Oltencele, poftiti la povesti! (16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

fetelor!!
Liano ti-am dat raceala??!
Fetelor va anunt ca pe 6 Mai botezam o minunatie de fetitza(nepotica)..De-abia astept!! Deja dau ture dupa rochitza
sa bag masina ca am o gramada de spalat..
Va -acesc!!

Nunta noastra-26.06.2005
Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

'Neata,fetelor!
Sf. Gheorghe este in ziua de Paste anul acesta,abia asteapta Georgi sa-si serbeze onomastica,are o multime de invitati,le pregateste cu manutza ei invitatiile,sa o vedeti cuum decupeaza si coloreaza la ele,numai inimioare si floricele ...speram sa fim fresh pana atunci,aseara a apucat-o si durerea de masea !Acum o asteptam pe mama sa vina sa stea cu Mihai iar noi sa mergem la stomatolog apoi la cumparaturi...coifuri,masti,confeti,alea,alea...este asa urat afara si nu vreau sa-l mai scot pe cel mic,abia i-a trecut febra...!
Pup oltencele harnicutze!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Ploua de zor!!! Nu am chef de nimica si maine am musafiri dar nu mai fac nimica!!!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:






"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Salutari!
Bey! Pe unde ma duc si io, toata lumea se vaieta de vreme....Ia incercati sa nu o mai bagati in seama...

Adinella a terminat Andrei de rontait ursuletul?L-a papat pe tot? Sper ca acum e mai bine.Si vad ca ai reusit si cu curatenia.Ce mai... esti supermami... pe amandoi.

Zozela nasa mareeeee...Ce mai faci bey?O imbolnavisi si pe Liana...Bafta la gasit rochie si sa-ti traiasca nepotica sa va bucurati de ea. si la tine

Liana tu esti racita...Vazui... Da grasu?Ce face grasu?Cum ii mai e? Ca acus viu sa-i dau pupiceii live....Poate asa o scapa si el.Asa e ca acum si el are grija de tine?

Camelia LA MULTI ANI de pe acum Georgianei.Sa-ti creasca mare si sanatoasa!(Si Mihai la fel). si pe tine si pe ei.

Ma opresc aci ca mai am trebi... multe si importante.Numai ca-mi cam da lenea tarcoale...



Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

Salutare la toata lumea.
Fetelor eu am terminat cu curatenia intr-o zi si o noapte ca liliecii ca atat am avut la dispozitie.
Am cam racit cu atat curent prin casa si acum trag de nas.
Ce prajituri faceti? Sau voi sunteti cu cumparatul?
Oana este bine a invatat sa mearga pe bicicleta sa dea singura din picioare.

Va pup pe toate si va doresc UN PASTE FERICIT SI SPER SA NE VEDEM CAT DE CURAND.




neliana anghel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, mai scriu si eu pe aici, mai rar, dar e lenea asta mare pe mine. De citit va citesc, dar mai greu cu scrisul.
Eu sunt pe ultima suta de m, azi merg la control sa vad ce zice doftoreasa, daca mi s-o fi deschis si mie colul vreun pic. Cert e ca maine intru in 40 de sapt.
Mai fetelor si zau de nu fac treaba. Am spalat covoarele, geamurile, spalat parchetul si ioc contractii. Copilul asta se lasa tare mult asteptat.
Suntem in perioada de invatat la olica, Luca, nu eu. Stie sa faca pipi la ea dinainte de a veni mama-soacra la noi, iar acum lucram la kk. E dezastru. Nu vrea sub nici un chip. Nici macar nu se mai ascunde dupa vreo floare, fotoliu sau masa. Se uita in ochii mei, fara sa se mai screama si gata l-a scapat. Asa ca astept si eu sfaturi de la mamici cu experienta cum au invatat puiutii sa faca la olica.
Fetelor, daca nu mai intru, va urez de pe acum un Paste fericit si la multi ani celor care poarta numele de sfantul Ghe.
Voi sa-mi tineti pumnii sa am si eu parte de o nastere usoara si un bb sanatos.
Toate urarile noastre de bine la toate si la familiile voastre.
Pup

Ciuf (39+5) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

ciuf
Sa ai o nastere usoara si sa fiti sanatosi.


Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Ciuf, ma bucur ca ai scris iarasi la oltence. Iti doresc sa ai o nastere usoara si un bb sanatos! Hai ca mai e putin si esti dubla mamica. Abia astept sa ne dai vestea cea buna! (si niste pozici langa)

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Ciuf,nastere usoara si un bb sanatos!Il pupam si pe Luca si sa-i transmita surioarei (stie el cum),sa fie cuminte si sa nu o supere prea tare pe mami!
Paste Fericit iar Lumina Invierii sa va gaseasca pe toti cu sufletele pline de iubire si caldura!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput