gravida cu trompe legate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Roxana, vorbesti serios ca e aceeasi doctorita? Eu chiar am intrebat-o atunci in spital si a zis ca nu se pot dezlega...dar natura are si exceptii, poate chiar nu e vina dr....nu stiu ce sa zic...asa vrea D-zeu...Eu zic ca daca nu ai facut tu raze, nu ai de ce sa te temi.
Daca as fi in locul tau, nici nu as gandi de 2 ori, l-as face...
Daca ar fi extrauterina, ai avea dureri, dar nu neaparat asa repede. De aceea e bine sa faci o ecografie, sa vezi unde e situata sarcina.
Ce sa zic? Sarcina usoara si BB sanatos...


PS. Daca mergi la control la aceeasi dr, sunt curioasa sa vad ce zice, cum isi explica fenomenul. Sa ne tii la curent...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 11 luni) si Ramona (3 ani si 10 luni)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

fuga la eco...si daca e bine, Sarcina usoara!!!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Si eu stiu ca in sarcina extrayterina sunt dureri si sangerari; depinde, probabil si de varsta sarcinii.
Legat de radiatii, poti sa fi linistita; atata timp cat nu te-ai expus direct la raze nu are importanta; numai sa nu mai treci pe acolo vreo 3 luni. (am scoala in domeniu).
Roxana, de cand am citit subiectul mi s-a pus un nod la stomac.



Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Stai linistita, ca nu e doza prea mare, chiar daca ai fi fost tu expusa. Am patit cu Raluca, nu stiam ca-s insarcinata si am facut Rx pulmonar pt. angajare. Si aveam deja aproape 2 saptamini, cred (nu stiu sigur).

Sigura-sigura este sectionarea trompelor cu ligatura capetelor taiate, ceea ce nu se face de rutina.

Sarcina usoara si bebe sanatos!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Initial creeata de roxana c.

Anul trecut am deschis un subiect cu legarea trompelor, pe care nu l-am mai gasit. Aflasem ca exista riscul ca si cu trompele legate, sa ramai insarcinata si parca nu-mi venea sa cred.Ei bine, acum cred, pt ca am patit-o pe pielea mea. Mi s-au legat trompele in urma nasterii prin cezariana a celei de a doua fetite, in 4 febr. 2002, deci acum 4 ani. Pana acum n-am avut absolut nicio problema, toamna si primavara se mai intampla sa-mi intarzie cm, dar luna asta am inceput sa am si greturi, ameteli...si tot tacamul. Azi e a 10-a zi de intarziere, banuiam, dar tot nu-mi venea sa cred, pana am facut testul care mi-a iesit pozitiv. Sa va spun ca mi s-a-ntors tot universul cu fundu-n sus, cred ca va dati seama. Sunt disperata, vorbeam cu 2 prietene care-mi spuneau ca ele au ramas cu pilule. Deci oare nu exista nimic sigur? Vasectomia este sigura sau nu?


Roxana



Nu am crezut asa ceva. Iti doresc multa sanatate, poate este o greseala.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by capra cu trei iezi

singura metoda sigura e ...abstinenta
roxanica draga, eu astept sa nasc de la o zi la alta un copil facut cu...sterilet (al treilea copil). am patit la fel ca tine, parca a cazut cerul peste mine. dar...am luptat impotriva tuturor celor care m-au sfatuit contrariul si impotriva problemelor(singerari, infectie, cerclaj) pentru ca nu m-a lasat inima sa renunt la el si am simtit ca un avort este o povara prea mare ca sa o duc intreaga viata. ma sperie foarte tare gandul ca o sa am in curand trei copii, dar se spune ca Dumnezeu iti da atat cat poti sa duci .deci...pot.
si eu vroiam sa-mi leg trompele, acum nu stiu ce sa mai fac. daca vrei sa vorbim, te astept pe mail. bafta!!!




nu pot sa cred. De cat timp il aveaI??? s-miscat. Eu am fost anul trecut la control si parer sa fie montat corect. Sa ma mai duc inca o data? Tu cat de des te duceai sa-l verifici?


Scuza-ma am uitat sa-ti urez nastere usoara si un bebe sanatos.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Laura, mai ai nr de telefon de la cabinet? Trimite-mi si mie pe pm, te rog. si mai tii minte zilele in care era la cabinet? Parca marti si joi?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

cristina, il aveam de un an si vreo luna-doua. e adevarat ca intre timp nu am fost la control pentru ca mi-e sa merg la gineco si e posibil sa se fi miscat.dar asta e ...ce-ar fi viata fara surprize, mai ales ca habar n-am avut ca pot ramane insarcinata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Roxana, ti-am dat PM. Te rog, tine-ne la curent...Iti tinem pumnii...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 11 luni) si Ramona (3 ani si 10 luni)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Mamei i-au legat trompele dupa mine care eram a doua cezariana. Avea 25 de ani. La 49 a ramas din nou insarcinata! Dar organismul nu a mai facut fata si a fost avort spontan.

Deci, da, se poate.

Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput