Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am o intrebare urgenta : m-am uitat la bebe in gurita si in stanga jos e ceva alb, dar nu e dinte, ca e pe interiorul gingiei. poate sa fie afta???? si din cauza asta sa nu suga de la san???ca ii dau cu sfarcurile de silicon si alea sunt cam groase. cum il bag in gura urla de mama focului. in schimb a halit 200 ml formula.
Ioana asa mi-a zis si mie o buna pediatra, sa-l alaptez la cerere si pana la 6 luni doar san. dar eu nu am ascultat, mai ales chestia cu la cerere, si asa i-am facut program.
Irina sa treci la Marco la 3 luni 6600 gr, cm nu i-am masurat.
Nu mi-au venit adresele, unde le-ai trimis?
Liliana ce carucior i-ai luat? de unde si cu cat? sta bine papanasul in el?
Moni ti-as da draguta ceva soldi, dar deocamdata am unda rosie la haine. asta eu mi-o impun.Trebe sa ne luam ceva pt. botez, pe urma rochia de mireasa, costumul de mire.
Denisa, Cata, Canda , fug la meci.

FORZZA STEAUA !!!

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Giova O fi branzica! Nu te alarma. Sterge-l cu putina fasa sterila si glicerina. Eu am patit la fel.

Scot si eu la vanzare o masura de sutien si un copil marait!
Canda Lasa-l mama pe Filip sa manance cat o vrea. N-am mai auzit asta cu..... cura de slabire la varsta lui.

Cred ca si laptele meu e pe duca. Sanii-s moi.... de ce oare? Asta e.

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Eu bantui pe forum ca nu am inima sa ma uit la meci. Oricum stau in cartier de stelisti asa ca aud ce e mai important.

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Giova si eu zic sa faci cum spune Ana!Mama ce grasan e Marco!Adevarat barbatel...Ana nu ma mai stresez cu laptele, parca vad ca de sapt. viitoare a intarcat balaia...ma doar fix in pix ca decit cu titiita mai bine cu formula...A...am uitat sa ma "laud"...noi de ieri dormim la 45 de grade, ca sa nu ne vina mincarea inapoi...sper sa nu ne paradim coloana!A...si un amarit de bibe de 80 ml mi l-a baut in juma de ora..cred ca ma apuca nebunia!

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Ioana f. bine atunci, ca ai scapat de stresul cu fontanela

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Cata Si noua ne-a spus in prima luna pediatra sa-i ridicam salteaua ca sa nu mai vomite. Da' de unde ca a vomat ca si pana atunci, fara nici o problema. Dar o sa treaca, deja Tiberiu nu mai vomita asa mult.

Pediatra mea chiar nu a fost ingrijorata de varsaturile lui Tibi. Ba din contra , dupa ce a vazut luna trecuta ca luase aproape 1,3 kg, a zis ca e bine ca mai vomita ca altfel lua mai mult.

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Am mai pus niste poze, fetitza doarme de 2 ore, ar fi cazul sa se trezeasca. Sunt curioasa daca mai are temp, pt ca daca mai are nu-i fac baitza, lasam pe maine. Am mutat patutzul in camera ei, pana acuma statea cu noi in dormitor. N-a vrut sa adoarma pana nu a filat si ultima figura de pe perete.
Cred ca s-a trezit, revin.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Scriu si io repede ca trebe sa facem baie la bebe si sa mancam, ca intai bebe si pe urma noi.
Cata, Ana, Gio, nu va mai stresati frate cu lapticul ala, ca din ce va stresati din atat e mai putin, asa eram si io acu' cateva zile si aproape ca nu mai era, cand mi-am zis ca asta e, cat o fi, o fi, a revenit!
Liliana, tu vorbesti de dosarul pentru CIC, adica de ala zici ca trebuie sa il depuna firma?
Io stiu ca nu mai trebuie sa depuna firma dosarul pentru CIC, asta se aplica pt. tipele care intra pe legea veche, il depune in continuare firma. Noi, fetele pe legea noua trebuie sa il depunem noi la primarie. Io cel putin asa stiu, sa mai zica si alte fete.
Fug sa spal ratonu' la fund si pe urma sa il bage tati in cadita.
Apropo, eveniment, azi am facut pentru prima data ciorba de perisoare, nu stiu inca cum e, ca nu am apucat sa mancam.


Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Ingrid vazut si placut..scumpica foc!Ana nu m-ar deranja sa ia ia mai mult Bia..totul e sa nu luam prea putin!

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID de ce vrei s-o trezesti? Am vazut pozele,in curand va fi mai zburdalnica decat Diana mea cred! E o papusica tareee dulce!Deci studiaza si ea deja ce-i nou!
Anda ai dreptate cu dosarul,vezi ce faci cu ratonul Ai fost tare cu ciorba de perisoare...ce-i asa de greu la ea? Sa ne zici cum a iesit!
CANDA va sa zica l-a facut grasan pe bietul baiat

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput