M-am hotarat......adoptie (34)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daphnyie spune:

Aissa, ma gandeam eu ca nu stergi tu de-acolo chiar asa.
Patri ti-am vazut pozele noi cu pitica, e asa de dulce. Toti copiii de aici sunt atat de frumosi si de reusiti ca-mi vine sa-i mananc.

Cat despre dpc-ul nostru, v-am mai spus ca mi-au zis ca nu au copii si ca nu accepta nici plasament. Ce va fi vom vedea la momentul potrivit, eu am inceput sa caut, dar n-am nici o veste deocamdata.


daphnyie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_ro spune:

Am mai taiat azi de pe lista inca o intalnire cu asistenta noastra, ne-a zis ca saptmana viitoare facem cursuri si mai avem doua intalniri si cam atat cu atestarea. Sper ca pana la sfarsitul lunii sa avem atestat (sunt prea optimista, oare?). Dar nu asta e cele mai important lucru pe ziua de azi. M-a sunat o cunostinta sa-mi spuna ca stie pe cineva care e maternala si are o fetita de 2 luni in ingrijire. Mama fetitei are 15 ani, asa ca, daca a dat-o in plasament, cred ca vrea sa o dea spre adoptie. Cel mai probabil e ca nu are dosarul facut, dar nu asta e problema. Maine o sa aflu cand putem merge sa o vedem, nu stiu de ce ma bucur asa, dar instinctele mele sunt in alerta maxima! Oare ne-ar da Dumnezeu norocul sa ne gasim un bebe asa repede?
Va tin la curent!
N.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Rozi, am vizionat pozele si admirat Victorasul. Desi ipostazele sunt mortale, originalul bate orice-ti poti imagina vazand pozele (asta dupa ce am vazut sambata o demonstratie pe viu). Mi-a placut ca ati fost practici - n-ati mai carat dupa voi jucarii pt copii, ati luat-o doar pe Mona. E de retinut!

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Hehe, Mimsi, ma gandeam eu ca o sa ma credeti posesoare de haina de blana si de catel (Mona) Eronate ambele supozitii Cursa se intampla intr-o sala de restaurant aproape goala... va inchipuiti ca si chelneritele faceau pe baby sitterele - in functie de partea salii in care ajungeau catelul si copiii! A fost frumos, ce-i drept.. chiar daca numai masa servita in oras nu a fost aia
Sunt fete care au si catel - ele ne pot spune mai bine cum e cu inlocuirea jucariilor cu catelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Aissa draga, e si normal sa semene cu Ale, eu ma uitam la pozicile voastre, i-ti admiram printesa si visam la Patricia...mi-am dorit o fetita frumoasa ca a ta! Nu stiu daca ai simtit pana acum, dar eu am fost de la inceput legata de tine, de povestile de inceput, ti-am urmarit toate postarile din'ainte, mi-ai fost foarte aproape, si acum intre fetele noastre sunt 6 zile, sunt ca si surorile gemene...Am observat de la inceput asemanarea!
Rozi, ma bucur ca esti activa si aici la noi, mi-a fost dor de Victoras si acum vad ce mare baiat s-a facut!
Nico, fetita voastra va cauta, asta trebuie sa simti, iar tu, ca mama , vei simti cand vei ajunge la ea!
Puiuta mea spune cuvinte noi de la o zi la alta, ieri striga dupa unul din frati Nuni, dar dupa Mihai era mai greu spunea un hhhhhhhhh, dar Patricia nu-si spune, poate ar fi bine sa incerc cu Patri sau Icia!
Va pupacesc mult mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dora iti dai seama cat am inima acum, nu? Numai la vorbe nu seamana fetele noastre, ca a mea e mutulica si o salbatica si jumatate. Numai ce am venit din parc unde fugea de copii. S-a speriat cred, ca acum 2 zile a trantit-o o fetita (adica Bia, ca multe o stiti deja), asta dupa tranta luata de la Andrei si acum cum vine un copil spre ea fuge. Ce ma fac? Ca nu vreau sa fie salbatica...
Nico tinem pumnii! Fiecare are norocul ei asa ca poate tu esti in alerta acum cu un anumit scop. Succes!
Rozi stiam unele poze dar la ultimul link (ipostaze) nu pot vedea nimic, imi zice The File You Are Looking For Is Inaccessible

Please sign in and try again or check with the owner of the file.

Cred ca nu e public ce vrei tu sa vedem acolo. Ia vezi, ca mi-s curioasa rau!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiuras spune:

Vroiam si noi in parc dar am o multime de treaba si nu am mai intrat pe aici si normal am ratat.
Mor de ciuda!
Vrem si noi la intalnire! Sper sa mai repetati figura si sa nu mai fiu cu capul in traista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

Buna ziua, stimate mamici!
Dupa o absenta de 2 luni ''imi revin'', am un pic de timp si vreau sa va dau vestea: am un baietel de 1 an si 10 luni, l-am botezat, il cheama Vladimir Ioan, si din 16 februarie ne este incredintat in vederea adoptiei, care, am inteles de la jurista de la Dir.pt. Protectia Copilului, ca se va decide undeva pe la inceputul lunii iunie.
Nu stiu daca si voi ati facut ''depresie post - partum'' cind au venit copiii acasa; eu, da, imi era teama ca nu mai stiu sa ingrijesc un copil atit de mic, nu mai stiu sa-l schimb,nu pot sa-mi dau seama la vreme ce nevoi are... primele 2 zile au fost un cosmar pentru mine, pentru el...el nu a avut probleme... in aproape 2 luni si-a diversificat gama de ''cuvinte'' folosite(vorbeste in legea lui, are si citeva cuvinte pe care le folosim noi, adica, mama, tata,apa, caca), a invatat sa se joace cu difeite forme pe care le pune in tot felul de masinute zgomotoase si colorate, joaca fotbal ( el spune: ''gol, gol, goool''), se da in leagan, pupa toate fetitele din parc si, cel mai important, ma pune sa ii citesc de 8 ori pe zi''Motanul incaltat''- versiunea pentru copii de 2 ani, adica, versiunea cu multe poze si putin text!! De asemenea, cea mai mare placere este plimbatul prin casa(intre orele 8 si 9 dimineata si 8 si 9 seara) cu tricicleta!!!
Imi pare rau ca nu am mai avut timp sa mai intru pe forum pina acum, urez la multi ani tuturor copiilor care s-au nascut in perioada februarie- aprilie(absenta mea din forum sper sa fie iertata), precum si mamicilor aferente bebelusilor si promit sa intru mai des, ca sa fiu in pas cu voi!
Nu stiu, parca lumea arata altfel in ultima vreme; mai frumoasa, mai colorata, mai plina de soare! Voi ce ziceti? Asa o fi?
O zi buna, mamici de pitici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Madalina,

Felicitari. Sa va traiasca baietelul, sa fiti sanatosi si sa aveti o viata fericita alaturi de el.

Pupici,

Flory 28+ si Andrei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060624/dt/8/k/911c/preg.png

Mergi la inceput