tata la 50 de ani (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Si acum, doamnelor si domnilor, sa incercam sa continuam in alt registru de idei, mai bine zis discutind la subiect
sunt_mamica, incearca sa privesti cu ingaduinta pe cei care-l considera pe sotul tau ca fiind "bunicul" si sa-l ajuti pe el sa inteleaga si sa-si accepte imaginea, cei care va cunosc stiu despre ce e vorba iar parerea celorlalti chiar nu conteaza.
Sotul tau nu are de ce sa fie "disperat", asa cum ai scris in primul mesaj din cauza unor necunoscuti sau (in cazuri mai "grave") a unor rautaciosi.
Din fericire, virsta ii permite sa fie intelept si sa se concentreze pe ceea ce este mai important: are o familie implinita si asta trebuie sa ii fie indeajuns.
Trebuie sa ne privim "fiinta" ca pe un recipient care se umple de energie si sa avem grija ca energia asta (de oriunde ar veni ea, de la noi, de la ceilalti, din hrana spirituala sau cea pentru corp) sa fie una pozitiva si sa ne reumplem constant, astfel ca cealalta (negativa) sa nu aiba unde sa se mai aseze, uite asa reusim sa traim armonios...
Iubeste si lasa-te iubit, restul nu conteaza chiar atit de mult pe cit ne-am inchipui.

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

denizel nu ma intereseaza nici cum esti tu si nici cum e familia ta... si inainte de a vedea paiul din ochiul altora ar trebui sa vezi bata de dintr-al tau.. si dupa vino si spune-ne cine pe cine jigneste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Hai, Porumbito...ce discutasem noi mai sus?
Va rog, faceti un efort si depasiti momentul asta...o sa ne simtim cu totii mult mai bine iar forumul e pentru toti, nu?


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by Elise



chestia cu "pielea fina" e mortala!

da' un tratament cosmetic nu se poate face?
un rashketat..ceva?




Elise



, se poate tratament cosmetic, maninca mai mult, se ingrasha si se intinde pielea peste tot.
si la o adica, totzi vom ajunge... batrini , eu imi doresc sa ajung creatza, ca prea moare lumea de tinara

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Raly, cand am folosit in ultimul meu mesaj expresia "oameni ca raly" a fost exagerat si urat. In fond, in afara de parerea pe care ti-ai exprimat-o in legatura cu diferentele de varsta intr-un cuplu, nu stiu absolut nimic despre tine. Nu aveam dreptul sa zic asa ceva.
Te rog sa ma ierti!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:


am sa-i sugerez si eu sotului!

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ManyHope spune:

Aaaaa...sa stitzi ca voiam sa-mi anuntz shi io retragerea glorioasa de la acest subiect (la care n-am participat nici macar citind tot la rand !!!) ...daaaaar, pentru ca atzi inceput in sfarshit sa radetzi, sa facetzi haz de orice soi de 'nacaz'...o sa ma mai gandesc

la toata lumea din toate varstele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Mmmmmmmmmmmmmmmmm "buna baba"!!!Floare de bostan!Sa ti traiasca "nepoata" Si lume naroada naroada naroada!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by corinadana

Mmmmmmmmmmmmmmmmm "buna baba"!!!Floare de bostan!Sa ti traiasca "nepoata" Si lume naroada naroada naroada!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.



Multzumesc, nepoata seamana cu bunicutzu'

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Denizel,
Numai bine tuturor,


Mergi la inceput