Bataile inimii s-ar putea opri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

fagu, multumesc mult pentru informatie. Am vorbit atat eu cat si tatal Alexandrei la spitalul Grigore Alexandrescu din Bucuresti si au spus ca operatia se va putea face peste aproximativ 2 luni insa pentru fetita lor s-ar putea ca atunci sa fie prea tarziu.
Este drept ca suma de bani care trebuie stransa nu este foarte mare insa si perioada de timp este foarte scurta (2 saptamani, maximum o luna).
Va multumesc mult si revin cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Cati bani s-au strans pana acum?


_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..

Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati.

Apropiati-va de Dumnezeu, si El Se va apropia de voi.
Iacov 4:8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Am vorbit adineauri cu tatal Alexandrei si mi-a spus ca mediatizarea lor a avut efect si ca s-au facut donatii. In total s-au strans 3500 euro insa ar mai fi nevoie de aproximativ 2000 euro. Aceste cheltuieli vor folosi la medicatie, spitalizare si transport.
Am aflat ca au mai facut o pagina http://cristianna.xhost.ro/ unde am vazut ca apar si poze, actele medicale si acte de identitate ale parintilor.
Cine doreste sa le scrie poate sa o faca pe adresa dinului_cristiana@yahoo.com. Poate nu vor raspunde forte prompt (am inteles ca nu sunt foarte familiari cu computerul si ii mai ajuta niste prieteni) insa sunt foarte recunoscatori.
va multumesc si revin cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Si eu m-am nascut prematur, la 6 luni si junatate. Aveam 900 de grame. Acum am vreo 50 de kilograme(cam mult pt inaltimea mea de 1,55). Parca ma leaga ceva de micuta din cauza asta. Am depus si eu o suma mica de bani pt ea. Eu am avut noroc (eu n-am avut nici o problema de sanatate), o sa il rog pe Doamne-Doamne sa aiba grija si de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Lili iti multumim mult pentru ajutor. Dupa ce ne-ai spus cat de inalta esti am putea spune: iata ce fata mica si ce suflet mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Dragi prieteni,
am fost contactat de cei de la PRO TV de la emisiunea "Dansez pentru tine" in legatura cu cazul Alexandrei. Le-am dat toate datele de contact ale parintilor si adresele de web. Doamne ajuta, sper sa ne ajute la rezolvarea cazului.
Se pune problema insa ... cine va dansa? Am glumit, nu cred ca va fi cazul dar in ultima instanta cred ca m-as oferi sa starnesc mila unui juriu cu veleitatile mele de dansator .
va multumesc si revin cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

A mai aprut si astazi un articol in Libertatea despre Alexandra. Mai au nevoie de inca 2800 de Euro
Sa speram ca o ajuta Dumnezeu pana se strang banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

articolul de astazi este aici:
http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=152177

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Am mai primit cateva telefoane de la oameni care mi-au cerut detalii despre cazul Alexandrei si au promis ca vor face cate o donatie. Doamne ajuta! Cred ca putem reusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Exista doua paginute pentru Alexandra:
- www.inimapentrualexandra.uv.ro
- http://cristianna.xhost.ro/
Va multumim pentru ajutorul vostru


Mergi la inceput