Mamici casnice (29)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Of copilele mele, multumes mult pt cuvinte, nu ma asteptam sa fiti atat de dulci si de aceea luati de-aici

Tina... eu am pielea de gaina de cand tot citesc de tine mamicule, hai ca eu presimt ca in jur de 10.30-11 nasti... scazi doua ore si se face ora voastra (?). Hai ca ne rugam noi de bebe sa iasa afara de la caldurici, ca-s multe chesti interesante de vazut
Adinellu' muuulta sanatate ii dorim Andreiutului, finu-meu a patit exact asa acum vreo luna si cu perfuzii i-a trecut, sper sa va treaca si voua ca trebuie sa fie groaznic in spital...
Corina, ia da raporul acilea, dopul e acolo? Pe mine m-a durut naspa inainte sa cada nenea dopu', dar daca tot te doare (ca la ciclu???) se apropie, se apropie.... hehehe
Lucia sanatate multa artistului meu preferat Liviu
Cami.. pai greblasi singura iarba si nenea vecinu' unde era sa te-ajute... sau sa te admire?
Mai dar nu vreau sa mai aud de boli la bebei... ufff sa dea Dumnezeu sa va faceti bine cu totii si sa vorbim de lucruri frunoase aici.

Fla, da ai dreptate eu sunt nula si la pus si la privit poze, si la planuri de concediu. Eu pusesem odata poze da cu co cabana amarata hihi unde n-am avea loc nici parintii ca e mica . Dar daca vreti munte mai e o cabaneata amre si normala in Fagaras, stiu ca nu e Retezat dar nitel mai la est merge Ii zice Poiana Neamtului dar nu am fost niciodata doar am rtecut pe acolo si pt cei faramasina e cam anspa... eu ma includ aici.

Fuuug ca ma stiga Gogo s dincolo.........


HAIDE TINAAAAAAAA!!!!!!!!!!1

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:

Symaco sa-ti traiasca ...sa ai parte de o nastere usoara am inteles ca la al doilea e mai usor decat la primu
...Nastere usoara!!!

Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

zina,multam fain!
nici cu syb nu am avut o nastere asa grea,dar daca se poate si mai bine....
andrea,intradevar durerile sunt ca la ciclon..curios cu syb nu a fost asa!cand m-au luat durerile alea dinainte..nici nu puteam respira ce sa mai tastez pe aici!
infara de dopul de la sticla de bere de am desfacut-o acum 4 zile nu a iesit nici un dop!.povestea sticlei de bere e asa:acum 4 zile mi s-a facut pofta de o gura de bere,si dupa o gura chiar nu am mai vrut.de atunci sta in frigider si mai iau cate o gura din cand in cand...inca nu am ajuns la jumate!.sotul zice ca e groaznica la gust dupa atatea zile...dar mie cu cat sta mai mult parca imi place mai tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Laura e naspa tare faza cu fetita ta. Daca vorbesti cu invatatoarea si parintii si totusi problema nu se remediaza, parerea mea e ca ai putea sa mergi mai departe.
Iti povestesc cazul unei prietene: pe fata ei o bateau 2 fete la scoala, o data au invinetit-o toata, asa ca femeia a dus-o si i-a scos certificat medico-legal, a adunat martori si a dat-o in judecata, pe langa ca fetele au fost exmatriculate (cele 2 batause) au avut ce plati si daune materiale si problema s-a rezolvat.
Nu e drept sa sufere copiii
Sa ne mai spui ce se intampla, ce rezolvi, tinem pumnii

Andreea da tu sper ca vi la intalnire nu? Oriunde ar fi, gasim noi un loc frumos. Ce face Gogo, iar umblati toata ziulica?:)

un de la Sara pt toti copiii vostri frumosi


Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by andora
Cami.. pai greblasi singura iarba si nenea vecinu' unde era sa te-ajute... sau sa te admire?



Eu cred ca nu-si lasa sotzul s-o ajute, asha o admira vecinul mai des

Adriana sanatate multa lui Andreiutzu, sa ne dai veshti bune.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Ia uitati aici si www.youtube.com/watch?v=-SCDSUm2hVE&feature=Views&page=4&t=t&f=b" target="_blank">aicifetele

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

mmiha tari bebicii:)))

Am gasit un banc care m- facut sa ma gandesc la Cami si la vecinul ei

"Un om de culoare vorbea cu un alb si spunea : Eu sunt negru.Cand m-am nascut eram negru.Cand sunt bolnav sunt negru.Cand fac plaja sunt negru.Cand sunt racit sunt negru.Cand mor, sunt tot negru.Dar tu, cand te-ai nascut erai roz.Cand ai crescut ai devenit alb.Cand ti-e rau esti verde.Cand faci plaja esti rosu.Cand ti-e frig esti albastru.Cand vei muri o sa fii purpuriu.......................si mai tupeul sa-mi spui mie k sunt colorat?.....,"

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:


Super tare mmiha
dar si bancu Flavia e super tare.

Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Laura,m-a luat tremuratul de nervi! Cum sa-i faca ,ma, asa ceva fetei ? Sa dea dracii in ma-sa trebuie sa-i rupi capul javrei aleia.Sper ca nu ai lasat-o sa scape usor.
Bey ,eu cand da vreun copil in fii-mea ma apuca toate nabadaile! Nu pot sa raman calma la asa ceva.
Scuza-ti limbajul ,da' cand e vb de asa ceva nu pot sa ma abtin ,ca imediat ma gandesc ca i s-ar putea intampla copilului meu si simt ca turbez.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Tot eu!
Mai calma!!
Azi am o gramada de treaba! Am mancarea pe foc,fac curatenie,spal!
Sclava scrie pe mine!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput