Mamici casnice (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

quote:
Originally posted by sfarsitoarea

Buna, ma primiti si pe mine in club? Am un copil de 5 ani si profesia de casnica tot de atunci. Sa-mi traiasca.


Sigur ca te primi, bine ai venit
Ne bucuram ca ni se mareste gasca, inseamna ca fetelor le place aici la noi
Vaz ca ai ceva vechime de casnica, mai povesteste-ne despre tine, si da datele sa va trecem pe listutza:)

mmiha vezi ca multe dintre noi avem YM aici la profil (la vedere), dc e vre-o conferintza dam cu trambitza :)

Ioana ai verificat pozele sa vezi? Acum sunt mari, adica normale:)

Dana_ch iti trimit acum userul si parola si iti explic cum pui pozele in album.

Miha si io vreau vreme buna sa fac curatenie, ca serios dc am chef La mine pe langa soare si cald, mai trebuie musai sa-mi pun si muzica sa-mi vina cheful :)))

Tina poate nasti azi, ce zici, nu vrei sa iti mai facem pofte?:))
Multumim de salutari, andora te mananc dc nu dai azi pe aici :))

denizelule ne miscam incet daca pana diseara scriem doar un capitol :))) la Mihnea sa se faca bine, inseamna ca iari n-ai iesit din casa Si eu care ma pregateam sa te intreb ce si cum :P

Lucia nu suntem tot timpul asa de harnice cu scrisul, dar de cateva zile nush ce ne-a apucat, o fi de vina astenia de primavara, ca eu una n-am chef de nimic

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

cred ca dupa nastere cand o sa fiu chiauna de somn,cu puiutza in brate care nu vrea sa adoarma o sa bantui si eu pe aici!asa ca ma bucur ca mai sunteti care nu aveti somn!
de tinut pasul cu voi,inca mai merge,dar numai ca si ieri am fost toata ziua pe aici....daca lipsesc o zi am dat-o in bara!apoi cand voi incepe si munca...
bine ati venit:dana,sfarsitoarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Bucataria e aproape gata, mai am de sters dulapurile pe afara si ...in schimb gradina mea s-a dus pe azi ca ploua , si asta din vina mea, ca am dormit cu bluza de pijama pe dos

Tina mai esti inca pe aici, nu ai mai urcat scari???tare mi-a mai placut faza cand ai spus ca urci scarile sa nasti mai repede



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Bey fetelor, dar scrieti, frate !!!!
Pupici ca am treaba, azi ne vine o familie de prieteni cu piticotul de 2, 3 ani sa vada taticii meciul impreuna si noi sa stam la o barfa...Pupici.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Uite ca vremea ploioasa tine cu mine si azi stam prin casa si, printre picaturi, mai intru si aici.
Am ramas masca cand am deschis si am vazut ca eu plangeam asta-noapte ca nu mai e nimeni pe aici si cand colo... dupa mine, potopul...

Bun venit, Dana si Sfarsitoarea!

Mey, acu nu trece zi sa nu se adauge cate 2 mambre noi in clubul nostru. Bravo si la mai mare!

Tina mama, anul trecut pe vremea asta si eu asteptam marele moment cu nerabdare. Imi amintesc cu placere de fiecare zi si stiu ca tare rasuflata am usurat cand a trecut ziua de 1 aprilie fara sa nasc. Aveam si eu un fix... nu vroiam sa nasc de ziua pacalelilor, dar daca era sa fie, asta e.

la galagioasa infometata.
Azi va mai bombardez cu mesaje, siguuuuur.

Geani si Daria(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Da, am ceva vechime in "munca", 5 ani nu e putin. Dar de. A trebuit dupa ani de munca in Romania sa ma fac "Penelopa" de green-carder si asta imi ia tot timpul. Ca sa nu zic de invatatul limbii.
Eu, sfarsitoarea cea sfarsita nascuta 23.03.1971 impreuna cu un copil Catalina nascuta 15.05.2001.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Sfarsitoarea bine ai venit

Ioana chiftelutele le fac la cuptor...ies minunate si nu sunt imbibate de atata ulei
Apoi o ceapa mica, taiata solzisori, 1 catel mic de usturoi (doar pt gust, apoi il scot), 2-3 rosii le bag la blenderuit si sosu-ul rezultat il pun peste chiftelute...aaaa si mai pun o cescuta de apa. Nu pun delikat, piper si sare....Maria nu are voie condimente si sare si nimic prajit. A avut Hepatita A anul trecut in vara (de la cresa..Ciobanasului de la Piata Muncii) si de atunci suntem la regim pentru 3 ani. Si toata chestia asta o bag la cuptor pt o ora la foc mediu.
Poti adauga putin marar si patrunjel.

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Fetele ia uitati ce www.evz.ro/article.php?artid=254559" target="_blank">articol interesantam gasit.Si pentru Cami, si nu numai, www.reclamamascataatentie/a_145_962_Fii_frumoasa_cu_ceai_verde.html" target="_blank">alt articol despre ceai verde



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

sfarsitoarea te-am trecut pe lista. Am vazut ca a fost ziua ta acum cateva zile, vreau sa iti urez La multi ani
Demult sunteti plecati in Germania? Mai avem pe aici colege mamici tot pe meleagurile alea :)

Miha interesant articolul i l-am dat si sotului sa citeasca, cu el ma chinui mai mult cu mancare "sanatoasa" decat cu Sara

Geani ce mai face Daria, cum sta cu pofta de mancare?

Anculina ieri pe mess nu stiu cine era la tine la PC, a intrat in conferinta apoi a iesit zicand ca nu esti tu:) Sper ca nu s-a suparat

Corina mai esti ragusita? Ia de aici

Abia acum mi-a adormit gagalicea, ne-am crizat amandoua

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ce ati patit fetelor? am ramas masca cind am vazut cap23, 4pag.
bravo! asa mai zic si eu spor.
bun venit casnicelor noi! dana ch, sfirsitoarea.
noi deja avem o repriza de plimbare facuta, da' tinind cont ca am dormit pina la 9,30 nu cred ca alexa vrea sa faca nani prea curind.
chiar ma gindeam si eu la curatenia de primavara. voi vad ca deja v-ati apucat. noi facem de obicei in sapt de dinaintea floriilor. asa ne-am obisnuit de citiva ani.
merg sa vad poze noi, daca sunt.

alexa & fam

Mergi la inceput