M-am hotarat......adoptie (34)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Din ciclul defazat cu pi pe 4:
Andreea, sa-ti traiasca Maria! Eu am doua bune prietene nascute pe 5 aprilie si-s niste tipe tare faine (bine, in momentul asta sunt amandoua canadience - ceea ce-i dorim si Mariei)
Dora, sa va bucurati de Patricia! Iti spun si tie ce i-am zis si Aissei: cica fetitele la 1 an jumate (si baietii la 2 ani) au jumatate din inaltimea pe care o vor avea ca adult. Ai masurat-o?
Anaisanais - felicitari pentru "intreire".

Despre munte...desi nu promitem, parca-parca am veni si noi.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Au ,mama!Adica Andreiul meu se face de 1,90 m !

Uriasul mamei

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca_tomescu spune:

La Multi Ani pentru Maria si Patricia!

Andreea k, este delicioasa Maria cu perlele ei, abea astept sa se faca si micuta mea vorbareata. Acuma ma distreaza cu incercarile ei de a merge dea buselea. Se arcuieste si se intinde, nu stiu exact cum face, important e ca reuseste sa ajunga unde vrea ea.

Alexa Ioana cum a fost azi??

nico ro - succes! Ai vesti despre micuta?

Anaisanais - ma bucur mult pentru tine! Baietelul tau are un nume foarte frumos

Eu din pacate nu pot sa merg cu voi la munte, sunt singurele zile intregi cand pot sa stau cu fata mea, si e inca prea micuta sa o iau cu mine. Asa ca va doresc sa va distrati de minune si sa aveti vreme buna!

Va pup ca mi-este tare somn, abea am venit de la servici si papusica mea doarme deja de cateva ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Buna fetelor! am intrat sa va salut,si sa va spun ca aveti(adica avem!)niste copii superbi!

Rozi sa-ti traiasca baiatul frumos! Ca eu acum ma uit dupa baietei,sa-i aleg fetei mele un pretendent!
Si sper si eu sa va arat in curind,mindrete de fata!


SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

CORINA,nu mai spui nimic? Ce face MARIA?

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

CORINA,nu mai spui nimic? Ce face MARIA?

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_ro spune:

Simona, iti tinem pumnii sa ne arati in curand o printesica frumusica!
Eu nu mai stiu nimic, azi vorbesc cu persoana de legatura care sper sa fi putut lua legatura cu maternala fetitei mele, ca de marti o sun in fiecare zi si nimic. Din cate stie maine e botezul fetitei, sper sa afle biserica unde e sa mergem si noi. Am atatea intrebari in cap: ce nume o sa-i puna, cine-s nasii, o sa aflam unde e sa mergem si noi??? Si ma simt destul de neputiincioasa. Va dati seama, maine fetita mea (sper sa fie asa) se increstineaza, vrem sa-i fim si noi alaturi.
Va tin la curent... sper sa revin cu vesti bune si concrete.
Victor e supervoinicel frumusel (i-am vazut pozele), iar Patri ma da gata cu zambetul ei strengar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_ro spune:

Revin, din pacate insa cu vesti proaste...
Am reusit sa aflu nr de telefon al maternalei la care e fetita, mi-a zis ca s-au hotarat bunicii sa o ia. La prima vedere ar trebui sa ma bucur, ca familia ei si-a dat seama ca merita o sansa si ca e singura nevinovata in toata povestea. Nu ma pot bucura insa, pentru ca parerea mea (si sigur ca s-ar putea sa ma insel) este ca bunicii au fost convinsi mai mult de gura lumii si a reprezentantilor DPC, de rusine si poate mila, dar in nici un caz de dragostea pentru copila. Judecati si singure, si va faceti o parere: maine fetita va fi botezata si nimeni din familia naturala nu va fi acolo. E un eveniment atat de important pentru fetita si ei unde sunt??? Oare nu-i vor fi alaturi nici in prima zi la gradinita, nici in prima zi de scoala, nici in multe alte zile importante din viata ei? Dar spun ca o vor, dupa ce au dat-o in grija statului... Pana acum de ce n-au vrut-o?
Oare juristii sau mai stiu eu ce reprezentanti ai DPC dorm linistiti ca au mai integrat un copil in familia naturala? Familie pe care nu prea pare s-o intereseze copilul?!
Sunt plina de nervi, dar asta e numai primul sut in fund (scuze de expresie) si sunt datoare sa ma ridic si sa merg mai departe. I-am lasat maternalei tel. nostru, in caz ca se razgandesc bunicii, dar nu vreau sa ma mai gandesc la asta, cum o vrea Dumnezeu... Daca o vor tine, ma rog sa le dea cel de sus inima buna sa ii ofere ce merita: dragoste.
Am hotarat cu sotul meu sa nu mergem maine la botez, daca o vedem probabil va fi si mai rau pentru noi.
Un capitol s-a incheiat, altul incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca_tomescu spune:

As vrea sa ne punem si noi cercei, dar mi-e teama sa nu sufere.
Care este varianta cea mai buna, cu pistol si cercelusi medicinali, sau cu acul si ata?
Mie mi se pare ca ar trebui sa fie mai bine cu pistolul, dar pediatra ne-a spus ca nu, metoda clasica este cu mai putine riscuri de infectie.
Voi ce spuneti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Nico, imi pare rau pentru ce ai patit insa nu dispera. Copilul tau te asteapta pe undeva si tu trebuie doar sa ii iesi in intampinare.
Dupa ce o sa ai copilul acasa, o sa uiti toate partile "negre" ale procesului de adoptie. O sa vezi ca va fi bine.
Fruntea sus si... gindeste pozitiv.
Bafta multa.

la mamici, bebici si viitoare mamici

Irina si Mihai

Mergi la inceput