nu doresc sa continui aceasta disputa.

It is not enough to be good. You must be good for something. You must contribute good to the world. The world must be a better place for your presence. And the good that is in you must be spread to others. In this world so filled with problems, so constantly threatened by dark and evil challenges, you can and must rise above mediocrity, above indifference. You can become involved and speak with a strong voice for that which is right.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by denizel
Semneaza,
o baba de 39 de ani


imi place semnatura ta si eu am aceeasi virsta, uite-ma aici.
Era azi o tipa la biserica, vorbea cu pustoaica mea si a intrebat-o "ai iesit cu bunica la plimbare ?" , ce spune-tzi arata bine baba din fotografie ?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

[quote]Originally posted by Danelutza
Era azi o tipa la biserica, vorbea cu pustoaica mea si a intrebat-o "ai iesit cu bunica la plimbare ?" , ce spune-tzi arata bine baba din fotografie ?
[/url]

Cred ca cei care pun astfel de intrebari sint imbecili de-a dreptul. Mama, ce replici ar merita astia...He!he! de la copil, nu oricum. Macar sa ma creada baba nebuna, nu inofensiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by forte

[quote]Originally posted by Danelutza
Era azi o tipa la biserica, vorbea cu pustoaica mea si a intrebat-o "ai iesit cu bunica la plimbare ?" , ce spune-tzi arata bine baba din fotografie ?
[/url]

Cred ca cei care pun astfel de intrebari sint imbecili de-a dreptul. Mama, ce replici ar merita astia...He!he! de la copil, nu oricum. Macar sa ma creada baba nebuna, nu inofensiva.



I-am spus da' in romaneste, ca aveam vocabularul mai bogat si nici nu deranja pe nimeni cuvintele.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

denizel, eu incep sa cred ca tu ai o problema personala...altfel nu imi explic atata vehementa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Da, Porumbita, ai dreptate! Am de fapt mai multe probleme: sunt ingrozitor de urata, sunt grasa de nu pot intra pe usa (ultima data m-au indesat pompierii pe fereastra ), am o boala de piele care mi-a afectat ireversibil finetea acesteia si, cea mai mare problema, sotul meu nu are 38 de ani, asa cum am spus, ci 88. Multumita, da?
Din cate vad, esti una dintre persoanele pt. care a jigni gratuit face parte din cotidian. Nici macar nu merita adusa in discutie jignirea. Urmatorul la rand, ca altfel suntem oameni cu probleme...


Edit ca sa spun ca e timpul sa ma retrag (totusi).


" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:



chestia cu "pielea fina" e mortala!

da' un tratament cosmetic nu se poate face?
un rashketat..ceva?




Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Denizel, te rog abtine-te sa mai faci aluzie la persoana mea. Ma hartuiesti de 6 pagini, ai intors totul pe dos de-ai facut-o pe mamica sa vada lucruri absolut oribile si neadevarate in mesaje, ai pus oamenilor in spinare mai mult decat pot duce. Gata, termina odata si nu imi mai pronunta numele in nici un mesaj. Ai imaginatie bogata,foloseste-o in alte directii,nu mai ataca in stanga si in dreapta pe cine iti iese in cale.
Eu cred ca am fost fair enough sa te las plata Domnului, dar vad ca ma hartuiesti si in absenta. Stop it!!

Mergi la inceput