Iasule, mandra cetate! (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

nu mai inteleg nimic; Vlad a facut ROR-ul la 11 luni; de curand mi-a spus dr. ca, in urma epidemiei de rujeola, s-a decis modificarea schemei de vaccinare: se va face anti-rujeolic la 6 luni + rapel la un an si jumatate...
dar nu am inteles celelalte (anti-oreion si anti-rubeola) cand se mai fac?
si nu stiu daca sa-i fac lui Vlad rapel la rujeola...nici nu stiu ce anti-rujeolic simplu exista...

poate mai intrebati si voi doctorii vostri, va rog!


Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank"> caietel de amintiri
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank"> jurnal de copil cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Cristina (palmyrah) asa ne-a zis si noua ca numai boala ofera imunitate, da eu, mami paranoica...nu vreau s-oa faca asa micutz, Mihnea e oricum mai maricel...nu stiu, inca, ce voi face, ma mai consult cu dr in toamna.
Cat despre rapelul antirujeola, eu nu stiu nik...da ma interesez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Carmen - ai muncit si tu ceva cu link-urile spre capitolele anterioare! multumim!

mi-a trecut si mie prin cap la un moment dat, dar tocmai cand ma parasise harnicia!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank"> caietel de amintiri
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank"> jurnal de copil cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Multam de urari, mama e ok. Dar cum o belea nu vine singura, astazi dimineata, pe langa faptul ca s-a schimbat ora, m-am trezit pe la 6 ca batea vecina de jos la usa. Si-a facut nu stiu ce lucrari in casa si nu stiu ce a facut si in planseu la baie dar a fisurat o teava. Si-i curgea apa. Imi venea sa ii scot ochii:asta noapte am adormit dupa ora 2,30. M-am sculat sa vad, la mine nu curgea inca... Insa si la mine a trebuit sa sparg... BAIA MEA!!! a trebuit sa o sparg... imi venea sa plang nu alta. Si inca nu e gata santierul... si off de unde mai gasesc faianta si gresie la fel?!! Ca imi vine sa o strang de gat pe baba aia... Si in timp ce mama statea saraca in pat si il ocupa pe Alex, eu aveam treaba prin casa si aia imi spargeau baia!!!
OFFFFFFFFFFFF!!!
Nu ma mut eu la casa? Lasa! sa scap de vecini si de ideile lor!

Cristina, sunt mai multe gradinitre cu program de vara:KinderGarden, FunnyEnglish, Euroed...etc. Trebuie inscrisi insa incepand cu 1 iunie. Sanatate multa puiutilor. Alex a facut la 11 luni R.O.R.-ul si la 1 an si 4 luni a facut rubeola. Am avut eu multe de spus atunci insa, una peste alta a fost o forma f.usoara: joi a facut febra, sambata a debutat exantemul, iar luni nu mai avea nimic. Asa ca, n-o fi imunitate pe viata,dar si daca face boala, o face intr-o forma usoara. Eu chiar ma bucur sa faca la gradinita bolile copilariei, exceptand desigur scarlatina, caci nici unul dintre noi nu a facut-o asa ca ar fi mai grav. L-am vaccinat si antivaricela, insa stiu ca ar putea face boala. Inca o data sanatate puiutilor.

Dana, trebuie sa sarbatorim inangurarea.
Adriana, cum ai facut masina, bre? Ca avem baieti si prevad interes crescand. M-am inscris la scoala de soferi. Asa ca sa stiti, si sa evitati.

Ma duc sa imi adorm shtrumphul si numai bine.
Aproppos, s-a facut cald, mama e bine si sotul meu teoretic va sta mai mult prin Iasi. Vreau si eu cuconiada. Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare..
Catalina a facut rubeola la 4 luni,la doi ani in primavara varsat de vant apoi in vara a facut iar rubeola...Cel putin asa a fost diagnosticata..cica este posibil,alta ramura..asa ca nu esti 100% imun daca ai facut boala o data...

Si acum poza cu masina,de fapt taxi..aici...



Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Stiati asta:
http://www.geordan.lx.ro/2006.html?

Eu ma regasesc acolo din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

aiaiai ... io pur si simplu nu pot tine pasul cu voi
abia reusesc sa citesc, cind oameni buni, sa mai si scriu.

din amintiri, pot sa zic urmatoarele:
- sanatate la copiii bolnaviori
- se pare ca sint in epoca de piatra :)))
- ralnied, iti trimit pe mail, spre sa te pot ajuta cu ceva

aaa ... si vreau sa vad tortul masinuta
si aaa 2 ... super Dana ideea cu centrul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

ralnied, n-ai optinuea de mail activa, da-mi adresa pe PM. merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata si-o cafea...E primavara, e cald, se simte un miros de pamant reavan si verdeata...
Dana, felicitari, abia astept sa ne intalnim la o cuconiada cu copilasii dornici de distractie. Ai si un pic de curtie afara si iarba verde? Daca vrei iti pot arata o oferta cu chestii dragute pt petrecerile copiilor...paie de baut cu personaje din desene animate , ghirlande etc...
Carmen, imi pare rau sa aud ce patesti din cauza vecinilor. Dar lasa ca te muti tu la casa...Pupici lui Alex scumpel.
Ieri am iesit un pic cu Matei la nisip cu caldarusa si formele...poate o sa repetam si astazi daca ramane vremea la fel de frumoasa.
Pupici si o zi splendida.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata gagici!
danna, te felicit pentru ceea ce vrei sa faci, iti doresc sa-ti mearga bine. cuconiada, hmmm, vine caldura si-o luam de la capat?
herra, m-o apucat harnicia intr-o noapte, nu se intimpla foarte des, din pacate nu am gasit decit pina la 8, restul or hi arhivate....
carmen, sorry, am si io un vecin cre` ca-i sparg toate tevile ca isi lua o scula noua si exact cind culc cupiii la prinz isi da boxele la maxim


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput