Sa aducem lumina de Paste in sufletele batranilor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Micaels aflu tot ce trebuie. Multumim mult, abia astept sa ne cunoastemMihaela scuze, nu am stiut in legatura cu PM-ul nu stiu cum sa il activez, de fapt nici nu stiam ca nu e activat, pt ca am mai primit PM-uri, mai demult e adevarat. Inca o data, imi pare rau de incurcatura si multumim mult de tot"Sa aducem lumina de Paste in sufletele batranilor" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72112
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Buggy te rog frumos cand ai timp sa schimbi trei vorbe cu mine pe ym: id-ul meu este vraji2k.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
De-acum incepe greul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

Buggy, asta este mail-ul meu: stuffD@k.ro
Trmite-mi, te rog un mail cu nr tau de tel.
Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Am vesti noi!!! Am fost azi cu witchie la centru, unde, impreuna cu directoarea si asistenta sociala am inregistrat o emisiune pt radio Romania International, in care am vorbit despre activitatea noastra inchegata pe acest site si legata de centrul de batrani. In alta ordine de idei, am stabilit ca in jurul Floriilor, nu de Florii sa mergem cu oua si sa le vopsim cu batranii. Trebuie sa luam cam 150 de oua, directoarea zicea de 100, dar ma gandesc sa nu se sparga sau ceva. Voi ce parere aveti? Ar fi super daca ati reusii sa ajungeti macar cateva.Luni aflu si numele exacte. Micaels o sa iti dau un mail sau un PM cu numele lor, ca nu cred ca e bine sa le fac publice.
Astept vesti de la voi"Sa aducem lumina de Paste in sufletele batranilor" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72112
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

zilele aste pun si eu cei 100 ron si va anunt cum i-am pus ca sa vedeti dacac au intrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Ma tot framant cand sa duc ouale pt batrani. Daca e Sambata, e prea devreme...Duminica sunt Floriile...in timpul saptamanii ar putea cineva sa vina? Cred totusi ca ar trebui vopsite mai aproape de Pasti sa nu se strice...si cand ma gandesc ca noi vom merge la ei pe 30...adica ma intreb, o sa avem nevoie de alte oua? Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Ei isi doresc sa aiba si ei de Paste oua...cum sa fac?
"Sa aducem lumina de Paste in sufletele batranilor" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72112
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

buggy, din cate stiu eu (si unii batrani respecta aceasta traditie), ouale de Pasti se vopsesc in joia mare. Pe 30, parerea mea e, ca nu ar mai trebui duse oua pentru ca deja a trecut o saptamana de la Pasti. Frumos ar fi daca ai putea vorbi cu directoarea si sa aduca un preot si sa aiba si ei slujba (nu stiu daca vine vreun preot pentru slujba de Inviere acolo, dar macar luni sau in alta zi apropiata sarbatorii).
Inca nu am vesti pentru tine, nu am abandonat proiectul doar ca sunt fff prinsa in saptamana asta. Cum am noutati, vei fi prima care va afla.Va pupic pe toate
terry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Sa explic mai bine. Ei de cand sunt in acest centru nu au vopsit niciodata oua. Si cand am auzit asta am zis ca trebuie sa o faca de data asta pentru ca sunt sigura ca le-ar face mare placere. Stiind ca noi mergem mai tarziu la ei, le-am spus ca le voi duce oua inainte de Paste, nu cand mergem noi. Si ma gandeam la week-end, sperand ca poate mai merge cineva dintre noi. Cum vad ca nu s-a inscris nimeni si ma gandesc ca mult prea devreme si pt Paste, pana la urma cred ca voi merge Miercuri si le vom vopsii impreuna. Daca totusi cineva crede ca ar putea merge, ar fi bine sa vorbim ca sa vedem cum facem cu ora."Sa aducem lumina de Paste in sufletele batranilor" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72112
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

astazi am fost la BRD ag Decebal ca acolo aveam de depus o rata si am vrut sa depun cei 100 ron si nu am putut.functionara mi-a zis ca numai la banca care este deschis contul se depun adica Banca Transilvania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Buna!
Parintii mei au vrut sa depuna azi niste bani in contul LEI: RO63BTRL04301201670038XX
CODUL SWIFT : BTRLRO22XX si nu au putut. Le-a cerut numele persoanei/institutiei care detine contul, orasul in care a fost deschis contul...
Ma puteti ajuta cu informatii suplimentare?
Doamne ajuta!
anto



...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput