Clubul optimistelor (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

buna fetelor
vreau si eu sa fiu o optimista de a voastra

chiar am o adresa de mail cu optimista@...

faza tare; vine la mine viitorul meu sot sa-mi instaleze modemul de internet, el fiind un fost coleg de facultate, ma intreaba ce adresa de mail vreau, stau ma gandesc si spun: OPTIMISTA, mi-o creeaza cu un zambet larg pe fata, la care el spune; adresa mea de mail e OPTIMISTUL (aceeasi retea, server), am zambit de coincidenta, iar acum mai avem exact 2 luni pana la casatoria noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Multumesc Adinelule! Acus sunt plina rau de treaba...dar tot ce pot face e sa zambesc. Caci alta solutie nu e. Iar nervii, in general, nu mi-i toc pe nimicuri. Si in plus...e soare, e primavara, miroase a flori...hmmmmm, numai bine pentru o stare completa de optimism!
Nico bun venit si tie. Faina faza cu sotul. Sa fiti fericite amandoua...caci vad ca si Adinelu se casatoreste anul acesta!
Pupici la oameni si oamene optimisti si optimiste!

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

multumesc sun
o nunta frumoasa si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Hehehe Nico...sambata am aniversat 6 luni de la fericitul eveniment. te-am indus in eroare ca vin la mirese...deh, prieteniile vechi!
Multumesc oricum!

quote:
Originally posted by NicoletaB

multumesc sun
o nunta frumoasa si tie



Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Bine ati venit Sun Smile (pana si nick-ul tau suna optimist) si NicoletaB!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

merci SunSmile si bine ai venit nicoleta! la fel si voua.

off-topic: mai sunule, ce aveti voi toate pe la mirese 2006 de nu bagati pe nimeni in seama? intrebai si eu de cateva ori una-alta de ma rodea cu nunta asta si nimic... parca nici nu vedeti mesaje de la nou-veniti.

nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Buna fetele, intrai si eu acuma sa ma molipsesc nitel de la voi... Sunteti harnice, nu gluma!
La noi s-a instalat bine merci primavara, dar tare mi-e teama ca trece in anotimp de vara imediat... Am iesit cu bebelul la plimbare, si ce sa vedeti? Bebelusele de un anisor au sarit pe el sa ii de-a pupe si el nu intelegea ce se intampla(el are numai 6 luni)... Una mai indrazneata voia numai pe gurita... Ce m-oi face cu el cand o fi mai mare daca de acum are probleme cu fetele? :)
Bun venit SunSmile, si Nicoleta eu sunt Adinella... vedeti cate Adinele sunt pe aici???


Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:


Bun venit Sun si Nicoleta
Gyna ar fi fain sa te hotarasti sa intri si la nurori, te ajutam noi sa te hotarasti la ce categorie sa iti incadrezi soacra

Adriana asa-s fetele din ziua de azi, prefera baietii mai mici :)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Seara buna fetele!
Mai ce ma bucur ca ne inmultim.Bun venit Nicoleta si Sun Smile.Tu chiar ai un nick plin de optimism.Cat despre Maimutz turbulent...E super.Io asa-mi alint bebelina(maimutza sau maimu).
Nicoleta, cu adresele de mail cred ca a fost predestinare mai mult decat coincidenta.
Hai sa va zic de ziua de azi.
Mai intai, s-a amanat examenul de la 10 la 12.30.Apoi subiectele....Am invatat ca toanta la legi si chestii despre UE si ne-au dat astia niste chichite...
Nu sunt chiar asa optimista.Maine se afisaza rezultatele si apoi e interviul(daca e cazul).
Va spun maine ce si cum.
Da' nu-i problema, ma ridic si merg mai departe.Ideea clubului asta mi-a venit dupa ce am dat un alt concurs asa ca sunt invatata sa pierd.De data asta chiar ca nu am motive sa ma oftic pt ca nici eu nu sunt multumita de ce am facut.Ma oftic doar ca am invatat atat....Ramane insa cultura generala.Ca si daca ma duc pe undeva si nu-mi place cum ma trateaza...ii dau cu Codul de conduita in fata...
Deci, la noi e primavara.Cred ca azi au fost peste 20 de grade.Cand am venit de la examen, am iesit cu bebelina si am venit la ora 21.
Bey, io m-am lasat de lipeli ca m-am lecuit.Astia se cunosc, se plac, iar la prima cearta, cine ia oalele-n cap?GeorgianaAsa ca mi-am zis sa las nene pe fiecare-n pace sa-si gaseasca jumatatea ca nici mie nu mi-a gasit-o nimeni.M-am pricopsit singura cu ea
Va las ca sunt foarte obosita(noptile nedormite isi spun cuvantul...)

Maine va anunt cu cat am picat



Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

Fetele, vreau si eu cu voi, ca de optimism nu duc lipsa ! SA va dau si un exemplu : cincisprezece ani m-am chinuit sa il insor pe sotul meu, care nu vroia si pace, zicea ca in Romania femeile dupa ce se casatoresc devin rele !!!!! Dar am reusit, uraaaa! in noiembrie anul asta sarbatorim 20 de ani impreuna si 5 de casnicie. Va doresc si voua tuturor cel putin douazeci de ani de fericire cu alesii vostri !

Ioana si Zamfiruca, minunata mamei (7 02 2006)

"Ne nastem uzi, goi si flaminzi, Abia dupa aceea lucrurile incep sa se inrautateasca..."

Mergi la inceput