o situatie tragica (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

vad ca nu am scris: de Paste, Cornelia m-a sunat, desi nu eram in bucuresti, dar a tinut sa multumesca tuturor, plangand, pentru tot ajutorul pe care i l-ati oferit!

...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

BUNA .
Imi cer scuze pt absenta .Am fost in spital cu fetita ,am operat-o acum totul e bine .
Scriu de la o prietena pt ca am pb cu computerul.
Transportul de care va spuneam a ajuns insa nu fost cine stie ce mobila .Vroiam din toata inima sa o pot ajuta cu un pat, o saltea buna .Nu -mi place sa dau lucruri rele .

A fost ceva dar demontate vai de mama lor ,le-a luat cineva cu gandul ca va putea sa faca ceva din ele daca nu le baga pe foc .N u ma asteptam la asa ceva .Oricum nu o uit pe CORNELIA ,am ceva de dat pt ea inca inainte de PASTI dar nu stiu cum sa fac .As vrea sa le dau mai repede .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Haideti fetelor cum facem ,vreau sa dau mai repede lucrurile lui Cornelia.Le mut dintr-o parte intralta pt ca nu am suficient loc .
Astept un semn de la voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

imi pare rau ca nu am avut destula rabdare, eu am citit doar primele pagini din prima parte si partea a doua...stie cineva masurile mamei Alexandrei, poate gasesc si eu cate ceva de dat de la mine?



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

gata.am vb cu cornelia si aramas ca vine, vineri la mine .

am asa -o patura tricotata ,eu ii zic peticita pt ca sunt tricotate bucati si apoi cusute intre ele ff frumoasa ,noua nouta.

-2 scaune ,ceva hainute si mai vedem ce mai gasim .
sper sa poata veni,sa nu intervina ceva .
mi-a zis ca nu a sunat-o nimeni de la adra ,of nu stiu dc or fi uitat dar nu-i nimic o sa -i dau tel ei si sa vb personal cu doamna simona.
sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

imi pare rau ca din lipsa de timp nu am mai intrat sa scriu aici - era mai mult de povestit, dar iata ca scriu acum

in primul rand, vreau sa va spun ca azi cornelia a reusit sa citeasca acest topic si m-a sunat plangand sa multumeasca inca o data pentru tot ce-ati facut pentru ea a spus ca nici familia ei nu s-a purtat asa de frumos ca voi

apoi, am vrut sa va spun ca luni a venit la mine si i-am dat 1 milion pentru medicamentul naturist (costa 700.000)
mi-a spus ca a sunat-o cineva din germania - CINE? - si a intrebat-o de un numar de cont si ea i-a dat din greseala pe cel in lei, care oricum se pare ca nu mai e valabil

va rog mult, toate donatiile sa se scrie aici! ar fi bine sa fie ceva centralizat, am mai discutat de ce...

si acum, voiam sa va intreb, ce parere aveti: eu am fost saptamana trecuta in concediu intr-o statiune cu ape termale, langa medias, la bazna http://www.bazna.ro/
cornelia ar vrea sa plece si ea la tratament cu fetita, o astfel de cura i-ar face foarte bine la picioruse - problema e ca acolo unde am fost eu era cam scump

intrebare: stiti cumva o statiune unde sa se poata trata si sa fie mai ieftin, eventual suportat de stat? sunteti de acord sa strangem bani pentru un concediu pentru cornelia si fetita?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

gandacelu, io stiam ca si la Bazna se poate..era un sanatoriu acolo..bunica mea a facut mai demult o cura de bai acolo si a primit bilete gratuite, de la casa de pensii...



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Gandacelule, eu iti promisesem niste bani pentru Cornelia. A trebuit sa plec din tara si a ramas ca iti dau cand ma intorc. Cum procedam?

Cat despre Bazna, trebuie sa va interesati daca penrtru cei cu handicap se fac reduceri. Sau s-ar mai putea face ceva, insa nu e prea corect: biletele se iau pe numele unui pensionar (care nu doreste sa mearga acolo) si pleaca Cornelia cu fetita.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

m-a sunat aseara Cornelia si mi-a spus ca nu poate veni maine si daca poate trimite un vecin sa le ia.asa ca a venit acum la ora 13,vecinul sau prietenul , si le-a luat
am dat- un saculet cu hainute pt mama si fetita ,2 pampersi,un prosop ,paturica , o fata de perna si cele 2 scaune .
atat am putut deocamdata face pt ea ,sper ca in viitor sa pot face mai mult .
fata de perna si prosopul le-am luat de la mine din sifoner mi-a fost mila de ea si i-am dat .
m-am bucurat ca s-a rezolvat .
sanatate maxima !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

m-a sunat ieri cornelia sa imi spuna ca a primit de la soarenistor niste lucrusoare pentur care e extrem de bucuroasa si multumeste de mii de ori - sotul a mai reconditionat scaunele si acum arata ca noi

mi-a mai spus ca gabriela a inceput sa i se adreseze direct, lucru care nu s-a mai intamplat pana acum si ca incearca sa spuna diverse cuvinte!

ma bucur ca totul merge spre bine
a inceput sa o duca pe gabriela la Sf. Maslu

poate saptamana viitoare, daca pot eu, daca nu ramane sa ne intalnim peste 2 saptamani sa vedem ce mai strangem pentru fetita...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71551" target="_blank">o situatie tragica


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput