Bataile inimii s-ar putea opri

Bataile inimii s-ar putea opri | Autor: Ovi

Link direct la acest mesaj

Dragi prieteni,
am citit in ziarul Libertatea o scrisoare a unor parinti din Drobeta Turnu Severin care se afla in impas. Au nevoie de 3500 de euro. Povestea lor suna cam asa:

"O cheama Alexandra si are doua luni. S-a nascut prematur la un spital din orasul Orsova, a fost transferata apoi la Drobeta Tr. Severin, unde a stat internata o luna in maternitatea spitalului, dupa care a fost externata.

Am adus-o doar doua saptamani acasa. Pentru ca am sesizat ca respira rapid si ca oboseste cand mananca, am dus-o din nou la spital. De la sectia de pediatrie a spitalului din Drobeta Tr. Severin am fost trimisi de urgenta la Timisoara, la spitalul "Luis Turcanu". In urma analizelor efectuate aici, a fost diagnosticata cu defect de sept ventricular stang si i s-a prescris tratament medicamentos. Ajungandu-se la concluzia ca trebuie operata, a fost trimisa la Spitalul “Victor Babes” Timisoara, la sectia de cardiologie. Acolo, ni s-a spus ca o astfel de operatie nu se mai face la noi in tara. Ne-a fost recomandata o clinica din orasul Szeged din Ungaria. Avem mare nevoie de ajutorul dv.

Operatia costa 3.500 de euro, suma pe care noi nu avem cum sa o procuram repede. Lucram - si eu, si sotia - la o firma de tamplarie din Drobeta Tr. Severin, avand salariile minime pe economie. Alexandra este unicul nostru copil.
Orice ajutor, oricat de mic ne aduce mai aproape de salvarea fetitei noastre.
Va multumim din suflet!

Conturi
RON : RO82BRDE260SV18140842600
EUR : RO78BRDE260SV18140922600 (SWIFT: BRDE ROBU)
Banca BRD, filiala Drobeta Turnu Severin.

Pentru transferuri din afara tarii:
detalii pt transferurile din afara tarii:

1. Numele titularului de cont: Gheorghe Gabriel Dinului
2. Adresa titularului: Bd. Alunis Nr. 5, BL. VD3, Sc. 3, Ap. 13, Drobeta Turnu Severin, Jud. Mehedinti.
3. Adresa filialei BRD: filiala BRD Drobeta Turnu Severin, Adresa: Bd. Carol I nr. 55.

Gheorghe Gabriel Dinului,
Drobeta Tr. Severin"



Haideti sa facem un mic efort fiecare. La cat de mare este comunitatea DC eu zic ca este un pic de efort.
Cu stima,
initiatorul subiectului: Ovidiu Cristureanu. tel: 0741384812
PS: Am vorbit cu tatal fetitei care mi-a confirmat conturile si situatia fetitei


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Numerele de telefon ale familiei sunt:
0740141619 - tatal Alexandrei
0252/214778 - acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Ovi, cred ca ar fi foarte util daca lumea ar putea sa vada ceva acte doveditoare si ceva poze ale micutei.
Poti sa scanezi articolul din ziar?

3.500 nu e mult, ne rugam ca ei sa poata fi stransi in timp util.
Care e data limita la care ei trebuiesc sa fie stransi?



_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam si pe ei

Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati.


Lucia sotia lui Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Multumesc pentru implicare Lucia. Eu am luat articolul din ziar editia on-line asa ca nu pot sa il scanez. Din pacate nici o poza nu este publicata. O sa il rog pe tatal Alexandrei sa-mi trimita cateva poze si copii ale actelor medicale.
Am primit un telefon de la o doamna super-binevoitoare sin partea comunitatii DC si a propus ca fetita sa fie operata peste 1-2 luni cand va veni o echipa de medici italieni in Bucuresti. Am vorbit imediat cu tatal Alexandrei caruia i s-a inviorat imediat moralul insa a spus ca nu crede ca poate astepta atat de mult. Situatia lor este critica iar operatia trebuie facute in maximum 2 saptamani.
O sa discut cu parintii din nou si revin cu vesti.
Le multumesc si celor care doar citesc aceasta poveste
ovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marin spune:

salut!sunt mama unui bebe de numai 9 luni care si el trebuie operat.eu am fost cu el la un control la spitalul FUNDENI din BUCURESTI si ni s-a spus ca operatie Defect septal ventricular se opereaza cu succes la TG.MURES.PUTETI TELEFONA ACOLO SA VA INTERESATI.Ma rog pt copilul vostru,stiu ce inseamna e ingrozitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Am facut o pagina web pentru alexandra. Introducerea este conceputa de altcineva voi da sursa imediat ce o voi afla.

www.inimapentrualexandra.uv.ro

Cand aveti documentele scanate sa mi le trimiteti ca sa le punem si pe acelea

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.maria-ghinea.xhost.ro" target="_blank">O poveste care poate schimba viata unei fetite
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

fairy_adina multumesc mult. O sa fac si eu publicitate proaspatului site cat pot.
marin Iti multumesc de asemenea. Informatiile tale sunt de mare ajutor. Poti sa-mi spui mai exact care este spitalul la care trebuie sa ne adresam?
Multumim si celor care doar citesc aceasta poveste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Dragi prieteni,
Va dorim sa aveti pace in suflete si Domnul sa va lumineze viata.
Sarbatori fericite si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Dragi prieteni,

treceti si pe la spitalul Grigore Alexandrescu din Bucuresti, la terapie intensiva neonat. Din cate stiu eu sunt infratiti cu un spital din italia. Medicii de acolo opereaza astfel de cazuri grave pe gratis, voi trebuind sa suportati doar costul transportului. Cat am fost noi internati acolo au trimis in Italia o fetita cu o problema la inimuta. De asemenea, in timpul verii, doctorii din italia vin si lucreaza aici.

Doamna doctor cardiolog de acolo am inteles ca este o persoana deosebit de sufletista, si de asemenea si marea majoritate a doctoritelor de acolo sunt persoane sufletiste. Poate va ajuta macar cu un sfat. Din pacate nu ii stiu numele doctorului cardiolog.

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

este vb de doctorita Olteanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Iata link la articol

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=149733

Astept documente cu diagnostic sa le pun pe site ...

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.maria-ghinea.xhost.ro" target="_blank">O poveste care poate schimba viata unei fetite
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput