M-am hotarat......adoptie (34)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Roxana,grabeste-te si aduo pe Alexa Maria mai repede acasa,ca apoi urmez si eu!

Andreea
Pentru fetele care mai cauta bb:la sect.3 a-ti incercat?

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

simo sa'mi tii pumnii vineri ! am deja niste emotii, numai cand ma gandesc !!!
bafta multa si tie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Fetilii nu scot pe nimeni din lista fara sa intreb, stati linistite. Eu ma uitam, v-am zis mai ales la Veronici despre care citeam ca a reusit FIV, dar daca ea nu scrie sa o stergem nu sterg nimic. Si mai sunt vreo 2 nume de care cat sunt eu de activa dar nu mai stiu chiar nimic.
Alexa succes la incredintare si sa va trec cat mai repede in lista de sus!
Cat despre gasitul copilului e si chestie de noroc. Pot spune ca si eu tot prin DPC am gasit-o, adica nu cel de la domiciliul meu, dar cel unde am fost sa caut m-a trimis la Ale, nu am gasit-o eu in spital. Asa ca pana la urma, cum, necum, fiecare si-l gaseste pe al ei.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Aissa, exact asta simt si eu:fiecare ne gasim puiutii, prin dpc sau nu, mai brepede sau mai tarziu, dar EXACT CAND TREBUIE! Puiutul meu a asteptat cat a trebuit, eu am asteptat, s-au potrivit astfel incat sa ne intalnim cand am fost toti pregatiti! Stiu ca m-am plans aici pt ca am luat atestatul in 100 de zile, am suferit mult in perioada in care eram tot amanata, si cand am simtit ca nu mai pot si am cautat eu, era si Patricia pregatita sa o pot gasi, n-as fi putut da de ea mai repede, acum stiu, acum inteleg, dar atunci mi-a fost f greu, simteam ca nu mai pot, mi-o doream atat de mult de ai mei credeau ca e deja ceva patologic, nu ma mai interesa nimic altceva! Daca n-as fi ajuns in starea aceea n-as fi cautat-o si n-as fi gasit-o. Poate n-as fi meritat-o! Acum ii multumesc la Dumnezeu pt tot! Si apropo de semne, voi aveti semne in talpa? Eu am unul, unul din baietii mei are unul, Patricia are unul!!! Nici macar nu m-am mirat cand l-am vazut, mi s-a parut normal sa fie acolo!
Fetelor, si eu vreau pozici cu voi, daca puteti trimiteti-mi si mie!
Alexa Ioana, abia astept sa-ti vad comoara, poate ne intalnim si noi clujencele!
A mea spune mama atat de frumos, sunt toata topita, de cateva zile, nu stiu daca v-am spus! Si ca sa existe compensare pt tata, nu mai e tata, e tati! zilnic avem cuvinte noi, dar ei inca nu-si spune nicicum.
Va pup pe toate si va doresc zile frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Roxana,bineinteles ca-ti tin pumnii! Ce a fost mai greu,a trecut!

Si in legatura cu cine iti gaseste bb,in primul rind sint de acord ca e vb si de noroc,dar si cu faptul ca norocul si-l mai face si omul cu mina lui.
De ex,o o persoana de la un dpc,mi-a spus ca fiind asa putini bb adoptabili,au intrun fel intiietate cei care se intereseaza si insista mai mult.
Imi spunea ca au si ei atestate expirate si ca fam respective nu au mai dat nici un semn,iar dpc nu te cauta daca nu-i cauti tu.
Sa nu ma intelegeti gresit,nu ma refer la vreo fata din listuta,ca oricum nu cunosc nici una dintre ele.

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

M-am uitat la pozicile Aiisei, sunt super, asa ca am pus si eu ceva pozici mai noi, nu foarte ca sunt facute la 1an si 5 luni, si poimaine avem un an jumate, voi pune altele si mai noi!, acum astea le-am avut la indemana
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Scuze Aissa, sper ca nu te gandesti la miel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nu ma gandesc ca nu imi place mielul.

Super si pozele voastre, chiar ma gandeam ca intrasem mai demult la semnatura ta si erau tot pozele vechi. I-ai taiat si tu breton Patriciei? Super scumpa e si...mi se pare mie sau seamana putin cu Ale?

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Cristina si mie mi se pare ca seamana fetia ta cu a lui Patri.

Ii mai chem din cind in cind pe sotul meu sa-i arat ce copii frumosi aveti si intruna din zile aratindui-o pe Patricia mi-a zis ca a mai vazuto dar eu stiam sigur ca nu e asa . Ne-am si contrazis pe tema asta .Mai tirziu mi-am dat seama ca el vorbea de Ale,pe care o vazuse prima.

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


Va multumesc mult de tot pt incurajari.
Trebuie sa recunosc ca ultimele saptamini m-au terminat psihic.Sint si eu om si am limitele mele,mai largi sau mai strimte.Dar ma simt secata de puteri si perioada de gratie ceruta de sotul meu imi prinde bine pt ca trebuie sa-mi recapat energia.Altfel stiu ca nu am cum sa merg mai departe.Si reusitele voastre sint cele care ma tin puternica si hotarita.Nu ma scoateti de pe lista pt ca fie-mea asteapta undeva:ori in plan spiritual ori cel fizic,undeva ea exista.Si asteapta si ea momentul potrivit.

Va Noemi

Mergi la inceput